B. Vanagas finišavęs neslėpė apmaudo
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Andrejus_Rudnickis_nuotr
  • Benediktas_Vanagas_pries_9_dienos_greicio_ruoza_nuotr
  • Dakar_Day_9_General_Financing_-_AUtopaslauga_ekipazas
  • General_Financing_-_Autopaslauga_ekipazas_Dakar_Day_9_nuotr
  • General_Financing_-_Autopaslauga_technikai_ruosia_kitai_dienai_automobili_nuotr

Devintoji Dakaro lenktynių diena prasidėjo trečiojoje Pietų Amerikos valstybėje - Čilėje. Varžybų dalyviams teko įveikti 433 kilometrų greičio ruožuose, iš kurių net pusantro šimto kilometrų sudarė kopos ir smėlynai. Šio greičio ruožo neįveikė du ekipažai važiuojantys automobilių įskaitoje, o lietuviai, nors ir susidūrė su sunkumais trasoje, tęsia lenktynes.

Pasak Benedikto Vanago šturmano baltarusio Andrejaus Rudnickio, lenktynių dieną sekėsi viskas puikiai iki 350 kilometro greičio ruože.

„Sekėsi vytis varžovus, navigacinėje zonoje aplenkėme du ar tris sunkvežimius. Išvengėme organizatoriaus nepažymėtų „spąstų". Iš mūsų pusės turėjome daug lenkimų ir gerą greitį, tačiau prieš smėlynus pradūrėme padangą - šiandien buvo daug aštrių akmenų. Stebiuosi, kad prakirto tik vieną ratą. Rato keitimas užtruko labai ilgai, nes sugedo viena hidraulinė atrama - ji užstrigo. Teko imtis priemonių jai išmontuoti, kad netrukdytų važiuoti. Iš esmės viską čia ir praradome, ką sugebėjome atkovoti. Bet kuriuo atveju mes finiše, lenktynės tęsiasi ir viskas yra gerai", - kalbėjo „General Financing - Autopaslauga" ekipažo šturmanas Andrejus Rudnickis, nestokodamas optimizmo.

Tačiau lenktynininkas Benediktas Vanagas, grįžęs į bivuaką po greičio ruožo, neslėpė apmaudo. Jo teigimu, padaryta žmogiška klaida, ekipažui kainavo vėl prastą šios dienos poziciją, kurią ekipažas atstovaujantis Lietuvai lenktynių pradžioje buvo atsikovoję.

„Iš tiesų, po vakar dienos mieguisto važiavimo turėjome pakankamai prastą starto poziciją. Patekome į tokią dėžutę tarp dviejų sunkvežimių. Tai buvo pakankamai greiti sunkvežimiai, o greičio ruožo metu jie vienas kitam trukdė, todėl važiavo lėčiau. Bet per trys ketvirtadalius greičio ruožo, t.y. 70 procentų trasos, mes dirbome, mokėmės kantrybės, laukėme, kol nusės dulkės, strategiškai dėliojomės, kaip galima aplenkti sunkvežimius ir kitus automobilius. Ir iš tiesų padarėme pakankamai neblogą rezultatą - absoliučioje įskaitoje buvome pakilę į 25 poziciją. Tačiau padarius klaidą - iki galo nesudėjus domkrato, jį užlenkėme ir visas puikus darbas nuėjo „šuniui ant uodegos". Žinoma, džiaugiamės, kad esame bivuake, bet panašu, kad liksime be vienos hidraulinės kojos, kurį taip reikalinga būsimuose smėlynų greičio ruožuose", - pasakojo Benediktas Vanagas.

Šiandien lietuvių bei visų kitų dalyvių lauks dešimtoji Dakaro diena, kuri, pasak B. Vanago, nors aprašyme trasa neatrodo pavojinga, tačiau Dakare nieko nebūna paprasta. Dalyviams teks važiuoti du greičio ruožus, kurių bendras kilometražas - 501 kilometras. Pirmieji automobiliai startuos 14:18 val., Benediktas Vanagas ir Andrejas Rudnickis važiuos iš 49-osios pozicijos 15:23 val., o Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui -iš 70-osios vietos 15:39 val. Lietuvos laiku.

Lenktynių metų lietuvių ekipažų rezultatus galima sekti dakaras.gf.lt.  Taip pat varžybų metu naujausią informaciją galima rasti lenktynininko „Benediktas Vanagas" „Facebook" profilyje.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...