Ant Dakaro ralio podiumo – trys MINI automobiliai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Joan_Nani_Roma_MINI

Šiemetinis Dakaro ralis MINI automobiliams buvo itin sėkmingas - pirmąsias tris vietas ralio automobilių klasėje pasidalino trys „MINI ALL4 Racing" automobilius vairavę pilotai. Ralio nugalėtoju tapo ispanas Joanas „Nani" Roma. Vos 5 min 32 s nuo jo atsiliko komandos draugas prancūzas Stephenas Peterhanselis, o trečiasis finišavo katarietis Nasseras Al-Attiyah. Visi pilotai ralyje atstovavo „The Monster Energy X-raid" komandai. Tai jau trečioji iš eilės MINI pergalė Dakaro ralyje.

2004 m. Nani Roma jau buvo tapęs ralio nugalėtoju, vairuodamas motociklą, tačiau tai pirmoji ispano pergalė Dakaro ralyje automobilių klasėje. Jis tapo vos trečiuoju žmogumi, kuris laimėjo Dakaro ralį važiuodamas ir motociklu, ir automobiliu.

„Jaučiu didelį palengvėjimą ir džiaugsmą. Mano tikslas buvo tapti Dakaro čempionu ne tik vairuojant motociklą, bet ir automobilį. Svajonė tapo realybe, ir aš noriu padėkoti savo šturmanui Micheliui Perinui, visai „X-raid" komandai ir MINI už puikų darbą", - po ralio kalbėjo N. Roma.

N. Roma, kuris šiemet bendroje ralio įskaitoje pirmavo devynias dienas ir laimėjo du etapus, taip pat negailėjo gerų žodžių ir savo automobiliui. Jo teigimu, „MINI ALL4 Racing" automobilis buvo puikus, itin patikimas ir greitas viso ralio metu.

2014 m. Dakaro ralis buvo vienas sunkiausių visų laikų Dakaro ralių. 9 374 km ilgio trasa vedė iš Rozarijo miesto Argentinoje per Andus ir daug iššūkių kėlusią Atakamos dykumą į Valparaiso miestą Čilėje, prie Ramiojo vandenyno kranto. Vairuotojams teko kovoti su nuolat besikeitusiomis oro sąlygomis ir važiuoti skirtingomis kelio dangomis. Pavyzdžiui, Anduose juos pasitiko žvyro danga, o karštojoje Atakamoje - ypač smulkus smėlis. MINI automobiliai atlaikė visus iššūkius ir laimėjo 11 etapų iš 13.

Didelį „MINI ALL4 Racing" automobilių patikimumą įrodo ir faktas, kad visos vienuolika „MINI ALL4 Racing" mašinų, kurios startavo ralyje, Valparaise kirto finišo liniją. Septyni šiais automobiliais važiavę ekipažai finišavo pirmajame dešimtuke, tarp jų - „Monster Energy X-raid" komandai atstovavę argentinietis Orlandas Teranova ir portugalas Paulo Fiuza, kurie finišavo penkti, ir taip pat lenkas Krzysztofas Holowczycas ir rusas Konstantinas Žilcovas, kirtę finišo liniją šešti.

MINI automobiliai Dakaro ralyje dalyvauja nuo 2011 m. Visi vienuolika ralyje dalyvavusių „MINI ALL 4Racing" automobilių buvo paremti „MINI John Cooper Works Countryman" modeliu, modifikuotu „X-raid" komandos, kad atitiktų aukštus Dakaro ralio reikalavimus. Suderindamas galią, patikimumą ir efektyvumą, „MINI ALL4 Racing" nuo pirmojo savo starto 2011 m. įrodo savo aukštą klasę, tuo pačiu užkariaudamas ir ralio fanų širdis. 2012 m., per vos antrąjį savo startą Dakaro ralyje, „MINI ALL4 Racing" pirmąkart laimėjo šį ralį. 2013 m. MINI įrodė, kad tai nebuvo vienkartinė sėkmė ir apgynė šį titulą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"