Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Audi_Nanuk_Quattro_Crossover
  • Audi_Sport_Quattro
  • BMW_Pininfarina_Gran_Lusso_Coupe
  • Jaguar_Project_7
  • Lexus_LF-NX
  • Mercedes_AMG_Vision_Gran_Turismo
  • Mercedes_S-Class_Coupe
  • Opel_Monza
  • Volvo_Coupe_Concept

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti, ką gražaus ir įdomaus prabėgusiais metais mums pasiūlė pasaulinė automobilių pramonė. Prabėgusiais metais rinkoje pasirodė ne vienas puikus modelis, tarkim toks kaip naujasis „Mercedes Benz S-Class", aiškiai parodęs, jog dauguma kadaise futuristinėmis buvusių technologijų po metų kitų taps įprastu, kasdieniu dalyku. O kuo dar mus nudžiugino 2013 m?

„Mercedes AMG Vision Gran Turismo"

AMG

Įspūdingo dizaino super automobilis sukurtas specialiai naujam „PlayStation 3" konsolės žaidimui - „Gran Turismo 6". Metalinis projektinis modelis buvo pristatytas Los Andželo automobilių parodoje. Remiantis virtualiomis charakteristikomis, „AMG Vision" turi „AMG V8" 577AG variklį su dvigubu turbininiu įpūtimu ir 590 Nm sukimo momentu. Jis suderintas su 7 pavarų APD su dviguba sankaba. Automobilio svoris - 1,38 tonos.

Viskas būtų gražu, tačiau ilgai sklandė kalbos, kad projektinis modelis taip ir liks tik virtualiame pasaulyje. Sklandė, tačiau remiantis naujausia informacija, vokiečiai nusprendė perkelti „AMG Vision" iš virtualaus pasaulio į realų. Tiesa, automobilių bus pagaminta tik 5 vienetai, tad ir kaina bus atitinkama - 1,5 mln. JAV dolerių.

„Audi Nanuk Quattro Crossover"

Nanuk

Krosouverių populiarumas auga. Tai reiškia, kad gamintojai vis daugiau dėmesio skirs šiai automobilių klasei. Šį teiginį patvirtino ir prabėgę metai, kai visuomenei buvo pristatyti net keli nauji, prabangūs modeliai. Vienas jų - „Audi Nanuk Quattro Crossover", kurį pirmieji išvydo Frankfurto automobilių parodos svečiai. Prototipą sukūrė „Audi" priklausanti „Italdesign Giugiaro". Žvelgiant į modelio dizainą, sunkoka jį tapatinti su įprastais krosouveriais. Tai labiau panašu į automobilių pramonės sukurtą meno kūrinį, pasižyminti išskirtinėmis greičio charakteristikomis.

„Nanuk Quattro" gaus 5 litrų turbininį dyzelinį 500 AG variklį ir 7 pavarų PD „S Tronic" su dviguba sankaba. 100 km/val. greitį automobilis turėtų pasiekti per 3,8 s. maksimalus greitis - 305 km/val., kuro sąnaudos, jei tikėsime oficialia informacija - 7,8 l/100 km.

„Audi Sport Quattro"

Sport

Praėjusiais metais buvo proga prisiminti ir projektinį „Sport Quattro" modelį. Jau seniai sklando kalbos apie šio modelio atgaivinimą, tačiau iki pat praėjusių metų projekto likimas buvo miglotas. Pagaliau „Audi" vadovai nusprendė, kad laikas atėjo ir Frankfurto automobilių parodoje visuomenei buvo pristatytas projektinis modelis. Tikėtina, kad jis taps serijiniu.

Dėl agresyvaus dizaino, galingo variklio ir nedidelio svorio „Sport Quattro" tampa daugelio pasiturinčių žmonių svajonių objektu. Automobilis turi 4 litrų 560 AG benzininį ir 150 AG elektrinį variklį. Bendra jėgainės galia - 700 AG ir 800 Nm. 100 km/val. greitį modelis pasiekia per 3,7 s., maksimalus greitis - 300 km/val. Žadama, kad vidutinės automobilio kuro sąnaudos 100 km kelio bus tik 2,5 l.

„Mercedes S-Class Coupe"

S Class

„S-Class" modeliai pelnytai laikomas vienais geriausių automobilių pasaulyje. Praėjusiais metais buvo pristatytas projektinis kupe modelis, sukurtas panaudojus atnaujintą „CL" platformą. Naujasis modelis gali turėti ir į sedanus montuojamus variklius bei visų keturių varančių ratų sistemą „4Matic". Su 4,7 l V8 tipo 455 AG varikliu 100 km/val. greitį „S-Class Coupe" pasiekia per 5 sekundes. Pridėjus salono medžiagų kokybę ir prabangą bei naujausias inovatyves technologijas, gausime puikų, išskirtinį automobilį.

„BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe"

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe

„BMW" karu su „Pininfarina" dizaineriais „Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2013" parodoje pristatė bendrą projektinį modelį „Gran Lusso". Jam buvo panaudota „BMW 7-series" platforma, tačiau suteiktas visai naujas dizainas. Italų dizainas aiškiai juntamas, tačiau jis nenustelbia firminio bavarų automobilių stiliaus. „BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe" puikiai suderintas automobilio sportiškumas ir elegancija.

„Opel Monza"

Monza

Jau minėtoje Frankfurto automobilių parodoje „Opel" nustebino savo naujausiu projektiniu modeliu „Monza". Abejotina ar šis modelis taps serijinis, tačiau jis puikiai atspindi vokiečių prekių ženklo dizaino tendencijas ir atskleidžia, kokios naujos technologijos, tikėtina, pasirodys serijiniuose automobiliuose. Jeigu visa tai, kas buvo pristatyta parodoje, keliaus tiesiai į gamybą, „Opel" konkurentų laukia sunkūs laikai. Dar vienas niuansas - projektinis modelis buvo pristatytas su dviem galimais varikliais. Tai - 1 l trijų cilindrų variklis, kurui naudojantis dujas ir elektros variklis. „Opel" žino kažką, ko dar nežinome mes?

Volvo Coupe Concept"

Volvo

Tai - pirmasis naujos „Volvo" architektūros modelis. Projektinis variantas atrodė taip įspūdingai ir patraukliai, kad jau garsiai prabilta apie serijinę jo gamybą ir net nurodomi terminai.

„Lexus LF-NX"

Lexus

Agresyvus krosouveris „Lexus LF-NX", debiutavęs Frankfurto automobilių parodoje, sukėlė nemažai triukšmo. Naujovė, įvertinus bendrus šios klasės modelių bruožus, atrodo labai jau nestandartiškai ir netipiškai. Kita vertus, tai, kad publika naują „Lexus" dizainą sutiko ovacijomis, leidžia spėti, jog artimiausiu metu „Lexus" automobiliai bus būtent tokios, naujoviškos ir dar kiek neįprastos, išvaizdos.

Vokietijoje pristatytas projektinis modelis turėjo 2,5 l variklį, dirbantį pagal Atkinsono ciklą ir elektros variklį. Deja, kitos techninės charakteristikos buvo slepiamos.

„Jaguar Project 7"

Jaguar 7

Tai - gražiausiais ir patraukiausias britų modelis per keletą pastarųjų metų. Jis sukurtas norint pagerbti 7 „Jaguar" pergales „24 valandų Le Mano" lenktynėse, nuo 1961 iki 1990 m. Roadsterio kūrimui buvo panaudotas dviduris „F-Type" modelis, tačiau panašumų tarp „donoro" ir projektinio modelio nėra daug. „Jaguar Project 7" turi 5,0 l V8 550 AG variklį su turbina, tad greičio jam tikrai netruks. Deja, kitą informaciją gamintojas kol kas slepia.

 

Nuotraukos gamintojų ©

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"