Jei stiklas užrasojo
Atnaujinta: 2020-03-09

Labai dažnai bendrame mašinų sraute pasitaiko „apakusių“ mašinų, kurių stiklai iš vidaus užrasojo ir pasidarė nepermatomi. Tokių automobilių vairuotojai kelią pavojų ne tik sau, bet ir aplinkiniams, o problemą išspręsti tikrai nėra sunku.

Taigi, kodėl rasoja stiklai? Tai gali būti susiję su aušinimo sistemos gedimu. Tiksliau – gali būti, kad vidinis šildytuvas pradėjo leisti skystį. Karštas skystis patenka į automobilio saloną, o per šildymo sistemą išsiskiria stiklus dengiantys garai.

Dar viena priežastis – perkaitęs variklis. Garai iš po variklio dangčio į saloną patenka per automobilio vėdinimo sistemą. Deja, abu atvejai yra avariniai, jeigu taip atsitiko, išspręsti problemą pavyks tik apsilankius servise ar pas profesionalų mechaniką.

Laimė, tokie gedimai nėra dažni, problemą galima išspręsti gerokai paprasčiau. Drėgnu, šaltu oru automobilio salono ore esanti drėgmė, kurią sudaro natūraliai drėgnas salono oras ir keleivių iškvepiami garai, kaupiasi kaip kondensatas ant automobilio stiklų vidinės pusės. Problema išsprendžiama sumažinus salono oro drėgmę ir įjungus stiklų šildytuvus. Taip pat gali pagelbėti įjungtas kondicionierius, jeigu jis yra. Taigi, jei jūsų mašina ganėtinai moderni, įjunkite kondicionierių ir stiklų šildytuvus. Per kelias akimirkas rasa nuo langų dings, jie vėl bus skaidrūs.

Jei automobilis senesnis ir be kondicionieriaus, šis variantas netiks. Į aprasojusius langus galima nukreipti šiltą šildytuvų pučiamą orą. Kadangi oras ateina iš išorės, išsaugoma viduje ir išorėje esančio oro drėgmės pusiausvyra. Taikant šį būdą, rekomenduojama praverti šoninius automobilio langus, o šilto oro srautą nukreipti pirmiau į priekinį, o vėliau į užpakalinį stiklą.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 


Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: