Automobiliu po pietų Prancūziją: trečias maršrutas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • avignon
  • croisiere-avignon
  • festival-avignon
  • aix_palace__Small_
  • fortifications-remparts-villes-avignon-bord-478955
  • oranzas

Aiks en Provansas (Aix en Provence), Avinjonas, Oranžas

Šioje kelionėje, patikėkite manimi, automobilis taps jūsų ištikimu draugu, tad gerai patikrinkite padangas, tepalus ir motorą, pripildykite benzino baką. Beje, benzinas Prancūzijoje atpigo iki 1,20 euro, tad siūlyčiau pasinaudoti šia galimybe! Keliaukite ir pažinkite naujus neištirtus horizontus!

Aiks en Provansas - meno ir kultūros židinys

Tarkime, jūs esate Marselyje, tad važiuokite į A51 greitkelį Aiks en Provanso kryptimi. Kelionė truks vos pusę valandos. Palikite automobilį artimiausioje stovėjimo aikštelėje ir eikite pėsčiomis susipažinti su nepaprastomis miesto įžymybėmis. Mokamos aikštelės Prancūzijoje yra pakankamai brangios, tad patarčiau palikti patikimoje viešoje vietoje, pažymėtoje baltosiomis linijomis. Nepalikite automobilio bet kur ant šaligatvio, nes policija čia labai dažna, o baudos ypač didelės.

rumaiAiks en Provansas, Šv. Viktoro kalvagūbrio papėdėje įsikūręs nedidelis miestelis. Jis pasižymi ypatinga praeitimi, prasidėjusia nuo keltų-ligurų genties įkurto prekybos centro. Po gausybės karinių perversmų jį perėmė imperatorius Cezaris. Jis čia atrado šiltųjų versmių ir įkūrė imperatoriškąsias pirtis. XVI šimtmetyje, kunigaikščio Rene valdymo metais, miestas buvo meno ir kultūros židinys.

Pradėkite savo vizitą centrinėje aikštėje, vadinamajame Mirabo kieme, kurio centre stovi masyvus fontanas. Prie karalius Rene skulptūros sukite į kairę ir atsidursite mažyčių siaurų gatvelių labirinte. Čia galite klaidžioti pamiršę laiką, nes kiekvienoje gatvelėje rasite nuostabių restoranėlių, nedidelių prabangių krautuvėlių. Pavargę grožėtis miestelio architektūra, eikite į Merijos aikštę ir įsitaisykite arbatos salono terasoje, gurkšnodami arbatą pajusite jus supančią atmosferą. Sustokite akimirką pasigrožėti įstabiais statiniais - merijos pastatu ir XV šimtmečio varpine.
Iš aikštės siaura gatvelė jus atves iki Šv. Severino vienuolyno. Šiandien vienuolyno patalpose įsikūręs Nacionalinis Granetes muziejus, kur eksponuojami XVIII ir XIX šimtmečių prancūzų dailininkų kūriniai. Apsilankykite vyskupijoje ir įspūdingoje Šventojo Severijaus katedroje. Tai nepaprastas šimtmečių samplaikos architektūros paminklas.
Išėję iš katedros, leiskitės žemyn gatvele, kol rasite senosios miesto sienos griuvėsius ir išlikusį gynybos bokštą. Greta stovi Renesanso laikotarpiu statyti rūmai, skirti vienai karaliaus favoričių. Nuostabios kompozicijos ramiame skverelyje visada žydi gėlės.
Nepamirškite apsilankyti Vaserelio įkurtame futuristinio meno centre, kur pristatomos šiuolaikinių menininkų parodos.
Patarčiau atvykti į Aiks en Provansą gatvės mugių dienomis, kuomet trys didžiausios miesto aikštės klega nuo prekybininkų gausos. Merijos aikštė skiriama gėlininkams ir knygininkams, antroji aikštė - daržovių ir prieskonių pardavėjams, čia parduodami sūriai, naminės duonos ir rūkytos mėsos gaminiai; trečiojoje aikštėje prie Teisingumo rūmų visuomet įsikuria sendaikčių prekybininkai ir namudininkai, kurie siūlo įvairiaspalves alyvuogių šakelėmis puoštas staltieses, levandomis kvepiančias siuvinėtas pagalvėles, Provanso motyvais dekoruotą keramiką.
Nepamirškite, kad Aiks en Provanse gimė ir iki mirties gyveno žymus dailininkas Polas Sezanas. Čia išlikę Sezanų šeimos namai, jo dirbtuvės, kurias galima aplankyti Turizmo biuro organizuojamų ekskursijų metu. Sezano meno centras priima lankytojus ir teikia išsamią informaciją apie menininką. Jo gerbėjai gali nueiti prie šv. Viktoro kalvagūbrio ir pamatyti peizažus iš Sezano drobių.

Avinjonas - popiežių miestas

Aiks en Provansą nuo Avinjono skiria vos 40 kilometrų, išvažiavę iš miesto ieškokite greitkelio A7, vedančio Liono kryptimi. Netrukus privažiuosite Lancono kelių mokesčio užtvarą, pamatysite nuorodas į Salon de Provansą.

upe
Laikykitės Turizmo biuro krypties (Office du tourisme), kuris yra įsikūręs vakarinėje miesto dalyje prie Ronos upės. Akivaizdu, kad automobilį teks palikti prie vartų ir tęsti kelionę pėsčiomis, jei suksite į miesto centrą, arba garlaiviu, jei pageidausite pasigrožėti žaliuojančiomis miesto apylinkėmis.

Bet kuriuo atveju pirmiausia pamatysite įžymųjį Avinjono tiltą. Nenustebkite, iki mūsų dienų išliko tik pusė. Jo istorija prasidėjo Cezario I užkariavimo laikais, kuomet romėnų kariai perėmė Marseliečių valdomas žemes ir upės kilpoje įkūrė pirmąjį gynybinį fortą. Ši teritorija visais laikais buvo ypač geidžiama dėl strateginės vietos ir derlingų žemių.

Avinjonas
Trumpas anekdotas, apie buvusią karalystę: visais laikais ši teritorija priklausė karališkosioms dinastijoms, tad šioje teritorijoje įsikūrę gyventojai privalėjo mokėti mokesčius. Pavasarį, kai Ronos vandenys užliedavo priešingame krante gyvenančių žemvaldžių žemes, Avinjono antstoliai laiveliu atplaukdavo susirinkti mokesčių už jų žemių išnaudojimą , mat Rono upė, esanti muitinės barjeras priklausė karališkajai teritorijai.
Viduramžiais miestas tapo Romos popiežių rezidencija, net devynios kartos praleido savo valdymo metus Avinjone. Gynybinė pilis virto tikrais Popiežių rūmais, o miestelis buvo aptvertas nedidele mūrine sienele. Šiuo laikotarpiu miestas klestėjo, iš viso pasaulio plaukė menininkai, architektai, tapytojai ir, gavę pinigų iš bažnyčios iždo, puošė mietelį ir jo apylinkes savo darbais. Apsilankykite anuomet įstabiausiuose ir įtakingiausiuose pasaulyje namuose - Popiežių rūmuose. Beje, šis statinys - didžiausias Europoje gotikos kūrinys. Deja, per revoliuciją rūmai buvo paversti kareivinėmis, vėliau - politinių kalinių kalėjimu, dar vėliau - apskrities archyvais. Tik XX amžiuje pradėti restauruoti, dabar jie įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

fortas
Saulėtose miesto apylinkėse popiežių laikais augo derlingi vynuogynai, iš vynuogių gaminami ypatingi vynai: Girdondas ir Chateau des Papas.
Popiežiai ateinančioms kartoms paliko ir popiežiukais vadinamus saldumynus. Tai įprasti šokoladiniai saldainiai su neįprastu organos likeriu. Žinoma, kad jis buvo gaminamas iš šešiasdešimties vaistinių žolelių, ekstraktas buvo maišomas su aukštos kokybės medumi.
Avinjone tarsi susilieja visos pietų Prancūzijos maisto gamybos tradicijos, čia galima paragauti mėsos ir žuvies patiekalų, paskanintų česnaku ir alyvuogių aliejumi, miškingose teritorijose randamais trumais. Vasarą miesto mugėse galite rasti trumais nuklotų prekystalių, tačiau, norint pirkti žiupsnelį džiovintų ar du tris šviežius grybukus, jums prireiks tikrai storos piniginės.
Kiekvieną vasarą į Avinjoną suvažiuoja nacionalinės ir užsienio teatro trupės, miestas prisipildo šurmulio, spalvų ir vaizdų. Artistai, magai, akrobatai ir mimai pasklinda po gatveles ir linksmina gyventojus ir turistus. Spektakliu gausa, šauni atmosfera ir minios žmonių paverčia miestą tikru, gyvu organizmu. Nedvejodami apsilankykite Avinjone tarptautinio teatro dienomis!

Toliau - Oranžas


Netoli Avinjono įsikūręs nedidelis Oranžas (arba Princų miestas). Avinjoną nuo jo skiria vos trisdešimt kilometrų. Važiuokite asfaltuotu keliu palei Ronos upę. Atvažiavę iki pažystamo greitkelio A7, sukite Liono kryptimi. Pravažiavę Oranžo kelių mokesčio barjerą ieškokite išsukimo Nr. 21, žyminčio Nimo ir Oranžo miestus. Ši kelio atkarpa jums kainuos vos 1,60 euro.
Tai galų veteranų legiono įkurtas miestas. Jame gausu galų ir romėnų kultūros palikimo.

oranzas
„Tai pats gražiausias bareljefas visoje mano karalystėje", - sakė Liudvikas VIX apie Oranžo antikinio teatro pagrindinės scenos sienoje iškaltą bareljefą, išpuoštą skulptūromis, kolonomis ir gausiai puoštą marmuru. Jos įspūdingas dydis pribloškia žiūrovus: 107 metrai pločio ir 37 metrai aukščio. Imperatorius Augustas I įsakė įkurti šį didžiausią pasaulyje antikinį teatrą. Tai didžiulis geltono akmens statinys, kurio amfiteatre telpa iki 50 000 žiūrovų.
Svarbiausia šiame ypatingame teatre - tai atmosfera, žiūrovas visiškai susilieja su teatro architektūra, jis lyg apsigyvena šio vakaro vaidinime ir tampa jo dalimi. Teatro pastatas toks didžiulis, kad, eidami nuo centrinių vartų iki pirmosios akmeninių suolų eilės, užtruksite ketvirtį valandos. Spektaklio metu net spengia ausyse nuo tylos.
Apsilankykite šiame meno ir istorijos mieste, vadinamojoje Princų rezidencijoje. Provanso diduomenės pamėgtas nuošalus natūralus parkas apgaubs ramybe, galėsite grožėtis senovės paminklais ir mėgautis tyla.

Specialiai iš Prancūzijos
Rasa Misevičiūtė

 

Paspaudę šią nuorodą galite užsirezervuoti viešbutį Paryžiuje. Paieška didžiausioje ir geriausias kainas siūlančioje booking.com sistemoje

Reikia automobilio Paryžiuje? Rezervavimas čia

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.