„Halls Winter Rally 2014“ dviguba R. Kvaraciejaus ir G.Saudargo ekipažo pergalė
Atnaujinta: 2020-03-09
  • rAlis

Netikėtumų kupiną ir dramatišku finalu pasižymėjusį „Halls Winter Rally" pirmą kartą laimėjo lenktynininkas Rokas Kvaraciejus, kuriam tai buvo ir pirmoji pergalė sportinėje karjeroje. Vienam iš perspektyviausių Lietuvos automobilių lenktynininkų talkino naujas šturmanas Gediminas Saudargas. Su juo jaunasis sportininkas pradėjo dirbti vos prieš du mėnesius. Naujasis tandemas žiemos ralyje nugalėjo pilotuodamas „Mitsubishi Lancer Evo X" automobilį.

„Halls Winter Rally" truko dvi dienas. Žiemos raliui iškilmingai startavus penktadienį į greičio ruožus pajudėjo 42 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos bei Baltarusijos. Tačiau visus 14 žiemos ralio greičio ruožų įveikė tik 24 lenktyniniai automobiliai.

Iškart po varžybų vykusioje spaudos konferencijoje Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pažymėjo, kad žiemos ralis tampa, tarsi vizitine kortele Utenos miestui. „Labiausiai džiaugiuosi, kad šio ralio reikia ne tik lenktynininkams, bet ir visiems Lietuvos žmonėms. Ir galiu pažadėti, kad ralis Utenos apylinkėse bus ir septintą kartą", - sakė meras Alvydas Katinas.

Tuo tarpu Susisiekimo viceministras, Saulius Girdauskas, džiaugėsi matydamas neprognozuotą podiumą.
„Šių metų „Halls Winter Rally" iš tiesų traukė ir buvo įdomios. Mūsų Rokas užaugo ir pelnytai jas laimėjo. Smagu buvo žiūrėti į jį, kad važiavo nedarydamas klaidų, nekėlė pavojaus kitiems eismo dalyviams. Tas ir turėtų būti svarbiausia lenktynėse", - sakė Susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, kuris anksčiau ir pats lenktyniavo bei yra laimėjęs šešis žiemos ralius.

„Halls Winter Rally" organizatorius Benediktas Vanagas spaudos konferencijoje teigė, kad sportininkus į pirmuosius greičio ruožus išlydėjo su mažu pavydu.

„Retas atvejis, kai žiemos ralyje esu tik žiūrovas. Dažniausiai būna, kad pats važiuoju ir šalia to organizuoju. Nors įveikiau daugiau nei 9000 kilometrų Dakare, vis tiek norėjau sėsti į automobilį ir startuoti", - sakė Benediktas Vanagas, kuris tik antradienį sugrįžo iš Pietų Amerikos.

Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas Gintaras Jonas Furmanavičius teigė, kad kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, pirmojo etapo rezultatai rodo, kad Lietuvos automobilių ralio čempionatas bus įtemptas. Lyderiai nėra aiškūs ir galutinė turnyrinė čempionato lentelė dar labai keisis.

Ralio pradžioje Rokas Kvaraciejus sakė, kad žiemos ralis jam yra visų pirma testas išsibandyti ne tik naujai paruoštą automobilį, bet ir susistyguoti bendrą darbą su naujuoju šturmanu Gediminu Saudargu. Pirmuosiuose naktiniuose greičio ruožuose naujasis tandemas įrodė, kad puikiai dirba kartu ir gali važiuoti stabiliai greitu lenktyniniu tempu.

Vis dėlto iškart po finišo Rokas Kvaraciejus teigė, kad pergalės neplanavo.

„Tikėjausi antrosios vietos ir nuo pat varžybų pradžios saugojome ją nuo Ramūno Čapkausko. Bet viskas pasikeitė iš kovos pasitraukus Vytautui Švedui. Džiaugiuosi, kad su naujuoju šturmanu tikrai „susidirbome", nors lenktynių metu buvo tam tikru niuansų, bet tai tik pirmosios šio sezono varžybos", - teigė žiemos ralio nugalėtojas.

Iš viso „Halls Winter Rally 2014" startavo 42 ekipažai, iš kurių finišą pasiekė didesnė jų pusė - 24. Tarp užsienio šalių lenktynininkų geriausią rezultatą pademonstravo čekų Jaroslavo Orsako ir Davido Smeidlerio tandemas.

Pirmasis penketukas atrodo taip:
1. Rokas Kvaraciejus / Gediminas Saudargas (Lietuva)
2. Ramūnas Čapkauskas / Tomas Šipkauskas (Lietuva) +4,3 sek.
3. Martynas Samuitis / Ramūnas Šaučikovas (Lietuva) +1 min. 16,9 sek.
4. Jaroslav Orsak / David Smeidler (Čekija) +1 min. 49,0 sek.
5. Antonin Tlustak/ Jan Skaloud (Čekija) +4 min. 35,0 sek.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...