Audi A6 (1997–2004 m.)
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Audi_A6_C5

Vis dažniau, kalbant apie prestižinius automobilių modelius, minima ir „Audi A6". Su naujais automobiliais viskas lyg ir aišku, o ko reiktų tikėtis iš naudotų?

Istorija

„Audi A6" pirmtakas - modelis „Audi 100", rinkoje pasirodęs 1969 m. 1976 m. pasirodė antros kartos „Audi 100". Buvo galima rinktis iš 2 ir 4 durų sedanų ir universalo. Beje, pastarasis automobilis buvo parduodamas ne tik Europoje, bet ir JAV. Ten jis vadinosi „Audi 5 000".

Devintojo dešimtmečio viduryje „Audi" toliau modernizavo savo 100-ąjį modelį. 1983 m. pasirodė „Audi 100" su nauju kėbulu. Modelis buvo žymimas simboliais „200" ir „5 000". Jis buvo gaminamas iki 1991 m. Įdomu tai, kad modernizuota 1983 m. pavyzdžio „Audi 100" vis dar gaminama Kinijoje.

1990 m. publika pamatė naują „Audi 100". Ji buvo gaminama iki 1994 m., vėliau pavadinimas buvo pakeistas į „Audi A6".

1997 m. pristatyta naujos kartos „Audi A6". 2001 m. ji modernizuota. Automobilį galima įsigyti su sedano arba universalo kėbulu. Variklį taip pat galima pasirinkti nuo 110 iki 450 AG.

2005 m. pasirodė dar viena „Audi A6" karta.

Apie automobilį

„Audi A6" istorija palyginti trumpa. Pirmas modelis pasirodė prieš 15 metų. Tai buvo ta pati „Audi 100", tik pakeistas pavadinimas. Tikroji „Audi A6" rinkai buvo pristatyta 1997 m. Revoliucija jos pasirodymas netapo, bet pirmą kartą „Audi" gerbėjai galėjo rinktis iš daugybės versijų ir modifikacijų. Vien variklių pasirinkimas buvo nuo 1,9 l 110 AG dyzelinio su turbina iki V8 tipo 450 AG. Apie tokį automobilį svajojo ne vienas „Audi" prekių ženklo gerbėjas, bet naujo kaina buvo įkandama toli gražu ne kiekvienam. Žinoma, antrinėje rinkoje „Audi RS6" kainuos taip pat nemažai, nes ji gaminama tik nuo 2002 m. Jei norite galingo automobilio (ir kišenė leidžia), galima pasiieškoti „Audi A6" su 4,2 l 340 AG varikliu. Jis kainuos gerokai pigiau.

Reiktų apsispręsti ir dėl kėbulo tipo. Rinktis galima tarp sedano ir universalo („Avant"). Įdomi detalė - „Audi A6" universalas skirtas pervežti nedidelius krovinius. Jis gamintas kaip „sportinis universalas", todėl jo dizainas „sportinis", taigi teko sumažinti naudingą bagažinės tūrį. Kitaip sakant, „A6" universalas geriausiu atveju skirtas vežioti ne stalus ir kėdes, o slides ir banglentes. Beje, „Avant" taip pat gali turėti bet kokio galingumo variklį, tad modelis „Audi RS 6 Avant" yra greičiausias ir galingiausias serijinis universalas.

Tai reikia žinoti

Jeigu kažką labai sudomino „Audi A6" su 8 cilindrų variklių, reiktų žinoti, kad labai brangiai kainuojantys automobiliai labai greitai pinga. Ir brangiai kainuoja jų eksploatacija. Užfiksuotas ne vienas atvejis, kai po 100 000 km ridos „S6" ir „RS6" modeliuose tekdavo keisti variklius. Reikalas tas, kad susidėvėjus cilindrų ir stūmoklių grupei reikia keisti visą bloką. Beje, tai - beveik visų „Audi" variklių ypatumas, tad tikrai neverta pirkti pigiai siūlomo „Audi A6" su prierašu „varikliui reikia remonto". Bloko keitimas kainuos labai brangiai. Taip pat nereiktų stebėtis mažu „Audi S6" ir „SR6" variklių resursu, nes šiuos automobilius žmonės perka tam, kad išspaustų iš jų viską. Taigi kenčia ne tik varikliai, bet ir pakabos. Viską reikia remontuoti arba keisti. Bet kokiu atveju teks naudoti originalias dalis, o jos nėra pigios.

Taigi, suskaičiavus išeina, kad „Audi A6" su benzininiu ar dyzeliniu varikliu bet kuriuo atveju kainuos gerokai pigiau.

Silpniausias dyzelinis variklis - 1,9 l 130 AG (pradžioje buvo 110 AG). Ramiam, kasdieniam važinėjimui 110 AG užtenka. Jei rasite naujesnį su 130 AG, malonu bus važinėti ir mieste, ir užmiestyje. Jei norite daugiau galios, pasiieškokite automobilio su 2,5 l 179 AG varikliu (gali būti 150, 155 ir 163 AG).

Reikia atminti, kad dyzeliniai varikliai reikalauja kvalifikuotos priežiūros ir kokybiško kuro. Perkant „Audi A6" su dyzeliniu varikliu, būtina apsilankyti pas kvalifikuotus meistrus ir patikrinti patį variklį, turbiną, įpūtimą ir kt. Juk gali būti, kad būtent dėl vieno šių mazgų, kurių remontas kainuoja brangiai, gedimo savininkas ir nori parduoti savo automobilį.

Benzininių variklių remontas tradiciškai kainuoja pigiau. Beje, visi be išimties paprastesni „Audi" varikliai gali tarnauti apie 300 000 km. Silpniausias benzininis yra 1,8 l 125 AG. Deja, su tokiu didelė ir sunki „A6" judės lėtokai. Yra modelių su 1,8 l 150 AG varikliais. Deja, papildomą galią suteikia turbina, o čia galima susidurti su problemomis. Jei ankstesnis savininkas automobilį eksploatavo atsargiai, turbina tarnaus iki 200 000 km, bet kartais ją tenka keisti ir po 100 000 km. Gedimo atveju garažiniai meistrai ją gal ir sutvarkys, bet firminiame servise, greičiausiai, bus pasiūlyta pirkti naują detalę. Taigi, automobiliai su 1,8 l varikliais - ne pats geriausias pasirinkimas. Tiesa, vėliau turbinas pradėjo gaminti iš patvaresnių medžiagų, tad jos tarnauja gerokai ilgiau. Galima rasti modelį su 2 l 131 AG varikliu, bet jis montuojamas tik į po 2001 m. pasirodžiusius automobilius. Geriausia rinkti modelį du 6 cilindrų varikliu. Tokie ne tik turi pakankamą galią, bet dar ir pasižymi patikimumu.

Ruoškitės į servisą

Pirmųjų metų automobiliuose stovi vienas iš trijų V6 tipo variklių - 2,4 l 165 AG, 2,8 l 193 AG arba 2,7 l 230 AG. Po modernizacijos 2,4 l variklio galia išaugo iki 170, 2,7 l - iki 250 AG. 2,8 l variklis buvo pakeistas 3 l 220 AG varikliu. Visi V6 varikliai patikimi ir turėtų tarnauti apie 500 000 km. Tiesa, reikia laiku keisti tepalus, filtrus ir neleisti varikliui perkaisti. Perkaista, jei laiku nepakeičiamas antifrizas arba nepraplaunamas radiatorius. Jeigu perkaito, tikėtina, kad tai pakenkė ir cilindrų bloko galvutei. Ši problema pataisoma, bet kainuoja.

Kartais „Audi A6" su V6 varikliais pradeda streikuoti variklio „smegenys". Tokiu atveju reikia skubėti į servisą. Jeigu situacija prasta, teks pirkti brangiai kainuojantį naują valdymo bloką. Daugiau rimtų problemų V6 varikliai neturi. Gali sugesti deguonies davikliai arba užsiteršti įpurškimo sistema. Šios problemos atsiras, jei bus pilama prasto kuro. Jis gali pakenkti ir kuro davikliams. Jeigu „Audi" nenori užsivesti žiemą, reikia tvarkyti temperatūros daviklį. Laimė, daviklių gedimai nėra dažni. Svarbiausia perkant „Audi A6" su V6 varikliu - išsiaiškinti, ar variklis nebuvo perkaitęs. Jei variklis sveikas, būtinai reikia pakeisti tepalus, visus filtrus ir KPM diržą. Pagal instrukciją diržą reikia keisti kas 120 000 km, bet keičiant kas 90 000 km blogiau nebus. Dažnai su KPM diržu reikia keisti ir prievadų diržus bei skriemulius. Tai gali pareikalauti pakrapštyti piniginę, tačiau „A6" niekada nežadėjo pigaus aptarnavimo. Tai reiktų atsiminti ir įvertinti, nes kai kurias operacijas teks patikėti kvalifikuotiems meistrams, tad darbai kainuos. Net degimo žvakių ar aušinimo skysčių keitimą reiktų patikėti profesionalams. Ypač tai aktualu kalbant apie modelius su V8 ir V 6 varikliais.

Kalbant apie „Audi" negalima pamiršti ir modelių su visais keturiais varančiais ratais. Reikia žinoti, kad JŲ aptarnavimas kainuos brangiau negu paprastų modelių. Ypač, jei automobiliu nesirūpinama. Jei jau įsigijote tokią „Audi", stebėkite, kad visos apsauginės gumos būtų sveikos ir niekada nemontuokite ant ašių skirtingų padangų.

Pavarų dėžės

„Audi A6" gali turėti net 5 skirtingas pavarų dėžes - tiek MPD, tiek įvairių modifikacijų APD. Patikimiausia MPD. Po ilgesnio važinėjimo gali teikti keisti tik pavarų perjungimo įvores. APD gali pridaryti daugiau nemalonumų, tad perkant būtina kruopščiai patikrinti transmisiją. Jeigu yra bent užuomina į lėtoką pavarų perjungimą arba automobilis blogai greitėja ir dar trūkčioja, tai aiškiai rodo, kad su pavarų dėže kažkas ne taip. Remontas, kaip ir galima tikėtis, kainuoja nemažai.

Kalbant apie variatorių „Multitronic", reikia pasakyti, kad anksčiau tokias pavarų dėžes gaudavo tik mažalitriai automobiliai su silpnomis pavarų dėžėmis. „Audi" inžinieriams pavyko šią PD priderinti prie galingo V6 variklio. Džiugina tai, kad automobilis dinaminėmis charakteristikomis ir kuro taupymu lenkia modelius ne tik su APD, bet ir su MPD. Pavarų dėžės patikimumu kol kas niekas rimtai nesiskundė, tačiau reikia žinoti, kad jos aptarnavimas kainuos gerokai daugiau negu kitų dviejų.

Važiuojam?

„Audi A6" pasižymi labai patogia pakaba ir geru valdymu, tačiau, deja, lyginant su ankstesnės kartos modeliais, ji gerokai sudėtingesnės konstrukcijos. Daugiausia nemalonumų gali pridaryti priekinė pakaba, nes čia kiekvienam ratui tenka po dvi viršutines ir dvi apatines svirtis. Geruose Vokietijos keliuose tokios svirtys tarnauja keletą metų, bet, jei automobiliu bus važinėjama šunkeliais, keisti teks dažnai. Paprastai po kokių 30 000 km laisvumas atsiranda apatinėse svirtyse. Viršutiniai gali tarnauti maždaug dvigubai ilgiau. Detalės nėra labai brangios, bet kai tenka keisti, tai tenka keisti komplektus. Jeigu perkate automobilį iš Europos su iš dalies susidėvėjusią pakaba, ruoškitės, kad pasivažinėjus kaimo keliukais pakabą teks perrinkti visiškai.

Priekiniais ratais varomų automobilių užpakalinė pakaba tvirtesnė. Čia kas trejetą metų tereikia pakeisti dvi atramines gumas. Tai nėra brangu. Visais keturiais ratais varomi modeliai turi sudėtingas užpakalines pakabas su daugybe atraminių gumų. Tokios perrinkimas kainuos gerokai daugiau. Reikia nepamiršt laiku keist amortizatorius.

Perkant „Audi A6" reikia patikrinti hidraulinio stiprintuvo skysčio būklę ir nepamiršti jo keisti kas pora metų. Jeigu skystis patamsėjęs arba smirdi degėsiais, greičiausia pažeistas siurblys. Jeigu hidraulinis stiprintuvas dar ir zyzia, tai ruoškitės jį keisti. Stabdžių sistema turi savų minusų. Važinėjant blogais keliais smarkiai dėvisi žarnelės. Meistrai žarneles kartu su stabdžių skysčiu rekomenduoja keisti kas pora metų.

„Audi A6" gali kilti problemų ir su elektros instaliacija. Paprastai visi „privalumai" veikia be priekaištų, bet gali sugesti klimato kontrolės sistema, fiksatorius ir pan. Paprastai visos problemos sutvarkomos pajungus diagnostinį kompiuterį. „Audi" specialistai nerekomenduoja bandyti elektros instaliacijos pačiam. Pastebėta, kad elektros sistema geriau veikia tada, kai automobilio salonas būna pravėdinamas. Perkant „Audi A6" reikia stebėti, kaip užsidega prietaisų skydelis. Jeigu kažkas nedega arba lemputės užsidega ne kartu, tikėtina, kad teks keisti visą skydelį. Beje, toks gedimas dažniausiai pasireiškia daužtuose automobiliuose.

Taigi...

„Audi A6" yra vienas prestižiškiausių antrinės rinkos modelių. Turi erdvų ir labai patogų saloną, puikią sąrangą, galingą variklį ir kt. Reikia nepamiršti paties prekių ženklo prestižo. Deja, tai tampa savininkų galvos skausmu - juos mėgsta vagys.

Šių automobilių eksploatacija nėra pigi, tad prieš perkant „Audi A6" įvertinkite tai. Visgi, jei Jums nėra problema, pirkite naudotą „Audi A6" ir džiaugsitės patogiu ir maloniu važiavimu.

„Audi A6 2.4" techninės charakteristikos

KĖBULAS

Kėbulo tipas

Sedanas

Durų skaičius

4

Vietų skaičius

5

Ilgis

4796 mm

Plotis

1810 mm

Aukštis

1453 mm

Ratų bazė

2760

Maksimali bagažinės talpa

551 l

VARIKLIS

Variklio tūris

2393 cm3

Kuro paskirstymo mechanizmas

dohc

Kuro paskirstymo sistema

Paskirstytas įpurškimas

Galia

170/6000 AG

Sukimo momentas

230/3200 Nm

Kuras

А-95

TRANSMISIJA

Varantys ratai

Priekiniai

Pavarų skaičius, MPD

5

Pavarų skaičius, APD

Variatorius

PAKABA

Priekinės pakabos tipas

Dviguba skersinė svirtis

Užpakalinės pakabos tipas

Skersinis stabilizatorius

VAIRO SISTEMA

Stiprintuvas

Hidraulinis

Vairo sistemos tipas

Krumpliastiebinė pavara

Apsisukimo spindulys

9,9 m

STABDŽIŲ SISTEMOS TIPAS

Priekiniai stabdžiai

Diskiniai vėdinami

Užpakaliniai stabdžiai

Diskiniai

ABS

Yra

Brake Assist

Yra

EKSPLOATACINIAI RODIKLIAI

Kuro bako talpa

70 l

100 km/val. pasiekia, per

9,3 (9,4) s

Maksimalus greitis

224 (220) km/val.

Kuro sąnaudos užmiestyje

7,5 (7,0) l/100 km

Kuro sąnaudos mieste

14 (14,2) l/100 km

Kuro sąnaudos, mišrus ciklas

9,9 (9,6) l/100 km

Prošvaisa

120 mm

Automobilio masė

1480 kg

Leidžiama automobilio masė

2030 kg

Padangos

205/55 R16

Ratlankiai

7J x 16

 

Parengta pagal užsienio spaudą

http://lt.wikipedia.org

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Norite įsigyti "Audi"? Turite automobilį ir norite jį parduoti? Galite pasinaudoti nemokama autoreviu.lt skelbimų sistema. Tai tikrai nėra sudėtinga. Tiesiog reikia užsiregistruoti ir galite talpinti skelbimus.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: