Automobiliu po Pietų Prancūziją
Atnaujinta: 2020-03-09
  • litoral_038__Small_
  • DSCF8857__Small_
  • luberon_045__Small_
  • luberon_045__Small_
  • marseille_017__Small_
  • marseille_153__Small_
  • olivesvertes_033__Small_
  • Photo_100__Small_

Senovėje žmonės keliaudavo arkliais arba arklių traukiamomis karietomis. Mūsų dienomis jas pakeitė automobiliai, varomi mechaninais arkliais.

Smalsuoliams, išsiruošusiems keliauti į Pietų Prancūziją automobiliu, patartina įsigyti daug arklio galių turintį automobilį, nes kelias tolimas, o kelionė ilga.

Kodėl verta keliauti į Pietų Prancūziją?

Atsakymas paprastas ir aiškus: todėl, kad Provansas – Alpių ir Žydrosios pakrantės regionas – pripažintas gražiausiu ir turistų lankomiausiu kraštu! Jis driekiasi Prancūzijos pietryčiuose, rytuose ribojasi su Italija, vakaruose tęsiasi iki Monpeljero, šiaurėje siekia Reiną ir kopia į Alpes.

Kiekvienas regionas pasižymi turtinga kultūra, gurmanišku maistu, įspūdingais architektūros paminklais, nepamirštamo grožio gamtovaizdžiais ir šimtametėmis tradicijomis, kurios prisimenamos folkloro festivaliuose ir gatvių eitynėse.

Nuo 1960-jųjų Korsikos sala, į kurią kadaise buvo ištremtas Napoleonas, taip pat priklauso šiam regionui.

Regiono išskirtinumą lemia jo nepaprasta geografinė padėtis, labai palanki turizmui: 200 km – ir jūs galite mėgautis poilsiu Viduržemio jūros pakrantėje, dvi valandos kelionės – ir jūs galite poilsiauti kalnų slidinėjimo bazėje, keliauti vyno keliu derlingomis Reino pakrantėmis. Puikus, šiltas, saulėtas klimatas suteikia galimybę vystyti turizmą visus metus. Turizmo infrastruktūra ir ilgametė patirtis suteikia puikias sąlygas organizuoti įvairias poilsines, pažintines, kultūrines ar aktyvaus sporto keliones. Siekiant pažinti šį regioną, geriausia važiuoti automobiliu, sustojant pasižvalgyti vietose, kur puikiai dera nepaprastas kraštovaizdis ir žmogaus kūryba.

Vienu kartu neįmanoma pažinti šio krašto: viską aprėpti, aplankyti, pamatyti. Siūlome susidaryti tris skirtingus maršrutus:

I maršrutas: Provansas.

Provansas prasideda Alpių papėdėje ir tęsiasi iki Viduržemio jūros pakrantės, aprėpdamas Arlio ir Nimo miestus vakaruose, ribojasi su auksinėmis Hyeres salomis rytuose. Šis kraštas didžiuojasi nuostabiais nacionaliniais Kamargo ir Lubero parkais, gausiais istoriniais paminklais, menančiais įspūdingą krašto praeitį. Provanse įsikūrę žymūs miestai: Marselis, Avinjonas, Oranžas. Čia gyveno ir kūrė daug žymių žmonių, tarp jų dailininkai Van Gogas ir Sezanas.

II maršrutas: Žydroji pakrantė.

Į rytus nuo Marselio prasideda Viduržemio pajūris, einantis iki pat Italijos sienos. Uolėtas stulbinamo grožio krantas puikuojasi baltų akmenų atspindžiu skaidriame it krištolas žydrame jūros vandenyje. Tarp uolų rasite įsispraudusių nedidukų smulkaus balto smėlio paplūdimių, pasiekiamų tik valtimi ar laiveliu. Žinoma, gali ir pėstute, bet keliauti teks ilgai. Uolėtas krantas atsimuša į Golfo įlanką, kurią supa gausai apgyvendinti Saint Rafaelio, Saint Maksimo, Sentropezo miesteliai. Tai seni žvejų kaimeliai, kurių gyventojai per Antrąjį pasaulinį karą slėpė partizanus ir nešdavo jiems valgio ir drabužių į miškingose kalvose buvusias slėptuves. Šiandien tai didžiulės pasaulinio garso poilsiavietės, žymios nuostabia gamta, maloniu klimatu, puikiomis poilsio ir pramogų sąlygomis. Kanai žymūs Kinematografijos festivaliu, Grasas – gaminamais kvepalais.

Nica – paskutinis Prancūzijos miestas prie pat Italijos sienos, ją juosia Angelų įlanką. Miestą įkūrė iš Marselio kilę graikai, pavadino deivės Nikės vardu, norėdami pažymėti pergalę prieš ligūrus. Nicai kaip ir daugeliui kitų pasienio miestų teko išgyventi nesibaigiančių karų ir varžytinių laikotarpį. Nica visuomet buvo svarbus jūros prekybos uostas. Didžiąją dalį gyventojų sudaro emigrantai iš Italijos, kalbantys senuoju dialektu. Miestas populiarus dėl įspūdingų gėlių, vaisių ir daržovių, jūrų gėrybių turgaviečių, sekmadieninių sendaikčių mugių. Tai antras turistų lankomiausias miestas (pirmasis – Paryžius), viliojantis išskirtine atmosfera. Ji juntama vos įvažiavus į miestą. Keliautojus pasitinka pajūriu nusitiesusi Anglų promenada, kviečia prašmatnių restoranų terasos, kur galima mėgautis jūrų gerybėmis, pasaulyje paplitusiais Nicos salotų receptais. Verta apsilankyti žymių prancūzų modernistų Matiso ir Šagalo muziejuose.

Galima sakyti, kad pirmasis keliautojas iš Lietuvos, atvykęs į Nicą po Pirmojo pasaulinio karo, buvo Romanas Garis (Romanas Kacew). Žydų kilmės pabėgėlė Nina Kacev su mažamečiu sūnumi bėgo iš sugriauto Vilniaus. Per Lenkiją ji keliavo ieškoti prieglobsčio Prancūzijoje, Nicos mieste. Taigi Romanas Garis praleido vaikystę ir ankstyvąją jaunystę Nicoje. Vėliau, gavęs Prancūzijos pilietybę, tapo garsiu rašytoju ir diplomatu, atstovavusiu Prancūzijai Jungtinėse Valstijose. Šiandien Nicoje įsteigta Nacionalinė Biblioteka, pavadinta Romano Gario vardu.

III maršrutas: Alpės.

Alpių kalnynas stūkso regiono šiaurės vakaruose. Dvi valandos kelio – ir jūs jau snieguotose viršukalnėse. Žiemą gausios kalnų slidinėjimo stotys priima aktyvaus poilsio mėgėjus, vykstančius su šeimomis ar pavieniui pakvėpuoti grynu kalnų oru, išbandyti jėgas įvairaus sunkumo trasose.

Kaip atvykti į Pietų Prancūziją?

Yra du būdai pasiekti Žydrąją pakrante. Galite keliauti per Lenkiją, Vokietiją, įvažiuoti į Prancūziją ties Metzu ir riedėti į pietus Marselio link. Galite važiuoti per Lenkiją, Čekiją, Austriją, Italiją ir pasiekti Nicą, esančią prie Italijos ir Prancūzijos sienos. Vienaip ar kitaip –atstumas apytiksliai toks pat – apie 2 500 kilometrų.

Jei pasirinksite pirmąjį variantą, važiuosite dideliais greitkeliais, kurie Prancūzijoje mokami! Tad verta iš anksto pasirūpinti kapšeliu pinigėlių, skirtų kelionės išlaidoms. Pasirinkus antrąjį variantą vertėtų apsirūpinti pykinimą raminančiais vaistais. Keliai vingiuoja per kalnus ir kalvagūbrius, kyla ir leidžiasi, tad silpną skrandį turintiems keliautojams gali būti šiokių tokių sveikatos sutrikimų.

Kelionės planavimas

Kainos Prancūzijoje kyla kasmet, o degalai užima pirmąją vietą kainų kilimo varžybose! Benzinu varomų automobilių savininkai dažnai naudojasi viešojo transporto paslaugomis, nes, paskutiniais duomenimis, 95 benzino kaina pašoko iki 1 euro ir 58 centų. Neverta baimintis iš anksto, nes dyzelinas kainuoja stabiliai nuo 1,20 iki 1,30 euro. Taigi vertėtų pagalvoti apie dyzelinu varomą automobilį, nes taip pigiau, ekonomiškiau ir ekologiškiau!

Šią kelionę galima planuoti su nakvyne ar be. Pavargę keliautojai nakvynę Prancūzijoje ras be jokių sunkumu. Šalyje puikiai išvystyta viešbučių sistema, didesniuose miestuose gausu dviejų, trijų žvaigždučių viešbučių, motelių ir kempingų.

Pagrindines žinomos viešbučių grupės: Kyriad, Ibis, Etap Hotel, Campanulle, Balladin, Citadine, Formule1, Premiere Classe. Juose gali apsistoti nedideles ar vidutines išlaidas planuojantys keliautojai. Kainos svyruoja nuo 26 iki 70 eurų vasarą, žiemą šiek tiek pigiau.

Vairuojant pakaitomis, kelionei reikėtų skirti 24 valandas, neįskaitant stabtelėjimų poilsiui, miegui ar valgymui. Kelionė tolima. Važiuojant patogiu automobiliu su oro kondicionieriumi, ji trunka vos vieną parą. Riedant karieta, neturinčia nei oro kondicionieriaus, nei šildymo sistemos, kelionė truktų 24 paras. Na, kas geriau? Tad pirmyn į naujų pažinimų ir nuotykių gausią kelionę!

Bus daugiau!

Specialiai iš Prancūzijos

Rasa Misevičiūtė

Paspaudę šią nuorodą galite užsirezervuoti viešbutį Paryžiuje. Paieška didžiausioje ir geriausias kainas siūlančioje booking.com sistemoje

Reikia automobilio Paryžiuje? Rezervavimas čia

 

 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: