Patarimai automobilį perkančioms moterims
Atnaujinta: 2020-03-09
  • DSC08597

Atlikta daugybė tyrimų ir nustatyta, kad moterys yra dėmesingesnės ir atidesnės vairuotojos negu vyrai, bet ir nesusipratimų su jomis pasitaiko dažniau. Taip galima pasakyti ir apie vairavimą, ir apie automobilio pirkimą.

Dažna moteris, galvodama apie automobilį, įsivaizduoja, kaip linksmai ji lėks keliais ir keleliais klausydamasi muzikos, o vėjas taršys jos plaukus. Ji įsitikinusi, kad jos automobilis bus „pats geriausias ir gražiausias", tačiau pamiršta, kad automobilis turėtų būti ir praktiškas. Pamiršta dailiosios lyties atstovės ir tai, kad automobiliu reikia nuolat rūpintis, kad kartais jis genda.

Vairavimo patirties neturinti moteris neįsivaizduoja, kokie sunkumai jos laukia kelyje. Norėdamos visada būti gražios ir elegantiškos, jos visada stengiasi pasipuošti, tačiau retai galvoja, kiek vieni ar kiti drabužiai pritaikyti vairavimui ar kaip su jais pavyks įsiropšti į automobilį.

Jokių būdu nenorime atkalbėti moterų nuo vairavimo, tačiau, jeigu automobilį renkatės pirmą kartą arba pasitaikė proga pasikeisti turimą transporto priemonę į kitą, įvertinkite kelis esminius momentus.

1. Kur važinėsite?

Laimė, automobilių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis. Tiek pagal modelį, tiek pagal kainas. Prieš pirkdami gerai pagalvokite, kokiais keliais dažniausiai važinėsite. Jis bus reikalingas tik mieste? Ar jūs gyvenate ir daug laiko praleidžiate užmiestyje? Miestui puikiai tiks mažas automobilis su nedideliu varikliu - ir kuro sąnaudos nebus didelės, ir lengviau rasite vietą pastatyti. Jo užteks ir geriems, nuvalytiems užmiesčio keliams. Kita vertus, jeigu gyvenate užmiestyje arba turite šeimą, verčiau pagalvokite apie visureigį ar krosroverį. Jie ir aukštesni, ir erdvesni, o svarbiausia - pasižymi geresniu pravažumu. Ši žiema turėtų būti puikus pavyzdys, kad netinkamai pasirinktas automobilis vėliau gali tapti ne džiaugsmo, o problemų šaltiniu.

2. Kaip valdomas?

Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kaip automobilis klauso vairo. Tai paaiškės per bandomąjį važiavimą. Jokiu būdu nepirkite nebandyto automobilio. Tik nuvažiavus keletą kilometrų suprasite, ar konkretus automobilis jums tinka. Kaip joje sėdisi, ar geras matomumas, ar patogiai išdėstyti mygtukai ir kt. Patikėkite, šitie dalykai labai svarbūs. Jei patogumui priekaištų nėra, tada jau galima pradėti galvoti apie automobilio spalvą, ratlankių tipą ir kt.

3. Viską matote?

Iš esmės matomumas turi paaiškėti atsisėdus į automobilį, tačiau neprošal bus dar kartą apie jį užsiminti. Retai kas įvertina matomumą iš vairuotojo vietos. Ir be reikalo. Atminkite - vairuosite jūs, tad turite puikiai matyti ne tik tai, kas priekyje, bet ir kas šonuose, o svarbiausia - kas už jūsų. Jei automobilis neturi, tai įsigijusi būtinai įsirenkite bent jau užpakalinį automobilio statymo daviklį. Vairavimas tikrai taps paprastesnis.

4. Automobilis saugus?

Žiniasklaida dažnai kalba apie saugumą keliuose, tačiau iš tiesų skiriama mažoka dėmesio. Renkatės automobilį? Neskubėkite pirkti patikusio. Išsiaiškinkite, ar jis tikrai saugus. Automobilių saugumas yra aktyvus ir pasyvus. Aktyvus - įvairūs davikliai, padedantys vairuoti ekstrinėmis ar sudėtingomis situacijose. Pasyvus saugumas - sutvirtinta kėbulo konstrukcija ir saugos pagalvės, kurios daugumoje modelių (ne visuose) yra jau bazinėse versijose.

5. Kokią pavarų dėžę rinksitės?

Pagalvokite, su kokia pavarų dėže jums bus patogiau. Liaudyje APD paprastai vadinama „moteriška", tačiau toks požiūris klaidingas. Taip, su „automatu" ar „robotu" važiuoti paprasčiau, tačiau su šiomis PD nerekomenduojama automobilio tempti. Be to, tokiu atveju automobilio valdymą perima technika, o jūs liekate nuošalyje. MPD ne tokios sudėtingos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kiek pasitreniravus ranka pradės veikti automatiškai, apie pavarų perjungimą negalvosite ir visiškai kontroliuosite automobilį. Nepamirškite ir to, kad automobilis su MPD gali būti ir tempiamas (tarkim, norint užvesti), ir pats tempti.

6. Neapgaudinėjate savęs?

Jeigu jūs - „žalia" vairuotoja, kol kas pamirškite didelius automobilius. Gal jie ir atrodo įspūdingai, tačiau juos valdyti reikia tam tikros patirties. Netikėkite draugėmis, kurios „sėdo prie džipo vairo ir nuvažiavo". Yra pasitaikę atvejų, kad nepatyrusios džipų vairuotojos užkliūdavo ten, kur pravažiuodavo maži automobiliai. Didelį automobilį valdyti sudėtingiau. Tai aišku žiemą, kai sutrumpėja dienos ir suprastėja vairavimo sąlygos.

7. Mąstote į priekį?

Iš anksto apgalvokite, kiek pinigų galite skirti naujam automobiliui ir pagal katalogus pasirinkite kelis tinkamus variantus. Niekada nepirkite pirmo pasitaikiusio. Taip pat reikia įvertinti ir tolesnes jo eksploatacines išlaidas: tepalų, žvakių, filtrų keitimą, padangų kainas, kuro sąnaudas ir pan.

8. Išsirinkote? Apžiūrėkite.

Patikusį automobilį apžiūrėkite ne tik iš išorės, bet užmeskite akį ir į bagažinę bei variklio skyrių. Jei yra galimybė, apžiūrėkite ir jo dugną (jei perkate ne naują). Jeigu po variklio dangčiu jums „tamsus miškas", būtinai paklauskite koks variklio darbinis tūris, koks tipas. Ši informacija padės tiksliau apskaičiuoti galimas kuro sąnaudas 100 km kelio ir serviso darbų kainas.

9. Garantija bus?

Pirkdama automobilį, būtinai pasidomėkite garantija. Naujiems ir salonuose parduodamiems automobiliams ji taikoma, todėl ten jie kainuoja brangiau negu turguje. Tiesa, su garantija irgi viskas ne taip paprasta. Garantiniame rašte būtinai pasiskaitykite, kokiems automobilio mazgams ir kuriam laikui ji galioja, nes reklamos apie 5 ar 7 metų garantijas dažnai dar turi „papildomų sąlygų". Žinoma, turguje automobilį galite įsigyti pigiau, tačiau jokių garantijų ten niekas neduos.

10. Prieš išvažiuojant į kelią.

Taigi, automobilį išsirinkote, apžiūrėjote, pasiklausėte dėl garantijos? Atrodytų viskas. Visgi, labai rekomenduotume prieš išvažiuojant išsiaiškinti, kur jūsų automobilyje „paslėptas" buksyravimo trosas ir kaip jis tvirtinamas tiek priekyje, tiek užpakalyje; pasitikrinti (ypač aktualu žiemą), ar turite „krokodilą" (užvedimo laidus), ir pasižiūrėti, ar įkrautas mobiliojo telefono akumuliatorius. Maža kas...

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"