ES skyrė didžiulę baudą automobilių stiklų gamintojams
Atnaujinta: 2020-03-09
  • automobiliai_

Europos Komisija automobilių stiklų gamybos įmonėms "Asahi", "Pilkington", "Saint-Gobain" ir "Soliver" skyrė didesnę nei 1,3 mlrd. eurų baudą už susitarimą dėl kainų. Tai yra didžiausias bauda, kada nors skirta Europos Sąjungoje (ES), praneša naujienų agentūra "The Associated Press".

Prancūzijos kompanijai "Saint-Gobain" skirta 896 mln. eurų bauda - didžiausias kada nors vienai kompanijai skirta bauda.

Komisijos duomenimis, keturios minėtos bendrovės kontroliuoja 90 proc. Europos automobilių stiklų gamybos rinkos, kurios vertė 2003 metais siekė 2 mlrd. eurų.

ES konkurencijos komisarė Nelė Krus (Neelie Kroes) sakė, kad minėtos kompanijos dėl kainų susitardavo penkerius metus, ir pridūrė, jog bauda yra tokia didelė todėl, kad Europos pramonė "privalo išmokti pamoką skausmingu būdu".

"Jei apgaudinėjate, gausite didelę baudą, - sakė N. Krus. - Šios kompanijos automobilių pramonę ir vartotojus apgaudinėjo penkerius metus".

Bendrovei "Saint-Gobain" Europos Komisija baudą padidino 60 proc., nes tai ne pirmas kartas, kai bendrovė prisidėjo prie kartelinio susitarimo. "Saint-Gobain" dėl kartelių buvo nubausta pernai, 1998 metas ir 1984 metais.

Japonijos kompanijai "Asahi Glass" skirta 113,5 mln. eurų bauda. Bauda buvo sumažinta 50 proc., nes bendrovė bendradarbiavo su Europos Komisija.

Didžiosios Britanijos kompanija "Pilkington PLC" turės sumokėti 370 mln. eurų, o Belgijos įmonė "Soliver NV" - 4,396 mln. eurų.

Komisijos duomenimis, stambiausių stiklų Europos automobilių gamintojams tiekėjų - "Asahi", "Pilkington" ir "Saint-Gobain" - atstovai 1998-2003 metais reguliariai susitikdavo aptarti savo produkcijos kainų, pasidalindavo rinką ir klientus.

ELTA

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.