„Jaguar XKR-S” tapo 2011 metų sportiniu kupė
Atnaujinta: 2020-03-09
  • jag_xkrs_autobild_award_251111_1_LowRes
  • jag_xkrs_autobild_award_251111_2_LowRes
  • jag_xkrs_autobild_Mike_Wright_LowRes

Populiariausias Vokietijos automobilių žurnalas „Auto Bild Sportscars" pripažino „Jaguar XKR-S" 2011 metų sportiniu kupė. Daugiau kaip 70 tūkst. skaitytojų išreiškė savo nuomonę tradiciniuose geriausio metų sportinio automobilio rinkimuose. Galingiausias kada nors „Jaguar" sukurtas serijinis sportinis automobilis XKR-S buvo nominuotas masinės gamybos sportinių kupė kategorijoje, kurioje surinkęs 14,3 proc. balsų aplenkė net ir vokiškuosius „Mercedes C63 AMG" ir „Audi RS5".

Žurnalo „Auto Bild" komanda neseniai testavo „Jaguar XKR-S Coupe" garsiosios Vokietijos Niurburgringo lenktynių trasos Šiaurinėje kilpoje („Nordschleife") - XKR-S ją įveikė per 7 min. 51 s. Šio „Jaguar" modelio 5,0 l turbininis V8 variklis talpina 550 arklio galių ir generuoja 680 niutonmetrų (Nm) sukimo momentą bei leidžia automobiliui vos per 4,2 s pasiekti 60 mph (97 km/h) greitį. Didžiausias elektronikos ribojamas XKR-S greitis siekia 300 km/h. Specialiai sukurta aerodinaminė sistema leidžia „Jaguar XKR-S" užtikrinti maksimalų stabilumą važiuojant bet kokiu greičiu.

Šių metų „Auto Bild" metų sportinio automobilio rinkimai - dešimtieji. Šiemet juose iš viso buvo pristatyti 173 modeliai septyniolikoje kategorijų, tarp kurių buvo ir modifikuoti bei mažatūriai automobiliai. Savo kategorijoje „Jaguar XKR-S" nurungė keturiolika pripažintų konkurentų.

„Mes ypač didžiuojamės šiuo apdovanojimu, nes nugalėjome kategorijoje, kurioje paprastai dominuoja aukščiausios klasės Vokietijos gamintojai, - sakė Mike‘as Wrightas, „Jaguar Land Rover" vykdomasis direktorius. - Už mus balsavusių gerbėjų balsai rodo, kad kompanijos „Jaguar" aistra kurti galingus, bet gražius automobilius yra suprantama ir palaikoma tarp sportinių automobilių mylėtojų".

„Jaguar XKR-S" buvo kuriamas ir tobulinamas „Jaguar" bandymų ir inžinerijos centre Niurnberge, Vokietijoje. Šis modelis įkūnija visa, ką šios kompanijos automobiliai turi geriausio: veržlumą, lengvą valdymą, komfortą ir subtilią prabangą.

Neseniai Los Andželo automobilių parodoje „Jaguar" taip pat pristatė ir šios serijos kabrioletą „XKR-S Convertible". Kabrioletas išlaikė visus techninius parametrus kaip ir jo pirmtakas kupė, įskaitant pakabos ir elektronikos atnaujinimus, kurie leidžia automobiliui būti judresniam ir tuo pačiu suteikia daugiau manevravimo laisvės vairuotojui.

Tikimasi, kad „Jaguar XKR-S" kabrioletas sulauks tokio pat pripažinimo ir sėkmingų pardavimų kaip ir jo brolis kupė, nes jau per pirmąsias savaites daugelyje šalių užsakymai viršijo gamintojo lūkesčius.

Apie „Jaguar"

„Jaguar Cars Ltd." yra Didžiojoje Britanijoje Vaitlio mieste įsikūręs premium segmento ir sportinių automobilių gamintojas. Šiuo metu visos „Jaguar Cars Ltd." akcijos priklauso Indijos koncernui „Tata Motors Ltd.". „Jaguar" savo veiklą pradėjo 1922 metais kaip „Swallow Sidecar Company". Po Antrojo pasaulinio karo pavadinimas pakeistas į "Jaguar". Bendrovės automobiliai gaminami Didžiojoje Britanijoje Kastl Bromvič gamykloje netoli Birmingemo. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.jaguar.com.

Apie „Inchcape"

„Inchcape" yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Jaguar" atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia nuo 2007 metų, kai kartu su partnere bendrove „Vitvela" Vilniuje įsteigė UAB „Inchcape Motors". Šiandien „Inchcape Motors" yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford", „Hyundai", , „Jaguar", „Land Rover", „Range Rover", „Mazda" ir „Mitsubishi" automobilių gamintojus.
170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape" 26 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. „Inchcape" siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape" akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 14 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.


Daugiau informacijos: Vilija Šinkūnienė
„Inchcape Motors"
8 5 2168226
vilija.sinkuniene@inchcape.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...