Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Supercars_01
  • Supercars_02
  • Supercars_03
  • Supercars_05
  • Supercars_06
  • Supercars_04

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės, trečiuose teisėtvarka nesugeba susitvarkyti su augančiu nusikalstamumo lygiu, ketvirtuose tipiškam vartotojui sunku įpirkti naują būstą. Visur yra didesnių ar mažesnių problemų, tačiau sunkumai su kuriais susiduria Dubajaus gyventojai - unikalūs. Tokio pobūdžio problemų neturi joks kitas pasaulio miestas.

Dubajus pradeda dūsti nuo paliktų gatvėse automobilių. Žinoma, Vilniuje irgi dažnai daromos akcijos, skirtos senų automobilių surinkimui, tačiau skirtumas tas, kad jeigu mūsų sostinėje iš kiemų išvežami seni, nebevažiuojantys, metalo laužu virtę automobiliai, tai Dubajuje palikti likimo valiai mėtosi... prabangūs super automobiliai. Jų galima rasti visur, pradedant pakelėmis, baigiant oro uosto stovėjimo aikštelėmis.

Tie, kas lankėsi arba bent domisi šiandienos Artimaisiais Rytais, turėjo pastebėti, kad Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvuoja specifinė automobilinė kultūra - statusui pabrėžti arabai perka naujausius ir brangiausius super automobilius. Tiksliau, taip buvo ilgą laiką, nes pasaulinė finansų krizė smogė ir Dubajui.

Užsienio investuotojai, daugiausia - britai, mielai investavo į šalį, kurioje gausu naftos ir sparčiai augo statybų rinka. Praturtėję imigrantai ir vietos verslininkai išleido milijonus naujausiems italų ir vokiečių gamintojų super automobiliams. Viskas buvo daroma stengiantis pabrėžti savo turtus ir statusą, nes jei prie tavo namo durų nestovi galingas sportinis automobilis, vadinasi tu uždirbai per mažai ir esi nevykėlis (nieko neprimena?). Viskas buvo šviesu ir gražu, bet vieną dieną į naujųjų turtuolių duris pasibeldė krizė...

Tūkstančiai prabangiausių automobilių, apie kuriuos svajoja ne vienas vairuotojas, staiga tapo niekam nebereikalingi. Tą pačią dieną, kai Dubajų ištiko krizė, jie visi „atsidūrė gatvėje", kaip nebereikalingas balastas ir buvusios prabangos simbolis. Automobilius likimo valiai paliko tiek imigrantai, tiek ir vietos gyventojai, kurie pamažėl traukėsi iš miesto. Priežastis banali - sprogus nekilnojamo turto burbului jie tiesiog nebeturėjo lėšų automobilių išlaikymui. Be to, daugelį jų, įpratusių prie gero gyvenimo, prislėgė milžiniškos skolos.

Suprasdamai, kad naujų paskolų jiems nebesuteiks joks bankas, o Dubajuje tokie prasižengimai, kaip negrąžinta skola arba neapmokėtas čekis laikomi kriminaliniu nusikaltimu, prabangių automobilių savininkai, skubiai susirinkę būtiniausius daiktus, išskubėjo į oro uostos, kad paliktų šalį ir niekada į ją nebegrįžtų.

Daugybė „Ferrari", „Porsche", „BMW", „Mercedes Benz" ir kitokių automobilių stovi palikti įvairiose Dubajaus vietose. Ant kai kurių automobilių priekinių stiklų buvę savininkai paslaugiai paliko neapmokėtas lizingo sutartis ir atsiprašymo laiškus. Kiti automobiliai palikti su rakteliais, neužrakinti, bet ir jų niekam nereikia.

Nuotraukos policijos departamento ©

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: