Į „Halls Winter rally“ - su nauju šturmanu
Atnaujinta: 2020-03-09
  • foto_Pauliaus_Vi__i__no
  • V

Lenktynininkas Vaidotas Žala, lenktynininko karjerą pradėjęs vos prieš trejus metus, savo azartišku vairavimo stiliumi jau susilaukė nemažo gerbėjų būrio. Pernai Lietuvos ralio čempionate savo klasėje iškovojęs trečią vietą Vaidotas nutarė šiemet šalia savęs pasisodinti kur kas jaunesnį ir ne tokį patyrusį šturmaną, tačiau sau kelia didelius tikslus. Pirmajame šiemetiniame Lietuvos ralio čempionato etape jis dalyvaus su nauju šturmanu - Justu Vičiūnu.

„Šiais metais vėl stengsimės iškovoti prizinę vietą, jeigu pasiseks, gal net aukštesnę nei pernai. Dėl to šiek tiek patobulinsime automobilį. Mūsų „Subaru Impreza" taps galingesnė, greitesnė ir lengvesnė. Tai reiškia, kad būsime konkurencingesni," - sako Vaidotas Žala.

Pernai Vaidotas Žala lenktyniavo kartu su itin patyrusiu šturmanu Dainiumi Alekna ir su juo iškovojo trečią vietą Baltarusijos ralio čempionate. „Esu dėkingas Dainiui, jis manęs daug ko išmokė ir svarbiausia, padėjo pasiekti stabilumo lenktynėse," - atvirauja V. Žala.

Tuo tarpu jaunasis Justas Vičiūnas nėra toks patyręs, tačiau jau penkerius metus dalyvauja lenktynėse kaip šturmanas, tad ekipažas nuo pat pirmųjų lenktynių galės siekti maksimalaus rezultato.

„Nuo šių metų pradėjau naudoti stenogramą anglų kalba, tad šiokio tokio pratinimosi neišvengsime. Jau dalyvavome testuose ir rezultatais abu esame patenkinti," - pasakoja Vaidotas.

Žinoma, adaptuotis vienam prie kito teks ir tai užims šiek tiek laiko, tačiau abu sportininkai nusiteikę optimistiškai.

„Dar nesu važiavęs tokiu greitu automobiliu, iki šiol raliuose dalyvavau tik dviem ratais varomais automobiliais, tačiau prie gerokai didesnio tempo greitai pripratau ir jokio diskomforto nejaučiu," - sako naujasis V. Žalos šturmanas Justas Vaičiūnas. „Esu jaunas ir mano planuose - ne tik Lietuvos čempiono titulas, bet ir dalyvavimas pasaulio ralio čempionate."

Vaidotas Žala ir Justas Vičiūnas šiemet startuos naujos komandos - „Trygg racing" - gretose. Ją atstovaus ir dar vienas ekipažas - Rokas Kavaliauskas ir Ervinas Snitkas. Tai vienas sparčiausiai progresuojančių lietuviško ralio tandemų.

Vaidotas ir Justas šiemet neketina apsiriboti tik lietuvišku čempionatu. Planuose - dalyvavimas bent keliuose raliuose užsienyje. Artimiausi planai - Latvija ir Estija.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...