Kaip naudingai parduoti automobilį
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Acura

Paprastai senesnę mašiną būna sunkiau parduoti už padorią sumą, o apie pradinės kainos atgavimą apskritai galima pamiršti. Visgi, net ir ši taisyklėje turi išimčių. Kai kurios mašinos kaip geras vynas laikui bėgant tik dar labiau brangsta.

Čia kalbama apie retus automobilius, kuriuos kolekcionieriai per savo brangius ir beprotiškus aukcionus nuolat perparduoda vieni kitiems. Įdomu tai, kad kolekcinio automobilio kaina paprastai auga su kiekvienu nauju pirkėju. Aišku, būdami nauji, jie buvo nupirkti už kelis šimtus dolerių ir niekas negalvojo, kad jie galėtų tapti kolekcine retenybe.

Pagalvokite, gal šiandien važinėjate automobiliu, kuris po 20 metų padarys jus pasakiškai turtingą?

Pirmaujanti Amerikos draudimo bendrovė „Hagerty“, užsiimanti tik kolekciniais automobiliais, sudarė dabartinių transporto priemonių, kurios ateityje gali tapti retenybėmis, sąrašą. Reitingas remiasi bendrovės vadovo Makelo Hagerčio patirtimi ir žiniomis. Jis laikomas vienu autoritetingiausiu kolekcinių automobilių vertintoju.

Pasak Makelo, ateityje kolekcininkai milžiniškus pinigus mokės ne tik už pačius rečiausius ar prabangiausius šiandienos automobilius. Kai kurios ateities retenybės šiandien yra eiliniai ir kasdien sutinkami automobiliai.

„Hagerty“ ekspertų nuomone, puiki ateitis laukia „Mini Cooper“. Mažumas ir ne patys geriausi techniniai rodikliai nebūtinai siejasi su originalumu. „Mini“ – klasikinio stiliai, tai didina jo galimybes. Šiandien šis automobilis kainuoja tikrai nemažai ir gali būti, kad laikui bėgant jis brangs. Jei priklausė kokiai nors įžymybei, tai sėkmė ateityje garantuota.

Dar vienu pretendentu tapo „Lotus Elise“. Funkcionaliai paprastai pagamintas sportinis automobilis neturi nieko nereikalingo, kas galėtų nukreipti šio automobilio vairuotoją nuo pagrindinio užsiėmimo – laisvės ir greičio pojūčio. Greitis yra ir bus viena pagrindinių automobilininkų vertybių. Skirtingai nuo pirmojo pretendento, šio automobilio išvaizdos tikrai nepavadinsi klasikine, tačiau šį kartą tai tik į naudą jo savininkui. Juo labiau, kad naujų „Lotus“ nėra tiek jau daug, ne kiekvienas gali jį įsigyti.

Dar vienas automobilis, galintis gerokai pabrangti po kelių dešimtmečių, yra „Mercedes“ „Smart“. Šis mažas automobilis buvo vienas pirmųjų, žymėjusių stulbinamą mažalitrių automobilių rinkos augimą. Labai trumpas ir šiek tiek nevykusiai atrodantis automobiliukas visada susilaukia praeivių dėmesio, todėl „Smart“ turi daug šansų tapti kolekcinis. Jis nėra labai brangus, tačiau šiandien daugeliui jis per mažas ir per lėtas. Įdomu, kaip bus po 20 metų?

Matyt, todėl, kad sąrašą sudarė amerikiečiai, jie negalėjo aplenkti ir tėvynainių automobilių. Pasak „Hagerty“, retenybe gali tapti ir „Chrysler 300“. Amerikiečiai mėgsta didžiules mašinas, todėl gamintojams kartais tenka sukurti ką nors tikrai amerikietiško. Tipiškas pavyzdys – „Chrysler 300“. Beveik visos jo eksterjero detalės didelės arba masyvios ir sunkios. Šis automobilis tiksliai atspindi amerikietiško dizaino tendencijas. Šiandien tai nėra pati brangiausia mašina, tačiau ją įsigyjant reikia pagalvoti apie kuro sąnaudas.

Turėtų brangti angliškas „Jaguar XK“. Ekspresyvi išvaizda stebins ne vieną klasikinio europietiško dizaino mėgėjų kartą. Kitas elitinio rinkos segmento atstovas – sportinis „Porshe 911“. Šis automobilis taps bet kurios būsimos kolekcijos puošmena, nes jau šiandien 911-asis apaugo legendomis ir pelnė nemažai apdovanojimų, o neseniai vienas vakarų automobilių žurnalas pripažino jį geriausiu automobiliu.

Į „Hagerty“ sąrašą pateko „Toyota FJ Cruiser, Dodge Viper, Acura NSX, Toyota Scion xA ir Audi TT.

Jei šiandien esate vieno iš minėtų automobilių savininkas, jums belieka juo rūpintis artimiausius 20 metų, o po to galite tikėtis, kad automobilis pasirūpins jumis.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Tikriems vyrams

Ypatingus automobilius, tokius kaip...

Lietuvis - vėl brangus pirkėjas

Vos prieš mėnesį besiderantys ir atidūs lietuviai automobilių turguose buvo nelaukiami pirkėja

Išnykę JAV automobilių prekių ženklai

2010-2011 m. nustojo egzistuoti keletas automobilių prekių ženklų.

Penktadalis vairuotojų nežino, kur išmesti eksploatacines atliekas

Orui vis labiau šylant ir sausėjant keliams vairuotojai skuba savo transporto priemones ruošti naujam sezonui

Renkamės naudotą automobilį – kaip vėliau išvengti išlaidų

Taigi, ką reiktų atsiminti? Kiekvienas senas automobilis kadaise buvo naujas ir stovėjo salone.

Rezonatorius - kas tai?

Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio...

Savininkai gaili lėšų „vaiduokliams“ išvežti

Per sostinėje surengtą akciją apie tūkstantis asmenų paraginti patraukti arba utilizuoti automobilius-vaiduoklius.

„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos

„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio