Agresyviausi vairuotojai vairuoja „BMW“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 300IMG__Large_

Daugelį didžiųjų pasaulio miestų jau seniai sieja viena bendra problema - agresyvus vairuotojų elgesys. Ypač tai akivaizdu tose šalyse, kur spūstys yra kasdienis reiškinys ir vairuotojų palydovas. Bent jau taip mano daugelis vairuotojų. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad ši problema aktuali ne tik mūsų didmiesčiams, tačiau ir tokioms šalims, kaip Didžioji Britanija ar net JAV, kur, atrodytų, kelių eismo taisyklių laikymasis yra įaugęs į kraują.

Po tinklapio „Gocompare.com" atlikto tyrimo Didžiojoje Britanijoje buvo sudarytas reitingas, leidžiantis susidaryti ganėtinai aiškią nuomonę apie situaciją jos keliuose. Atlikdamas tyrimą, tinklalapis apklausė daugiau kaip 3 000 šalies vairuotojų.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmoji reitingo vieta atiteko seniai agresija keliuose garsėjantiems „BMW" vairuotojams. Net 50 proc. respondentų pripažino juos nedrausmingiausiais ir agresyviausiais kelyje. 65 proc. vairuotojų prisipažino, kad kasdien su agresija kelyje jie susiduria bent kartą per valandą. Pasak 10 proc. respondentų, dėl kito vairuotojo agresyvaus elgesio jie tapo eismo įvykio dalyviais.

Nė neaišku, kaip reaguoti į tokią statistiką, tačiau 40 proc. vairuotojų prisipažino jaučiantys nerimą ir padidėjusią įtampą, kai juos aplenkia dešiniąja juostą važiuojanti transporto priemonė. Drąsiai galima teigti, kad šie žmonės mėgsta važinėti lėtai, tačiau dažnai tai daro būtent kairėje kelio juostoje. 37 proc. vairuotojų pradeda nervintis ir pykti, kai jiems pradeda mirksėti iš paskos važiuojantis automobilis ir taip reikalauja užleisti kelią. 32 proc. apklaustųjų teigė pasijuntą nejaukiai ar net neliūstą, kai kito automobilio vairuotojas jiems atkiša didįjį pirštą.

Įvertinus ir apibendrinus visas aptartas galimas situacijas paaiškėjo, kad net 58 proc. vairuotojų bijo, kai iš paskos važiuojanti transporto priemonė „pakimba" jiems ant uodegos. Šis rezultatas - aiškus lyderis, tačiau Didžiosios Britanijos vairuotojai turi ir kitokių baimių. Net 39 proc. vairuotojų pradeda jaudintis netoliese pamatę greitai važiuojantį automobilį.

Apklausus JAV vairuotojus paaiškėjo, kad, nors Kelių eismo taisyklės šioje šalyje labiau gerbiamos, mėgstantys palakstyti „kelių ereliai" anapus Atlanto nėra retenybė.

Pieš. A. Bunikio

Populiariausia agresijos rūšimi Jungtinėse Valstijose yra rikiavimasis iš juostos į juostą nerodant posūkio signalo ir greitas važiavimas. Galima teigti, kad tokia, nelabai jau gera, mada tvirtam įsigalėjo ir mūsų gatvėse, kur vis daugiau vairuotojų „pamiršta" perspėti aplinkinius apie ruošiamą manevrą. Viršytas greitis taip pat tapo ne vienos skaudžios eismo nelaimės priežastimi. Belieka tikėtis, kad situacija pasikeis, vairuotojai pradės labiau gerbti vieni kitus ir saugoti kitus eismo dalyvius. Statistinių duomenų, kokių automobilių vairuotojai išsiskiria agresyviu vairavimu, pas mus nėra, tačiau JAV taip pat „pasižymėjo" BMW savininkai. Gali būti, kad tokį BMW vairuotojų elgesį lemia šio automobilio reklama. Dažniausiai BMW pristatomas kaip veržlus sportinis automobilis, tad jį įsigiję žmonės neakivaizdžiai užprogramuojami kelyje elgtis agresyviai. Žinoma, tai nėra patvirtinti faktai, o tik viena iš galimų agresyvaus elgesio hipotezių, nes ne visi BMW vairuotojai tampa kelių chuliganais.

Ne visi, bet daugelis. Tokia nuomonė susidaro pažvelgus į nedidelį Didžiosios Britanijos vairuotojų sudarytą agresyviausių ir nemandagiausių vairuotojų reitingą. Pirmoji vietoja, su geroku atotrūkiu nuo antrosios, atiteko būtent BMW vairuotojams. Antroje vietoje įsitvirtino mūsų kraštuose nelabai pažįstamas baltas furgonas, kuris, greičiausiai, įkūnija prekių išvežiojimo ar pašto tarnybos įvaizdį. Trečioji „prizinė" vieta atiteko Vokietijos automobilių pramonės produktui - „Audi". Ketvirtąja reitingo vieta gali „džiaugtis" fordų savininkai, penktojoje - prabangių visureigių „Land Rover" vairuotojai.

Bandant perkelti reitingą į mūsų kraštus, iš jo tikrai iškristų paslaptingasis baltas furgonas ir fordai, tačiau liktų ir BMW, ir „Audi". Greičiausiai tokį reitingą dar papildytų koks prabangus „Lexus" ar „neužmušamas" antros kartos golfas.

Kokius Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir vairuotojų agresijos pavyzdžius rastume mūsų gatvėse? Tikrai pastebėtume lenkimą arba manevravimą tarp juostų nerodant posūkio signalų. Per didelis greitis taip pat dažna mūsų gatvių problema, kuri, nenumaldomai artėjant žiemai ir prastėjant vairavimo sąlygoms, tikrai pareikalaus naujų aukų. Tikrai ne vienas vairuojantis asmuo yra susidūręs su chamišku kitų eismo dalyvių elgesiu, kai į kairę sugalvojama sukti iš vidurinės ar net iš dešinės kraštinės juostos. Tokių KET pažeidėjų ypač gausu piko valandomis, kai eismo sąlygos ir taip sudėtingos. Dar vienas naujas „mados klyksmas" - skubėti pervažiuoti sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui. Kadaise problema buvo važiavimas degant geltonam šviesoforo signalui. Dabar, kai šviesoforai sureguliuoti taip, kad važiuojantieji per geltoną nebesusidurtų, atsiranda vis daugiau bandančių prašokti degant raudonam šviesoforo signalui.

Dar būtų galima pakalbėti ir apie „tautišką" parkavimosi būdą, kai vienas automobilis užima trims transporto priemonėms skirtą vietą arba paliekamas taip, kad kiti vairuotojai nelabai gali išvažiuoti, tačiau tai - jau kita tema.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną