Geriausi ateinančio sezono kabrioletai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • aston-martin-dbs-volante-24
  • citroen-ds3-cabrio-11_0
  • maserati-grancabrio-mc_1
  • opel_astra_cabrio
  • volkswagen-beetle-cabrio-06
  • audi_rs_5

Rudenį ir artėjant žiemai kabrioletais važinėja tik patys didžiausi ekstremalai. Nuolatiniai lietūs  ir žema temperatūra retai beleidžia važiuoti atviru automobiliu ir mėgautis tokios kelionės teikiamais malonumais. Visgi nereikia liūdėti, nes pamažėl, bet artėja nauja vasara, kuri džiugins ne tik geru oru, bet ir naujais modeliais. Tiesa, jeigu roges rekomenduotina ruošti vasarą, tai apie atvirus automobilius vertėtų susimąstyti jau žiemą. Taigi, kas įdomaus mūsų lauks kitąmet?

„Volkswagen Beetle"


Pirmasis „Beetle" kabrioletas pasirodė dar 1949 m., tačiau dabartinė karta - tik trečia. 1949 - 1980 m. gamintų modelių visame pasaulyje buvo parduota apie 330 000 vnt. Naujojo „Beetle" išvaizdoje „Volkswagne" inžinieriai išreiškė savo nesenstančio automobiliuko sampratą - jie modelį padarė sportiškesniu ir modernesniu, tačiau nuleidžiamas stogas ir vertikalus priekinis stiklas daro naujovę panašią į pirmąjį modelį. Visi išorės dekoro elementai - modernūs: oro įsiurbimo angos po priekiniu bamperiu, užpakaliniai žibintai, priekiniai žibintai su šviesos diodų juostele. Nepaisant to, žibintai, atiduodant duoklę pradininkui, palikti apvalūs.

Automobilio priekinis skydelis ir priekinis panelis visiškai nauji, o salono apdailoje išsaugotos tokios detalės, kaip papildomas skyrius pirštinėms. Bagažinės tūris - 225 l. Kabrioleto stogas - minkštas, atsidaro ir užsidaro maždaug per 10 s., jeigu greitis neviršija 48 km/val.

„Beetle Cabriolet" bus siūlomas su 7 skirtingais varikliais. Paprasčiausias bus 1,2 l TSI 150 AG. Kiti benzininiai varikliai bus nuo 160 iki 200 AG, dyzeliniai - nuo 104 iki 140 AG. Europoje automobilio kaina prasidės nuo 21 350 eurų.

„Citroen DS3"

Nors šio modelio kainos dar slepiamos, labai brangus jis neturėtų būti. Rinkoje automobilis turėtų pasirodyti jau šių metų pradžioje. Kabrioleto stogas, paspaudus mygtuką, susilanksto per 16 sekundžių, jeigu greitis neviršija 120 km/val. Stogui lankstantis automatiškai pakyla apsauga nuo vėjo.

Minkštas „Citroen DS3 Cabrio" viršus gali būti trijų spalvų. Taip pat pirkėjas galės rinktis veidrodėlių korpuso ir ratų diskų spalvas. Kabrioletas 25 kg sunkesnis už chečbeką. Pastarojo masė, priklausomai nuo variklio, prasideda nuo 1 085 kg.

Gamintojas praneša, kad užpakaliniai automobilio žibintai turės 3D efektą. Taip pat „Citroen" atstovai pažymėjo, kad nepaisant stogo sulankstymo mechanizmo, erdvės salone nesumažėjo, tačiau kabrioleto bagažinė 40 l mažesnė už chečbeko - 245 l.

„Opel Astra"

Atvira „Astra" versija buvo pavadinta „Cascada", kas verčiant iš ispanų kalbos reiškia „krioklys".

„Opel" nusprendė pakeisti kabrioleto pavadinimą, kad galėtų pozicionuoti jį kaip Premium klasės automobilį. Modelis gavo daugelį privalumų, būdingų Premium segmentui.

Minkštas „Cascada" stogas susilanksto esant iki 50 km/al. greičiui. Naujovės ilgis - 4 693 mm, tad jis ilgesnis, tarkim, už „Audi A5" kabrioletą.

Automobilio išvaizda gerokai sportiškesnė negu kitų „Astra" modelių, nors visos jos gaminamos naudojant tą pačią „Delta II" platformą. Priekinė pakaba ir užpakalinis tiltas pasiskolintas iš „Insignia OPC".

Galingiausia „Cascada" versija turės 1,6 l 180 AG variklį su turbina. Rinkoje turėtų pasirodyti šių metų pradžioje.

Audi RS5"

Tai - aukso viduriukas tarp super automobilio ir įperkamo kabrioleto. „Audi RS5" gaus tą patį variklį, kaip ir kupė. Tai - V8 tipo 4,2 l, 450 AG agregatas, kurio maksimalus sukimo momentas siekia 430 Nm. Jis bus komplektuojamas su septynių pavarų robotizuota pavarų dėže „S-tronic" ir dviguba sankaba. Kabrioletai bus gaminami tik su visais keturiais varomais ratais.

100 km/val. greitį modelis pasiekia per 4,9 s, maksimalų greitį elektronika riboja ties 250 km/riba. Kaip ir kupe modelyje, kabrioletui pasiekus 120 km/val. greitį iškils antisparnas.

„RS 5" kabrioletas gavo ne tik minkštą stogą, bet truputį buvo pakeista ir jo išvaizda: modelis gavo agresyvų apvadą, žibintus su šviesos diodais ir sudvejintą išmetimo sistemą.

„Maserati GranCabrio MC Stradale"


Tai jau kito lygio kabrioletas. Itališkas, turintis forsuotą V8 tipo 4,7 l 450 AG variklį. Modelis sveria 1 200 kg ir yra 4,4 m ilgio. Nuo įprasto modelio kabrioletas skiriasi kitokiais bamperiais, šoniniais „sijonėliais", kietesne pakaba ir kitokia vairo reguliavimo sistema.

100 km/val. „Maserati GranCabrio MC Stradale" 100 km/val. greitį pasiekia per 5 sekundes, maksimalus greitis - 300 km/val. Kol kas nieko nežinoma apie automobilio kainą, tačiau galima spėti, kad įsigyti jį galės ne kiekvienas.

„Aston Martin DB9"


Dar vienas Premium klasės atstovas. „Volante" turi naujausią firminį 6 l V12 510 AG variklį, kurio maksimalus sukimo momentas - 620 Nm. Palyginus su ankstesne versija, jis 40 AG stipresnis ir turi 19 Nm didesnį sukimo momentą. Iki 100 km/val. automobilis įsibėgėja per 4,6 s, maksimalus greitis - 295 km/val.

Variklis suderintas su 6 pavarų APD „Touchtronic 2". Stabdžiai - karboniniai keraminiai, ratus laiko 20 colių lengvo lydinio ratlankiai. Automobilio masė - 1 785 kg, pasiskirstymas tarp ašių - 50:50.

Vokietijoje automobilio kaina prasidės nuo 174 994 eurų.

 

Nuotraukos gamintojų ©

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...