B. Vanagas: „Tokiu važiavimu esu patenkintas“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Andrejus_Rudnickis_nuotr
  • Benediktas_Vanagas_nuotr
  • Domas_Zinkevi_ius_nuotr
  • General_Financing_-_Autopaslauga_ekipazas_3_lenktyniu_dienos_trasoje_nuotr
  • General_Financing_-_Autopaslauga_komanda_po_sekmingo_finiso_nuotr

Trečiosios Dakaro dienos greičio ruožas Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio tandemui buvo sėkmingas. Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai vakar finišą pasiekė 28-oje pozicijoje tarp 110 finišavusiųjų. Už lietuvio ir baltarusio nugaros šį kartą liko net 11-a kartų Dakarą laimėjęs prancūzas Stephane'as Peterhanselis. Lietuvis lenktynininkas, grįžęs į bivuaką, džiaugėsi sėkminga diena.

Pirmąsias dvi Dakaro lenktynių dienas kovojusiems su nuo karščio užverdančiu benzinu, trečiasis greičio ruožas ekipažui iš Lietuvos buvo sėkmingas. Jie finišą pasiekė per 3 valandas 25 minutes ir 48 sekundes, nuo šiame ruože nugalėjusio Nani Roma atsilikdami 26 min. ir 56 sek.

„Turėjome dieną tokią, kokia ir turėtų būti. Praėjo sklandžiai, neturėjome jokių netikėtumų, palaikėme pakankamai neblogą tempą. Lenkėme labai daug automobilių. Čia turbūt mano karma - tokia: lenkimai, lenkimai, lenkimai. Aišku, tai yra pavojinga. Keletą lenktynininkų piktybiškai nenorėjo praleisti, nors pagal taisykles jie, gavę signalą, privalo tai daryti. Diena, Andrejaus darbu esu laimingas ir manau, kad jei visos kitos dienos būtų tokios kaip ši, tada jau būtų galima tikėtis tam tikro rezultato", - sakė Benediktas Vanagas.

Pasak jo, trečioji varžybų diena sunkiausia buvo „OSCar O3" bolidui.

„Šiandien buvome pakilę apie 3 kilometrus ir 200 metrus aukščio virš Jūros lygio. Labai dirbo stabdžiai, nes leidžiantis nuo kalnų, natūralu, reikėjo daug stabdyti ir buvo labai akmenuota. Stipriai kentėjo automobilio pakaba", - pasakojo apie dieną lietuvis.

Po sėkmingo finišo Andrejus Rudnickis prisiminė žiūrovus, stovinčius bei palaikančius lenktynių dalyvius Dakaro trasose. „Labiausiai Dakare mane džiugina tai, kad jis yra. Kažko panašaus mūsų civilizuotame pasaulyje nėra. Šiandien trasa buvo įdomi, su daug vandens. Žiūrovai stovėjo net pačiuose upeliuose. Nežinau, kaip jiems ten pavyksta prasibrauti. Jie stovi ir mojuoja mums", - šypsojosi baltarusis.

„General Financing - Autopaslauga" ekipažo technikų komanda taip pat džiaugėsi, kad šį vakarą galės ilgiau pamiegoti - net 4 valandas.

„Benediktas iš greičio ruožo grįžo anksti, nesusidūrė su vakar dienos problemomis. Buvome padarę keletą pakeitimų sistemoje, kad daugiau taip neįvyktų. Visko nespėjome padaryti dėl laiko stokos, tai šiandien planuojame papildomai padidinti aušinimą. Žadama, kad ketvirtoji Dakaro diena bus pati karščiausia iš visų lenktynių dienų. Taip pat planuojame tvarkyti automobilio pakabą, nes paskutiniai du greičio ruožai buvo labai grubūs jai. Trasoje - daug akmenų dėl to kenčia transmisijos dalys. Tiek vakar, tiek šiandien keitėme daug gumų, matosi įlenkimai pakaboje, bet tai elementari buitis. Rimtų pažeidimų nėra", - apie laukiančius darbus pasakojo lietuvis „General Financing - Autopaslauga" komandos technikas Domas Zinkevičius.

Nors organizatoriai planavo 40 kilometrų sutrumpinti šios dienos greičio ruožą, galiausiai nusprendė nieko nekeisti. Todėl lenktynininkams teko įveikti visą šios dienos greičio ruožą. Maratono dalyviai važiavo Andų papėde, vietomis kylančia daugiau nei 3 kilometrus virš jūros lygio.

Kitam lietuvių ekipažui - Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui trečioji Dakaro diena taip pat buvo sėkminga. Šie finišo liniją kirto 58-oje vietoje.

Benediktui Vanagui - tai antrasis Dakaras, tačiau pirmasis - važiuojant kartu su Andrejumi Rudnickiu. Šiandien jų bei visų kitų dalyvių lauks ketvirtoji Dakaro diena, kuri, pasak B. Vanago, bus kiek neįprasta. Mat teks važiuoti du greičio ruožus, kurių bendras kilometražas - 501 kilometras. Pirmieji automobiliai startuos 12:20 val., Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui startas bus duotas valandą vėliau, t.y. 13:13 val., o Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui - 13:36 val. Lietuvos laiku.

Lenktynių metų lietuvių ekipažų rezultatus galima sekti dakaras.gf.lt.  Taip pat varžybų metu naujausią informaciją galima rasti lenktynininko „Benediktas Vanagas" „Facebook" profilyje.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...