Automobiliu po pietų Prancūziją. Antrasis maršrutas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Arles__arenes__Small_
  • arles_1__Small_
  • camargue_flamingai__Small_
  • lesalpilles_2__Small_
  • journee_DIRMED_023__Small_
  • Lesbeaux_2__Small_
  • Muries_moulin__Small_
  • ponddu__gard_pond__Small_
  • product_139061b__Small_
  • traditions_arles__Small_

Tikrasis tradicinis Provansas

 

Norint pažinti Provansą ir senąsias tradicijas, verta gerai prisipūsti padangas ir riedėti siaurais šio nepaprasto krašto keliukais į naują pažinimo ir atradimų pasaulį.

Tarkime, Marselis bus jūsų kelionės pradžia. Išvažiuokite į A7 greitkelį ir, nuvažiavę apie 40 kilometrų, pasukite Arlio, Nimo ir Barselonos kryptimis į A54 greitkelį. Jūsų kelias drieksis per plačias Kamargo Nacionalinio parko pievas. Šis parkas – viena regiono įžymybių. Tai tipiškas Provansas. Parkas driekiasi nendrėmis apaugusia jūros pakrante. Atslūgus vandeniui didžiuliai plotai lieka padengti valgomąja druska, kuri čia vartojama maistui, laukuose auginami ilgagrūdžiai ryžiai, pievose ganosi Koridai ruošiami laukiniai jaučiai. Vandens apsemtose pievose galima matyti baltų Kamargo arklių ir rožinių flamingų, sutinkamų tiktai šioje Prancūzijos vietoje.

Parko teritorija puikiai pritaikyta gamtos mylėtojams. Galite apsistoti mažyčiuose kaimeliuose arba turistų pamėgtame pajūrio miestelyje Saintes Maries sur Mere, taip pat Mas de Thimbere, tipiškame Kamargo vienkiemyje.

Vietos restoranai puikuojasi gausybe patiekalų, tarp kurių yra ir tradicinis le daube, gaminamas iš laukinių jaučių mėsos, gausu troškintų daržovių ir ryžių.

Tiesa, automobiliu keliauti pievomis bus ne ypač patogu, net pavojinga, o įklimpę ilgokai lauksite pagalbos. Gali tekti nakvoti po atviru dangumi, taigi rizikuojate tapti uodų spiečių naktipiečiais. Parke patogiausia jodinėti baltaisiais Kamargo arkliais arba keliauti pėsčiomis.

 

Miestai, miesteliai

Nuvažiavę apie 60 km atvyksite į Arlį.

Drąsiai sukite į centrą ir paskirkite gerą pusdienį pažinčiai su miestu. Viduramžiais jį įkūrė imperatorius Konstantinas Pirmasis. Jis tapo pirmąja Provanso karalyste, pastatyta ant Rhono kranto. Tai pirmasis upių ir vandens kanalų komercinis uostas, dabar įtrauktas į Pasaulio paveldo registrą. Kasmet gatvių festivaliuose žiūrovai gali grožėtis eisenomis, žirgų procesijomis, folkloro ansamblių pasirodymais, trumpais improvizuotais vaidinimais. Iki šiol rengiamos koridos, juodi laukiniai jaučiai paleidžiami miesto gatvėmis. Žymus pasaulinio garso dailininkas modernistas Van Gogas savo drobėse įamžino šį miestą ir jo apylinkes, kur gyveno ir gydėsi paskutiniaisiais savo gyvenimo metais. Miesto centre rasite Van Gogo garbei atidaryta kavinę-restoraną. Jo stilius atkurtas pagal žymų menininko paveikslą. Prie garsiųjų Arlio arenų įsikūręs nedidelis muziejus (Vincento kambarys). Būtinai aplankykite šį įstabų, menišką ir neparastai kūrybiškai įkurtą Van Gogo muziejų.

Išvykus iš Arlio A9 greitkelis atves tiesiai į Nimą – istorijos ir meno miestą, įspūdingą romėnų kultūrinio palikimo židinį. Tikroji miesto kilmės istorija apgaubta mistikos. Legenda pasakoja, kad įkūrėjas buvo Nemas, epinio herojaus Heraklio sūnus. Manoma, kad vėliau čia atkeliavo keltų gentys ir įkūrė būsimą antikos regioninį centrą. Dabar Nimas didžiuojasi romėniška, ispaniška, Kamargo, Cevenos, ir Provanso kultūromis. Gausus skirtingų tradicijų miestas išlaikė stiprų identitetą, kurį akivaizdžiai atspindi gyventojų mentalitetas.

Senovinis romėnų miestas kvėpuoja antika ir puikuojasi moderniąja architektūra. Patartina išvaikščioti siauras gatveles, įsiliejančias į plačias aikštes, ir jaukios skverelius, kur rasite įvairių stilių ir amžių kultūrinio palikimo ženklų, miesto katedrą, Kvadratinį namą.

Vienas regiono kultūros stebuklų stūkso vos už dvidešimties kilometrų nuo Nimo, tai Pond de Gardas (pranc. pond – „tiltas“). Nuostabus žmogaus ir gamtos vienybės pavyzdys, senovės romėnų statytas tiltas. Viršutinė tilto dalis buvo naudojama kaip akvedukas, kuriuo vanduo tekėdavo iki Nimo.

Vietovė apgyvendinta nuo pirmojo amžiaus iki eros pradžios. Dabar čia galima aplankyti menirus (stačius akmenis), senovinius grotus, šventyklas. Šiame natūraliame muziejuje po atviru dangumi įsikūręs kultūrinio palikimo ir technologijų centras, teikiantis lankytojams daug informacijos ir organizuojantis ekskursijas po parką.

Išvykstant iš Nimo jums tereikia rasti nacionalinį kelią N86, vedantį Avinjono kryptimi, ir pravažiavus Saint Bonnet du Gardą, sukti į dešinę, pasukti į D6086. Kelias atves prie viaduko. Tai Gardo upė, geografiškai skirianti du administracinius vienetus. Upės vaga ir siauriais keliukais eidami į šiaurę, jūs atvyksite į kitą legendomis apipintą mietą – Taraskoną, įsikūrusį ant šios upės kranto. Miestas tikrai pribloškia lankytojus įspūdinga praeitimi. Čia stūkso didžiausia Prancūzijoje viduramžių riterių pilis, gynybos, saugos ir komerciniais tikslais jungusi Arlio ir Avinjono karalystes. Pilį supa žavus Renesanso architektūros miestelis, kur painios siaurutės gatvelės veda keliautojus į krautuvėles po senomis balto akmens arkomis, kviečia pasigrožėti antikine riterių atributika. Be abejo, Luaros slėnio pilys gali didžiuotis savo karalių dinastijų palikimu, tačiau Taraskono pilis yra vienintelė, išsaugojusi viduramžių riterių paslaptis.

Dabar riedėkite tiesiai į Provanso gilumą, kur galėsite susipažinti su alyvuogių auginimo tradicijomis! Neatsitiktinai taurusis alyvmedis yra Provanso simbolis. Alyvuogės pateikiamos pietums, iš jų spaudžiamas gardaus skonio aliejus, gaminamos higienos prekes. Stilizuotomis alyvuogių šakelėmis ir levandomis puošiami tradiciniai audiniai ir namų apyvokos indai.

 

Les Alpilles en Provanse – tikra alyvuogių agrokultūros karalystė!

 

Iš tikrųjų Les Alpillesas – tai 25 km ilgio kalkinis kalvagūbris, stūksantis tarp Rhono ir Duranco upių, juosiantis didelius derlingos žemės plotus, sudarantis ypatingas klimato sąlygas auginti alyvuoges.

Uolėtoje teritorijoje yra vos kelios ypač svarbios gyvenvietės. Jos kviečia turistus pažinti šį nepaprastą kraštą, jo patiekalus, tradicijas, keliauti siaurais pėsčiųjų takeliais, grožėtis stulbinamais gamtos peizažais. Ryškios saulės apšviestos baltos uolos stūkso skaidrioje dangaus žydrynėje, jas puošia žemaūgės pušaitės; netikėtai už posūkio atsiveria neaprėpiami slėniai su banguojančiomis šimtametėmis alyvuogių giraitėmis. Patikėkite, nuostabūs gamtos vaizdai įkvėpė ne vieną dailininką, tarp jų garsiuosius Van Gogą ir Sezaną.

St. Remis de Provanse – Les Alpilleso kalvagūbrio papėdėje įsikūręs miestas. Jis trasi atveria vartus į šią gamtos grožio karalystę. Mieste gausu įžymybių, ieškančių tylos, ramybės ir vienatvės, jis traukia gausybę turistų, ieškančių ne tik istorinių kultūros paminklų, bet ir keliaujančių žymių žmonių pėdsakais. Markizo de Sado šeimos nariai buvo įsikūrę viename gražiausių miestelio pastatų, čia rasite žymaus astrologo Nostradamo gimtuosius namus, jo šeimos genealoginį medį. Van Gogas atvyko gydytis į Saint Zako ligoninę, Frederikas Mistralis, Provanso intelektualų simbolis, čia pradėjo savo karjerą...

Nedidelės krautuvėles ir restoranų lauko terasos, pasislėpusios platanų ūksmėje, vilioja sustoti, atsikvėpti ir pamiršti didmiesčių šurmulį, įsiklausyti į tylų Provanso gyvenimą. Jis taip skiriasi nuo pajūrio šurmulio… Čia nėra kaitrios saulės ir minios vasarotojų, todėl galima įsilieti į ramią gyvenimo tėkmę, keliančią norą mąstyti, kontempliuoti ir kurti.

Keliautojus kviečia sustoti mažutėlis miestelis Les Beaux de Provence. Atraskite uoloje iškaltą pilį, kur įkurtas miestelio istorijos muziejus, mažytę Saint Blezo koplytėlę ir grožėkitės nuostabiu kraštovaizdžiu, įamžintu Van Gogo ir Sezano drobėse. Tai vienintelė vieta Europoje, kur nameliai iškalti baltose uolose 800 metrų virš jūros lygio. Strateginė gynybinė pilis tapo jaukiu mažyčiu miesteliu, atveriančiu duris į Provanso tradicinę kultūrą. Čia veikia kalėdinių personažų gamyklėles, alyvuogių aliejaus, muilo ir kvapiųjų aliejų parduotuvėles.

Miestelio papėdėje įsikūrė šiuolaikinio meno muziejus. Jis unikalus, nes iškaltas didžiulėje uoloje, vadinamojoje Vaizdų Katedroje.

Būtinai užsukite į Muriesą, nes čia rasite alyvuogių aliejaus gamyklėlių ir kooperatyvų malūnų, kur galėsite paragauti, gardžiuotis ir pajusti tikrąjį alyvuogių aliejaus skonį, palyginti su kitais jums žinomais aliejais. Aplankysite senuosius alyvuogių gamybos malūnus, kur dera senovinė technika ir modernios technologijos, išlaikiusios senąsias alyvuogių perdirbimo tradicijas.

Atvykite į Muriesą spalio mėnesį. Galėsite dalyvauti Žaliųjų alyvuogių šventėje: čia margaspalvės procesijos išeina į gatves, o jaunos merginos, pasipuošusios tradiciniais kostiumais, varžosi skaldydamos alyvuoges!

 

Bus daugiau!

Specialiai iš Prancūzijos

Rasa Misevičiūtė

 

Paspaudę šią nuorodą galite užsirezervuoti viešbutį Paryžiuje. Paieška didžiausioje ir geriausias kainas siūlančioje booking.com sistemoje

Reikia automobilio Paryžiuje? Rezervavimas čia

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

<-->

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.