Įvertinta „Jaguar Land Rover“ visureigio „Range_e“ hibridinė elektros ir dyzelio variklių sistema
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Land_Rover_Range_e

„Jaguar Land Rover" sukurta ir visureigyje „Range_e" įdiegta elektrinio ir dyzelinio variklių hibridinė technologija pelnė 2011 m. Automobilių inovacijų apdovanojimą, kurį yra įsteigusi Jungtinės Karalystės Automobilių gamintojų ir prekiautojų draugija (Society of Motor Manufacturers and Traders, SMMT). Pirmą kartą ši hibridinė sistema buvo pristatyta Ženevos automobilių parodoje kovą ir sulaukė pagyrų, kaip vienas reikšmingiausių šių metų Didžiosios Britanijos automobilių pramonės pasiekimų.

„Range_e" yra pirmasis pasaulyje premium klasės keturiais ratais varomas visureigis su hibridine variklių technologija, sujungiančia 69 kW galios elektrinį variklį su 14,2 kWh ličio jonų baterija ir „Land Rover" 180 kW (245 AG) 3 litrų darbinio tūrio TDV6 dyzelinį variklį. Hibridinis visureigis, gaminamas ant „Range Rover Sport" bazės, gali nuvažiuoti apie 32 kilometrus varomas vien elektriniu varikliu visiškai neišskirdamas išmetamųjų dujų. Vėliau elektrinis variklis padeda sumažinti dyzelinio variklio išskiriamą CO2 kiekį. „Range_e" šimtui kilometrų kelio sunaudoja tik 3,3 litro degalų, o CO2 vidurkis siekia 89 g/km. Tuo tarpu bendrai hibridinės sistemos 339 AG variklių junginys pasiekia maksimalų 193 km/h greitį. Elektrinio variklio baterija pakraunama prijungus prie standartinio 240V elektros tinklo.

„Jaguar Land Rover" sukūrė ir pagamino labai efektyvų ir technologiškai pažangų prototipą, kuris aiškiai parodo rinkos pasiryžimą mažinti CO2 išmetimą ir kurti įkvepiančius automobilius savo reikliems vartotojams", - sakė Paulas Everittas, SMMT vadovas ir šių metų apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininkas.

„Inovacijos ir technologinės naujovės yra tai, kas varo automobilių industriją į priekį, ir mums labai malonu, kad mūsų darbas nusipelnė šio kolegų pripažinimo. „Range_e" pristato tuos privalumus, kuriuos mes visi stengiamės pasiekti - tai švaresnis veikimas ir ekonomiškesnis degalų suvartojimas neišsižadant techninių charakteristikų ir keturių ratų varomo automobilio teikiamų galimybių. Visa tai sudaro mūsų prekės ženklo esmę ir mes dirbame tam, kad jau artimiausioje ateityje galėtume pasiūlyti rinkai visus šiuos privalumus kartu", - priimdamas apdovanojimą sakė Peter Richings, „Jaguar Land Rover" vyriausiasis hibridinių automobilių inžinierius.

„Range_e" yra vienas iš „Land Rover" projektų, remiamas Jungtinės Karalystės Vyriausybės Technologijų strategijos tarybos. Šiuo metu penki prototipų modeliai, sukurti kartu su CABLED (Coventry and Birmingham Low Emissions Demonstrators) konsorciumo nariais, yra pristatyti tarybos testavimo programai. „Range_e" įdiegtą elektrinio ir dyzelinio variklių hibridinę technologiją tikimasi pritaikyti masinei gamybai. „Land Rover" savo pirmąjį hibridinį visureigį prekybai planuoja pasiūlyti 2013 m.

 


Apie „Land Rover"

„Land Rover" yra Didžiosios Britanijos automobilių gamintojas, įsikūręs Gaidono mieste, Jungtinėje Karalystėje. „Land Rover" specializuojasi keturiais ratais varomų automobilių gamyboje. Nors 1948 metais „Land Rover" vardas buvo panaudotas tik automobilio modelio pavadinimui, per šiuos metus „Land Rover" išaugo į atskirą prekės ženklą, gaminantį „Defender", „Discovery", „Freelander", „Range Rover", „Range Rover Sport" and „Range Rover Evoque" modelių automobilius. Daugiau informacijos apie kompaniją: http://www.landrover.com.

 

Apie „Inchcape"

„Inchcape" yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Jaguar" atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia nuo 2007 metų, kai kartu su partnere bendrove „Vitvela" Vilniuje įsteigė UAB „Inchcape Motors". Šiandien „Inchcape Motors" yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford", „Hyundai", , „Jaguar", „Land Rover", „Range Rover", „Mazda" ir „Mitsubishi" automobilių gamintojus.
170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape" 26 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. „Inchcape" siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape" akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 14 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.


Daugiau informacijos: Vilija Šinkūnienė
„Inchcape Motors"
8 5 2168226
vilija.sinkuniene@inchcape.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...