Atnaujintas „Jaguar XF“ gerina rekordus
Atnaujinta: 2020-03-09
  • A4_XF_Black_Amethyst_012_044_GBL-1008x567

Britų komanda pervažiavo Šiaurės Ameriką nuo Niujorko iki Los Andželo su „Jaguar XF" ir sunaudojo vidutiniškai 4,49 l/100 km degalų. Iš viso per kelionę XF su naujos kartos 2,2 litro turbodyzeliniu varikliu įveikė 4641 km, kurie įrodė, kad tai mažiausiai degalų naudojantis „Jaguar" kada nors sukurtas modelis.

Per visą aštuonių dienų kelionę, kuri prilygsta atstumui nuo Londono iki Sacharos, „Jaguar XF" prireikė keturių sustojimų pasipildyti degalų, o mažiausią kuro suvartojimo rezultatą automobilis pasiekė priešpaskutinę dieną, kai šimtą kilometrų jis įveikė su 4,21 l dyzelino.

„Šis žygis per Ameriką suplanuotas tam, kad būtų realiomis sąlygomis išmėgintas naujojo XF variklio efektyvumas. Puikūs rezultatai pasiekti tik iki mažiausių smulkmenų ištobulinus kiekvieną XF detalę - nuo aerodinamikos elementų iki turbodyzelinio keturių cilindrų 2,2 litro darbinio tūrio AJ-i4D variklio, kurio jėga nukreipiama į aštuonių pavarų greičio dėžę", - sako Vilija Šinkūnienė, vienintelio įgaliotojo „Jaguar" atstovo Lietuvoje „Inchcape Motors" pardavimo ir rinkodaros vadovė.

Per vienuolika JAV valstijų nuo vienos pakrantės iki kitos „Jaguar XF" vairavo nepriklausomi testuotojai Davidas ir Alexander‘is Madgwickai. XF buvo standartinės modifikacijos, skiriamos Didžiosios Britanijos rinkai su vairu dešinėje pusėje. Per visą kelionę vidutinis greitis siekė 85 km/val., įskaitant realias vairavimo sąlygas - spūstis Niujorko gatvėse, kelio remonto darbus Los Andžele, stiprų vėją ir važiavimą į 2,2 km aukštį virš jūros lygio.

Tai ne vienintelė džiugi žinia „Jaguar" gerbėjams - neseniai XF pelnė geriausio automobilio titulą, kurį skyrė Vokietijos automobilių žurnalo „Auto Motor und Sport" skaitytojai. XF surinko daugiau nei 45,8% balsų iš 116000 dalyvavusiųjų. Tai jau ketvirtas kartas, kai „Jaguar XF" pelno geriausio automobilio vardą savo kategorijoje.

Nuo 2008 m., kai XF buvo pristatytas rinkai, šis „Jaguar" modelis jau pelnė beveik 100 tarptautinių apdovanojimų. Jis išlieka geriausiai parduodamas aukščiausios klasės užsienio gamintojo automobilis Vokietijoje, o reikšmingai atnaujintas „Jaguar XF" šiemet pretenduos pelnyti dar ir stilingiausio sportinio sedano titulą.

Ne vien tik XF iš „Jaguar" šeimos sulaukė gerbėjų pripažinimo Vokietijoje. Neseniai XKR-S modelis žurnalo „Auto Bild Sportscars" skaitytojų buvo nominuotas geriausiu sportiniu metų automobiliu.

Priklausomai nuo komplektacijos „Jaguar XF" kaina Lietuvoje siekia nuo 156 000 litų su PVM, o „Jaguar XKR-S" kainuoja apie 350 tūkst. litų, įskaitant mokesčius.

Apie „Jaguar"

„Jaguar Cars Ltd." yra Didžiojoje Britanijoje Vaitlio mieste įsikūręs premium segmento ir sportinių automobilių gamintojas. Šiuo metu visos „Jaguar Cars Ltd." akcijos priklauso Indijos koncernui „Tata Motors Ltd.". „Jaguar" savo veiklą pradėjo 1922 metais kaip „Swallow Sidecar Company". Po Antrojo pasaulinio karo pavadinimas pakeistas į "Jaguar". Bendrovės automobiliai gaminami Didžiojoje Britanijoje Kastl Bromvič gamykloje netoli Birmingemo. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.jaguar.com.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...