visasverslas.lt | viskas.lt | agrozinios.lt | anonsas.lt | leisureguide.info | allconstructions.com [ Lithuania (LT), Latvia (LV, RU), Poland (PL), UK (EN), Germany (DE), Russia (RU) ]

Automobilių parodų apžvalgos
Mercedes-Benz Tourismo K autobusas

2013-11-07   Pristatytas platesnei rinkai skirtas Mercedes-Benz Tourismo K autobusas

Belgijoje vykusioje tarptautinėje autobusų „Busworld 2013"

Kia Niro

2013-09-05   „Kia Niro“ debiutuos Frankfurto automobilių parodoje

„Kia" patvirtino, kad naujasis europietiškas koncepcinis modeli

Dacia Duster

2013-08-28   Naujasis automobilis „Dacia Duster"

Atnaujintas automobilio priekis...

Kia Soul

2013-08-28   Europinis „Kia Soul” debiutas Frankfurto parodoje

Modernaus „Kia" miesto „krosoverio" debiutas - 2014 m. pavasarį.

2013-07-25   Transporto verslo parodos „Auto 2013“ atgarsiai

TimoCom bendradarbiavimas su klientais turtėja naujomis tradicijomis

2013-05-13   Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

2013-05-10   „Inchcape Motors“ parodoje „ALT 2013“ pristato 16 skirtingų modelių

Paroda „ALT 2013" Vilniuje veiks iki gegužės 12 dienos.

ALT laukiama elektromobilių

2013-05-09   ALT parodoje – elektromobilių desantas

Gegužės 10-12 d. vyksiančioje automobilių, automechanikos ir ...

Senovinių automobilių  sezono atidarymo Pasvalyje šventė

2013-05-09   Eugenijau, Mes važiuojame 2013, Pasvalyje

Pavasaris - laikas, kai atgimsta ne tik gamta, bet ir...

Parodoje ALT‘2013 – apie vairuotojų galimybių ribas sporte ir gatvėje

2013-05-09   Parodoje ALT‘2013 – apie vairuotojų galimybių ribas sporte ir gatvėje

Susitikimas su autosporto profesionalais vyks viduriniąją „ALT'2013"

ALT parodoje – dėmesys pradedantiesiems vairuotojams ir kultūrai keliuose

2013-05-07   ALT parodoje – dėmesys pradedantiesiems vairuotojams ir kultūrai keliuose

UAB „Ecodriving LT" į diskusiją „Žalio vairuotojo ABC" kvies jaunus ir mažą

Autoreviu_logo2_topAutoreviu_logo2_bottom
  Registruotis Prisijungti     Naujienų
prenumerata
Įdėk įmonę,
prekę
Reklama Susisiekite
su mumis

Menu:

 
 

Dailusis čiuožimas motociklu

Komentarai: 0   Peržiūros : 46

Dailusis čiuožimas motociklu
Spausdinti 2014-03-31 10:29  

Lankytojų vertinimai 0.0 / Iš viso 0.0

nuotrauka iš Arūno Gibiežos asmeninio archyvoMotociklų akrobatika yra savotiškas dailusis čiuožimas, mano žymiausias šios sporto šakos atstovas lietuvis Arūnas Gibieža. Kiekvienais metais daugelyje varžybų visoje Europoje dalyvaujantis motociklininkas nepamiršta ir Lietuvos: kovo 16-ąją dalyvavo pirmame „Motostunt Eurocup" etape Kauno „Žalgirio" arenoje, o balandžio 13-ąją grįš į ją dar vienam išskirtiniam pasirodymui.

„Arena Motor Show" renginio metu kartu su automobilių sporto atstovais pasirodys ir keturi motociklininkai: vilnietis Arūnas Gibieža, marijampolietis Paulius Labanauskas ir du uteniškiai: Nerijus Malinauskas ir Šarūnas Kezys.

„Arena Motor Show" rengiame specialią programą - vienu metu visi keturi išvažiuosime į aikštelę. Šiuo metu treniruojamės, šlifuojame unikalaus pasirodymo detales", - sakė ne vienerių Europos bei Pasaulio taurės varžybų prizininkas ir nugalėtojas A. Gibieža.

Metus pradėjo nauju motociklu

Automobilių ar motociklų sporte daug lemia ne tik vairuotojo sugebėjimai, bet ir technika. Šiuos metus A. Gibieža pradėjo nauju motociklu - „Kawasaki Ninja ZX-6R". 700 kubinių centimetrų darbinio tūrio keturių cilindrų variklį turintis motociklas išvysto daugiau nei 120 AG.

„Nors jis pagamintas 2003-aisiais, galima sakyti, kad mano naudojamas yra 2014-ųjų gamybos. Esu patenkintas „Kawasaki" ruošusių „Racetech" mechanikų darbu - jie sugebėjo šį padaryti 25 kg lengvesnį už ankstesnį motociklą", - džiaugėsi „Aras Freestyle".

Akrobatiniams pasirodymams skirtame motocikle keičiama daug dalių, tačiau į variklio darbą kišamasi mažiausiai. „Techninių gedimų anksčiau pasitaikydavo. Turėdamas daugiau patirties, galimus gedimus numatai ir jiems iš anksto pasiruoši", - atskleidė A. Gibieža, motorine transporto priemone triukus atlikinėjantis nuo 2000-ųjų.

Treniruotės - kiekvieną dieną

„Tai kaip kasdienis darbas. Kiekviena dieną - po treniruotę", - apie savo sportinės formos palaikymo ypatumus pasakojo A. Gibieža. Motociklininkas teigė kiekvieną savaitę treniruotėms sunaudojantis po 2-4 galines padangas. Priekinių užtenka ilgiau - jas per visą sezoną keičia tik kelis kartus.

Sportininkas neslėpė, kad keisti tenka ne tik padangas. „Treniruojantis yra daug kitų dalykų - nukrenti, kažką sulaužai ar sulankstai, tada reikia virinti ar tiesinti", - apie pasiruošimo varžyboms niuansus kalbėjo A. Gibieža, oficialiose motoakrobatikos varžybose dalyvaujantis nuo 2009-ųjų.

Jam yra tekę išbandyti ir motociklų žiedines lenktynes, tačiau į jas grįžti motociklininkas neplanuoja - Lietuvoje treniruotis nebūtų kur.

„Motoakrobatika įdomesnė - daugiau keliauji, daugiau pamatai, galų gale - mažiau pinigų reikia. Tai kaip „driftas", savotiškas dailusis čiuožimas motociklu", - juokavo sportininkas.

Motociklininkai - viena renginio detalių

„Motociklų akrobatai traukia žiūrovų akį - gražu į juos žiūrėti. Priedo, tai yra gimininga sporto šaka „driftui", kuris bus pagrindinis mūsų renginio akcentas", - motyvus plėsti renginio dalyvių sąrašą atskleidė „Arena Motor Show" organizatorius Antanas Kyguolis.

Be motociklininkų, „Žalgirio" arenoje balandžio 13-ąją varžybas surengs 16 „drifterių" iš įvairių Europos valstybių: nuo Suomijos iki Ukrainos, jiems iššūkį mes keli lietuviai ralistai Vytautas Švedas bei Ramūnas Čapkauskas, o žiūrovai dar galės paganyti akis į „Tuning show" automobilių ekspoziciją.

„Be abejo, visi nekantraujame išvysti neeilinę dvikovą visame pasaulyje - stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas prieš „drifto" automobilį „Lexus SC" su Timu Simniška prie vairo. Kuris laimės? Šito aš jau neprognozuosiu", - juokėsi A. Kyguolis.