„Halls Winter Rally“ organizatoriai: priežasčių neįvykti raliui nėra
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Halls_Winter_Rally_2013_1_nuotr__Giedriaus_Matulai_io
  • Halls_Winter_Rally_2013_2_nuotr__Giedriaus_Matulai_io

Sausio 24-25 dienomis vaizdingame Utenos regione griaudės greičiausias žiemos festivalis - „Halls Winter Rally 2014". Nors panašu, kad žiema į Lietuvą ateina gerokai pavėlavusi, ralio organizatoriai ramina žiūrovus - atsižvelgiant į dabartines sinoptikų prognozes ralis įvyks kaip suplanuota.

Pagal ilgalaikes orų prognozes žiema, kokią ją esame įpratę matyti, atkeliauja jau šios savaitės pabaigoje. Temperatūra Utenoje iš teigiamos į neigiamą turėtų persiristi jau šį sekmadienį ir žemiau nulio išsilaikyti mažiausiai dvi savaites. Tokios sąlygos leis susiformuoti daugiau nei pakankamam įšalui ralio regione esančiuose greičio ruožuose.

„Halls Winter Rally" direktoriaus Ramūno Kliunkos teigimu, pastarąsias dvi savaites dažniausiai teko girdėti klausimą, ar įvyks žiemos ralis, jei nebus sniego. Aštuntus metus žiemos ralį organizuojančio R. Kliunkos teigimu, būtinas komponentas žiemos raliui yra ne sniegas, o kelio dangos įšalas, tai yra - į ledą sušalęs vanduo žvyrkelio grunte.

„Kelio dangos įšalas tarnauja kaip cementas betone - sušalęs vanduo „suriša" palaidas žvyro daleles ir kelias tampa kietas. Tokiu būdu sąlygos raliui būna tinkamos, o ir dygliuotomis padangomis lenktyniaujantys automobiliai jį kur kas mažiau ardo", - teigė R. Kliunka.

Ralio organizatorius taip pat priminė, jog organizacinėje veikloje ne kartą teko susidurti su panašiomis gamtos išdaigomis, todėl kiekvienas žiemos ralis yra savitas.

„Visi prisimename 2008-uosius metus, kuomet ralį su daugiau nei 100 ekipažų dalyvių teko nukelti, o vėliau ir atšaukti. Tačiau skirtingai nei dabar, tąkart sausio viduryje prapliupo lietus, kuris sunaikino tiek įšąlą, tiek sniegą. Vėliau įsivyravusios teigiamos temperatūros neleido jam vėl susidaryti. Šį kartą stebime atvirkščią procesą. Panašu, kad ralis primins 2009 metus, kuomet buvo nedaug sniego, tačiau sąlygos ralio stebėjimui ir dalyvavimui - puikios", - teigė „Halls Winter Rally 2014" direktorius.

Jau aštuntus metus „Halls Winter Rally" organizuojamas viešosios įstaigos „Nacionalinis automobilių klubas" bei sporto rinkodaros įmonės „Pitlane", aktyviai prisidedant Utenos rajono savivaldybei. 2014 metais vaizdingame Utenos regione „Halls Winter Rally" bus rengiamas jau šeštą kartą.

Oficialus renginio puslapis www.hallswinterrally.lt.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...