JAV nuomotis hibridinį automobilį brangiau negu paprastą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • reno

JAV žiniasklaida rašo, kad vairuotojams hibridinio automobilio nuoma kainuoja brangiau negu paprasto. Nors hibridiniai automobiliai naudoja mažiau kuro, bet jų nuomos kainą padidina įvairūs antkainiai.

Daugelis amerikiečių reguliariai naudojasi automobilių nuomos agentūrų paslaugomis ir mielai rinktųsi hibridinius automobilius, tačiau tik tokiu atveju, jei jų nuoma atpigtų. Buvo atliktas eksperimentas ir paaiškėjo, kad dviejų dienų hibridinio „Nissan Altima" nuoma Oregono valstijoje, be mokesčių ir rinkliavų, kainavo 285 JAV dolerius. Tai - 11 JAV dolerių brangiau negu „Chevrolet Impala" nuoma.

Teoriškai, brangią hibridinių automobilių nuomą turėtų kompensuoti mažesnės kuro sąnaudos, tačiau vienos nuomos agentūros atliktas tyrimas parodė, kad taip nėra.

Norint nuvažiuoti hibridine „Altima" 200 mylių, tenka išleisti apie 16,8 JAV dolerio, kai litas benzino kainuoja 75 JAV centus. Tai - 9 JAV doleriais mažiau negu važiuojant „Impala". Įvertinus nuomos kainas, skirtumas sumažėja iki 1,64 JAV dolerių, tačiau nuomotis benzininį automobilį vis tiek labiau apsimoka. Be to, „Impala" gerokai didesnė už „Altima".

Lyginant kitų prekių ženklų automobilių nuomos kainas, skirtumas buvo dar didesnis. Tarkim, palyginus dviejų „Mazda6" nuomą paaiškėjo, kad benzininis automobilis „pigesnis" 13 JAV dolerių. Benzininio „Mustang" nuoma buvo pigesnė 42,41 JAV doleriu, „Hyundai Accent" - 52,56 JAV doleriu.

Kita rimta problema lieka mažas hibridinių automobilių skaičius. „Enterprise Rent-A-Car", didžiausia JAV automobilių nuomos agentūra, turi 7 100 hibridinių automobilių, o bendrą parką sudaro 865 000 automobilių. JAV kasdien galima išsinuomoti apie 1,3 mln. automobilių, tačiau tik 5 proc. iš jų yra hibridiniai.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.