Citroën elektra varomas mikroautobusas „ë-Jumpy“
Atnaujinta: 2020-05-28

90 metų lyderio poziciją lengvųjų komercinių automobilių segmente užimantis „Citroën“ pristato savo pirmąjį elektra varomą kompaktinį mikroautobusą „ë-Jumpy“. Jį kuriant nebuvo jokių kompromisų: pajėgumas, praktiškumas ir talpa yra tokie patys, kaip versijų su vidaus degimo varikliu. Naujasis komercinis automobilis viena įkrova gali įveikti iki 330 km (WLTP režimu).

Citroën-ë-Jumpy

Pritaikytas prie rinkos poreikių

Naujasis „ë-Jumpy“ siūlo tuos pačius privalumus, kaip ir automobiliai su vidaus degimo varikliais: kompaktiškus matmenis, interjero ergonomiką ir transformacijos galimybes, daug vietų daiktams susidėti bei optimalią apkrovą. 

Daugelis „ë-Jumpy“ versijų yra iki 1,9 m aukščio, kuris užtikrina, kad automobilis galėtų įvažiuoti į požemines stovėjimo aikšteles, prekybos centrus ir kitas vietas. 

Elektrinio mikroautobuso keliamoji galia yra 1 275 kg, o tempimo – iki 1 tonos. Naudingoji elektra varomo modelio talpa nesiskiria nuo versijų su vidaus degimo varikliais – nuo 4,6 m³ (XS versija be „Moduwork“) iki 6,6 m³ (XL versija su „Moduwork“). Tai yra geriausi segmento talpos rezultatai. Plotis tarp ratų arkų yra 1,25 m – tiek pakanka, kad tilptų „Euro“ tipo padėklas.

 

Elektrinio variklio praktiškumas

Elektrinė „Jumpy“ versija siūloma su dviejų tipų baterijomis, kurioms suteikiama 8 metų arba 160 tūkst. km garantija.

Automobilis su 50 kWh baterija gali įveikti iki 230 km viena įkrova WLTP ciklu (ji montuojama į XS, M ir XL kėbulus), o 75 kWh – iki 330 km. Ši baterija montuojama į M bei XL kėbulus.

Elektrinis variklis veikia pagal vairavimo sąlygas ir pasirinktą važiavimo režimą, taip pat išsaugo lėtėjimo ar stabdymo metu susidarančią energiją. Variklio galia – 100 kW (136 AG), jis pasiekia 260 Nm sukimo momentą. Tai leidžia automobiliui įsibėgėti iki 130 km/val.

„ë-Jumpy“ yra 3 važiavimo režimai: „Normal“ optimizuoja nuvažiuojamą atstumą ir našumą, „Eco“ – energijos sąnaudas, o „Power“ suteikia maksimaliai pakrautam automobiliui našumą, kaip ir naudojant „Normal“ režimą nepakrautu mikroautobusu.

„ë-Jumpy“ gali būti įkraunamas iki 100 kW sparta – tai leidžia 75 kWh bateriją iki 80 proc. talpos papildyti per 45 min., o 50 kWh – per 30 min. Toks greitas įkrovimas išskiria „ë-Jumpy“ modelį iš viso segmento.

 

Pakaba užtikrina komfortą

Priekinėje pakaboje naudojamos sustiprintos „Pseudo MacPherson“ svirtys su svyravimą mažinančiu stabilizatoriumi – tai užtikrina tikslias vairavimo savybes ir aukštą komfortą. Patvari galinė nepriklausomo tipo pakaba užtikrina didelę maksimalią apkrovą – 1 275 kg. 

Dėl maksimalaus komforto į „ë-Jumpy“ sumontuotos kintamo kietumo spyruoklės ir nuo apkrovos savybes keičiantys amortizatoriai, tai – pasyviai veikianti sistema, kuri užtikrina komfortišką amortizavimą, nepaisant automobilio apkrovos.

Šildymo ir vėdinimo sistemos gali būti valdomos net nebūnant automobilyje. Mikroautobuso salono temperatūrą paruošti galima iš anksto nustatant „My Citroën“ programėlę (ji greitai bus pristatyta Lietuvoje) arba automobilio lietimui jautriu ekranu, naudojantis „Connect Nav“ paslauga.

 

Interjero dėtuvėse telpa 100 litrų

Interjero funkcionalumas pritaikytas įvairiems poreikiams. Tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių įrengtas tinklas įvairiems daiktams sudėti, pirštinių dėtuvėje yra AUX, 12 V bei USB (pagal versiją) lizdai, puodelių laikikliai, o po keleivio sėdyne yra papildoma erdvi dėtuvė. Iš viso „ë-Jumpy“ salone yra dėtuvių, kurių bendra talpa – beveik 100 litrų. 

„ë-Jumpy“ priekyje siūlomos 3 sėdimos vietos. Naudojant „Moduwork“, kraštinė keleivio sėdynė gali būti pakelta, tuomet atlaisvinama erdvė salone, kurios grindų lygis yra toks pat kaip krovinių skyriaus, o tai padidina naudingąjį krovinių skyriaus ilgį daugiau nei vienu metru – iki 4 m. „Moduwork“ taip pat leidžia transformuoti saloną į modernų biurą – centrinis porankis gali tapti stalu kompiuteriui ar dokumentams.

Papildomai užsakomas centrinės konsolės viršuje montuojamas laikiklis, į kurį galima įtaisyti iki 11 colių įstrižainės planšetes. Išmaniojo telefono laikiklis gali būti įtaisytas į vairuotojo puodelio laikiklį, čia pat įtaisytas ir lizdas jam įkrauti. „ë-Jumpy“ yra „Mirror Screen“, „Apple CarPlay“ bei „Android Auto“ programos, kurias naudojant automobilio 7 colių ekranas tampa kaip išmaniojo telefono.

 

Naudingi vairavimo asistentai

„ë-Jumpy“ yra 15 naudingų vairavimo asistentų, pritaikytų įvairiems klientams. Visiškai unikali segmente yra beraktė šoninių durų atvėrimo sistema – raktą kišenėje turinčiam žmogui pakanka pamoti koja po galinio buferio kampu, kad automatiškai atsivertų tos pusės šoninės durys. Toks pat judesys duris ir uždaro, o žmogui su raktu nueinant nuo automobilio, jis automatiškai užsirakina.

Kitos šiame segmente unikalios ir į „ë-Jumpy“ montuojamos sistemos – beraktis automobilio atrakinimas ir užvedimas bei projekcinis ekranas ant priekinio stiklo, kuriame matyti pagrindinė kelionės informacija.

Į mikroautobusą taip pat montuojama avarinio stabdymo sistema „Active Safety Brake“, pajudėjimo įkalnėje pagalbininkas, vairuotojo nuovargio stebėjimo, įspėjimo apie susidūrimą sistemos, „Top Rear Vision“ 360 laipsnių vaizdą iš viršaus projektuojančios kameros, išmani artimųjų ir tolimųjų žibintų kontrolė, pravažumo sistema „Grip Control“, greičio ribojimo ženklų atpažinimo sistema su greičio rekomendacija, greičio ribotuvas su kruizo kontrole, nematomos zonos stebėjimo sistema.

„Citroën ë-Jumpy“ į Lietuvos prekybos salonus atvyks antroje 2020 m. pusėje. Metų pabaigoje bus pristatytas visiškai elektrinis „Jumper“, o 2021 m. – elektra varomas „Berlingo Van“. Tai leis 2021 m. „Citroën“ pasiūlyti komercinių automobilių gamą, kurios kiekvienas modelis turės efektyvius vidaus degimo bei elektrinius variklius.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: