visasverslas.lt | viskas.lt | agrozinios.lt | anonsas.lt | leisureguide.info | allconstructions.com [ Lithuania (LT), Latvia (LV, RU), Poland (PL), UK (EN), Germany (DE), Russia (RU) ]

Atsako specialistas
Eismo įvykis - ar kviesti policiją?

2014-03-14   Komentaras apie tai, kaip elgtis įvykus avarijai

Jei automobilis apgadintas stipriai, nors ir be....

Autoreviu_logo2_topAutoreviu_logo2_bottom
  Registruotis Prisijungti     Naujienų
prenumerata
Įdėk įmonę,
prekę
Reklama Susisiekite
su mumis

Menu:

 
 

Numatytos griežtesnės baudos už greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą ir vairavimą esant vairuotojams neblaiviems

Komentarai: 3   Peržiūros : 14028

Numatytos griežtesnės baudos už greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą ir vairavimą esant vairuotojams neblaiviems
Spausdinti 2007-12-13 22:19  

Lankytojų vertinimai 0.0 / Iš viso 0.0

Priimtas Administracinių teisės pažeidimų kodekso 21, 26, 27, 30(1), 32, 123, 124, 124(1), 124(2), 125, 126, 127, 128, 129, 130, 130(2), 131, 134, 187, 224, 225, 259(1), 269, 281, 312, 313, 314, 315, 320, 326 ir 330 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei Kodekso 124(3) straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas (projektas Nr.XP-1883(4)). Balsavo: už –80, prieš – 1, susilaikė 16.

Šio įstatymo tikslas – mažinti nelaimingų eismo įvykių skaičių, atsisakyti policijai nebūdingų funkcijų bei didinti policijos pareigūnų veiklos skaidrumą.

Įstatyme, įvertinant aplinkybes, diferencijuota administracinė atsakomybė už pažeidimus, turinčius tiesioginę įtaką avaringumui ir neturinčius tam įtakos, numatyta atsakomybę už veikas, kurios yra pavojingos visuomenei, atsisakyta baudų išieškojimo funkcijos, numatytas didelio turtinio nuostolio apibrėžimas, nustatant, kad „didelis turinis nuostolis, kai jis viršija penkių minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio sumą“.

Numatytos griežtesnės baudos už nustatyto greičio viršijimą, pavojingą ir chuliganišką vairavimą, už vairavimą esant vairuotojams neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Įstatyme numatyta administracinė atsakomybė ir už dviračių ir mopedų vairavimą, vadeliojimą ir jojimą esant asmenims neblaiviems ar apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Taip pat numatytos didesnės baudos už naudojimosi saugos diržais, taip pat motociklininko šalmais tvarkos pažeidimus – už šias padarytas veikas vairuotojams ir (ar) keleiviams gali būti skirta bauda nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų, o jau bausto administracine nuobauda – nuo dviejų šimtų iki trijų šimtų litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą vienam mėnesiui.

Nepritarta Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo pataisai, numatančiai administracinę atsakomybę už Alkoholio produktų vartojimą, laikymą ir gabenimą atidarytoje taroje automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemonėse, kurių salonas stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

*****

Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki vieno šimto litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno iki trijų šimtų litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

 

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams; vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų“.

Asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, už chuliganišką vairavimą esant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotikų arba vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, gali būti skirta bauda nuo keturių tūkstančių iki penkių tūkstančių litų su transporto priemonės konfiskavimu arba skirtas administracinis areštas nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės), – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų šešių mėnesių.

Transporto priemonių, kurių maksimali leidžiama masė didesnė negu 3,5 t arba turinčių daugiau kaip 9 sėdimas vietas, vairavimas, vairuotojams esant neblaiviems, kai nustatomas nežymus neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės), – užtraukia baudą vairuotojams nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Transporto priemonių vairavimas, vairuotojams, kurių vairavimo stažas iki dvejų metų, esant neblaiviems, kai nustatomas nežymus neblaivumo (girtumo) laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės), – užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo (girtumo) laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimas, taip pat alkoholio vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo – užtraukia baudą vairuotojams nuo dviejų tūkstančių iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų arba administracinį areštą nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, apsvaigimo patikrinimo vengimas, taip pat narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių iki trejų metų arba administracinį areštą nuo dešimties iki trisdešimties parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo dvejų iki trejų metų.

Perdavimas vairuoti transporto priemonę neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmeniui - užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų.

Transporto priemonių vairavimas, esant vairuotojams neblaiviems arba apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, kai asmeniui jau buvo paskirta administracinė nuobauda – užtraukia vairuotojams teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trejų iki ketverių metų su transporto priemonės konfiskavimu, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Baudą patrauktas administracinėn atsakomybėn asmuo turi sumokėti ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo skirti baudą įteikimo jam dienos.

Pasibaigus paskirtajam specialiosios teisės atėmimo terminui, taip pat jį sutrumpinus vadovaujantis šio kodekso 329 straipsniu, asmeniui, kuriam specialioji teisė atimta trumpesniam negu vienerių metų terminui, nustatyta tvarka grąžinami iš jo paimti dokumentai. Jei specialioji teisė atimta vieneriems metams ar ilgesniam laikui, iš asmens paimti dokumentai grąžinami tada, kai jis Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų nustatyta tvarka užbaigia papildomus vairuotojų mokymus ir išlaiko kvalifikacinius egzaminus.

Lietuvos Respublikos Seimas Komentarai


Unknown_user_thumb laiminguolė
2010-07-27 18:23

Ar galetu atsakyti,nes nerimauju,vaziavau auto magistrale Vilnius -Klaipėda,leistinas greitis buvo ribojamas,o as bekalbėdama per lėtai mazinau greiti.Ar busiu nubausta,jauciuosi nekaip.Buvo 98h .

Unknown_user_thumb laiminguolė
2010-07-27 18:24

LEISTINA BUVO 80.

Unknown_user_thumb vadyla
2010-07-28 07:42

tuoj sužinosi, ar tikrai esi laiminguolė ;). bet manęs, kai panašiai viršijau, niekas nenubaudė. gali būt, kad ir tu praslysi