Dviratininkai vis dar nedrausmingi keliuose
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP5273__Large_

Šių metų eismo įvykių statistika Vilniuje rodo, kad juose dažnai nukenčia dviratininkai - beveik penktadalio eismo įvykių dalyviai. Mūsų miesto gatvėse dviratininkai pasirodo tik atšilus orams. Balandžio pabaiga ir gegužė - pats pavojingiausias laikotarpis šios kategorijos eismo dalyviams.

Pastebėtina, kad ir šių metų birželio mėnesį daug dviratininkų patenka į eismo nelaimes, šį mėnesį užfiksuoti 23 tokie atvejai. Beje, daugiau kaip pusė eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, įvyksta dėl jų pačių neatsargumo, t. y. Kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymo. Šiais metais kas trečias į eismo įvykį pakliuvęs dviratininkas buvo neblaivus.

Dažniausiai, išgėrus alkoholio vengiama sėsti prie automobilio vairo, bet manoma, kad dviratį vairuoti galima. Neblaivūs dviratininkai nesuvaldo savo transporto priemonės, nukrenta ar atsitrenkia į kliūtis. Apsvaigę nuo alkoholio dviratininkai ignoruoja Kelių eismo taisykles. Pasitaiko nemaža atvejų, kai dviratininkai važiuoja šaligatviu keldami pavojų pėstiesiems, juos partrenkia. Dviratininkams draudžiama važiuoti šaligatviais: Kelių eismo taisyklių 69 p. nustatyta, kad tuo atveju, jeigu pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtame take ar šaligatvyje važiuojamosios dalies ženklinimo linijomis (baltu dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Dviračių vairuotojai privalo nesukelti pavojaus pėstiesiems. Dar viena iš eismo įvykių priežasčių - dviratininkai važiuoja per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas. Kaip ir pėsčiasis, žengiantis į pėsčiųjų perėją, dviratininkas turi įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikinti saugumu. Greičiau už pėsčiuosius judantys dviratininkai dažnai nespėja įvertinti šių aplinkybių. Gatvėmis ir keliais važinėja mažamečiai, Kelių eismo taisyklių nepaisantys vaikai, kurių gatvėse neturėtų būti. Vaikai nukenčia eismo įvykiuose. Pagal Kelių eismo taisyklių 64 p., važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, - ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas. (Daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai prilyginami gyvenamajai zonai). Atkreiptinas dėmesys, kad specialiose prie dviračių tvirtinamose sėdynėse vežami vaikai privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą, nes dažnai vaikais keleiviais nepasirūpina juos vežantys suaugusieji. Kelių eismo taisyklių 64 p. nustatyta, kad dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.
Policija prašo dviratininkų atsargumo. Primename, kad visų eismo dalyvių elgesys turi būti grindžiamas savitarpio pagarba ir atidumu. Šią Kelių eismo taisyklių nuostatą turėtų atminti visi eismo dalyviai - dviratininkai, vairuotojai ir pėstieji.


Pranešimą parengė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba

 


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Valdymo organizavimo skyriaus
Viešųjų ryšių poskyris
Birželio 23-iosios g. 10, Vilnius
Tel. 271 6162
El. paštas vilniausvpk.vos.vrp@policija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: