2014-ųjų Dakaro ralio favoritai – kas jie?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Dakar_2013_1_nuotr
  • Dakar_2_nuotr
  • General_Financing_-_Autopaslauga_ekipa_as_Dakar_2014_nuotr

Pažvelgus į ką tik paskelbtą 2014 metų Dakaro ralio dalyvių sąrašą, galime prognozuoti, kad sausio 5-18 dienomis Pietų Amerikos žemyne laukia įdomi bei atkakli kova dėl greičiausiojo vardo. Rimčiausios pasaulio komandos sutelkė milžiniškas pastangas, kad galėtų pasipuikuoti Dakaro nugalėtojo titulu. Šiais metais iš 154  sportinių automobilių net 42 yra paruošti gamyklinių komandų. Taip pat yra naujienų lyderių tarpe. Praėjusių metų motociklų klasės nugalėtojas Cyril Despres „KTM" iškeitė į „Yamaha", o katarietis Nasser Al-Attiyah iš bagio persės į „Mini" automobilį.

Automobiliai

Dakaro gerbėjai Lietuvoje šiais metais gali džiūgauti, nes automobilių įskaitoje prie starto linijos išsirikiuos jau du lietuviški ekipažai. Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis, atstovausiantys „General Financing - Autopaslauga" komandai, važiuos „OSCarO3" automobiliu. Tuo tarpu Antano Juknevičiaus ir Vytauto Obolevičiaus tandemas Dakarą bandys įveikti su „Toyota".

Šiais metais automobilių įskaitoje konkurencija - labai didelė. Kaip niekad daug gamyklinio paruošimo sportinių bolidų, jų net keturios dešimtys. Ralio favoritai - „X-Raid" komanda paruošė dešimt „Mini" bei vieną „BMW" automobilį. Dar dešimt automobilių pristatys „Toyota" gamyklinė komanda. Vis dėlto, žinant, koks nenuspėjamas gali būti Dakaras, nereikia nurašyti ir kitų puikiai lenktynėms pasiruošusių komandų.

Vienas netikėčiausių sprendimų - katariečio Nasser Al-Attiyah grįžimas į „X-Raid" komandą. Pastarasis „Buggy" iškeitė į „Mini" automobilį, nors neseniai pasirodžiusiame „RedBull" komandą pristatančiame oficialiame video reportaže buvo galima išvysti N. Al-Attiyah už „Buggy" vairo. Tokį sprendimą būtų galima vertinti, kaip rimtą katariečio paraišką aplenkti prancūzą S. Peterhansel ir laimėti 2014 metų Dakaro trofėjų. Jei visgi laimėtų prancūzas, Stephane'ui Peterhansel'iui - tai būtų 12 - sis laimėtas Dakaro ralis. Šešis kartus jis tai padarė važiuodamas motociklu, o 2013 metais tai jau buvo 5 - oji pergalė automobiliu.

Amerikietis Robby Gordonas taip pat ruošia staigmeną. Pasak organizatorių, jis startuos naujos kartos „Hummer" automobiliu, mažesniu už praėjusių metų, tačiau galingesniu. Bolidas bus panašus į „Nascar" lenktynių serijos prototipą.

Savo ambicijų laimėti neslepia ir 2 kartus pasaulio ralio čempionas bei 2010 Dakaro ralio nugalėtojas Carlos'as Sainz'as. Šiemet jis tai bandys padaryti su SMG bagiu - tokiu pačiu, kurį į „Mini" iškeitė N. Al-Attiyah.

Įdomu, kaip seksis Lietuvai atstovausiantiems Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui bei Antanui Juknevičiui su Vytautu Obolevičiumi. Laukti ilgai neteks, sužinosime už šiek tiek daugiau nei vieno mėnesio.

Motociklai

Tarp motociklininkų vienas pagrindinių favoritų - prancūzas Cyril Despres. Pastarasis bandys šeštą kartą užlipti ant nugalėtojų pakylos.

Jam gali sutrukdyti kitas dykumų asas - išsigydęs peties traumas bei į ralį grįžęs,  ispanas Marc Coma. Pagrindinis ispano tikslas - laimėti ketvirtąjį Dakaro trofėjų savo kolekcijai.

Deja, šiais metais šioje įskaitoje lietuviškų pavardžių neišvysime, tačiau motociklų įskaitoje dalyvių sąrašas -  margas. Savo favoritą galima išsirinkti net iš 196 motociklininkų.

Sunkvežimiai

Sunkvežimių įskaitoje tradiciškai lietuvių nebus. Vis dėlto Dakaro ralio gerbėjai iš Lietuvos sunkvežimių įskaitoje turi progą stebėti lietuvių kilmės kazachstaniečio Artūro Ardavičiaus kovą Dakare. Šiemet jo komanda ralio maratoną bandys įveikti čekų gamybos sunkvežimiu „Tatra". Šioje kategorijoje laimėti pretenduoja „KAMAZ" gamyklinės komandos atstovai, kurie ir yra pagrindiniai favoritai, laimėję net vienuolika Dakaro maratonų. Tradiciškai labai stiprūs sunkvežimių kategorijoje ir „Iveco" sunkvežimiai. Vieną jų pilotuoja legendinio olandų lenktynininko Jan de Rooy, laimėjusio Dakarą 1987 - taisiais, sūnus Gerard, pakartojęs tėvo pergalę 2012 - tais metais.

Organizatoriai paruošė dar didesnius išbandymus 2014 metų Dakaro dalyviams. Sausio mėnesį startuosiančios sudėtingiausios pasaulio lenktynės bus ilgesnės net pusantro tūkstančio kilometrų. Bendra lenktynių distancija beveik pasieks 10 000 kilometrų, daugiau nei pusę jų sudarys greičio ruožai. Organizatorių teigimu, nuovargis yra pagrindinis veiksnys, su kuriuo turės susidoroti Dakaro dalyviai. Pasak jų, šiais metais lenktynių trasa pasieks ir aukščio rekordą. Tai reiškia papildomus iššūkius technikai ir dalyviams.

Sausio 5-18 dienomis vyks jau 36 - sis Dakaras. Pietų Amerikoje jis vyks šeštąjį kartą. Ralis jungs tris Pietų Amerikos žemyno valstybes: Argentiną, Boliviją ir Čilę.

Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...