„KamAZ“ atleis 5 000 darbuotojų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3172__Small_

AB „KamAZ" vadovybė, siekdama sušvelninti krizės padarinius, atleis apie 10 proc. darbuotojų ir tris kartus sumažins kitais metais planuotas investicijas. Taip darbo neteks apie 5 000 žmonių. Beje, pirmieji 1 500 jau buvo atleisti spalio mėnesį. Neatmetama galimybė, kad 2009 m. bus atleista dar daugiau darbuotojų.
Taip pat 2009 m. „KamAZ" planuotas 250 mln. JAV dolerių investicijas sumažins iki 145 ar net 72 mln. JAV dolerių. Labiausiai nukentės projektas pagal kurį iki 2013 m. buvo planuota sukurti naują sunkvežimių kartą, turinčią pakeisti dabartinius „Kamazus". Visiškai projektas nebus stabdomas, tačiau likus be valstybinės paramos gamykla apsiribos tik pačiais būtiniausiais darbais. Naujo modelio serijinė gamyba bus atidėta neribotam laikui.
Tokiam žingsniui nepritaria kai kurie ekspertai, teigiantys, kad gamykla dabar negali įšaldyti naujų modelių kūrimo projektų, nes vėl prie jų grįžti bus galima tik po kokių 3-4 metų. Tokiu atveju „KamAZ" yra būtina valstybės parama. Sunkvežimių gamintojas jau yra kreipęsis į valdžią su prašymu skirti 15 mlrd. rublių kreditą.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Prasidėjo „Metų automobilio 2009“ konkursas

Pirmadienį, lapkričio 10 d., prasidėjo dvyliktą kartą paeiliui Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas konkursas „Metų automobilis 2009"

Mitai apie visureigius

Kodėl vartotojus vilioja didžiuliai, netaupūs, brangūs ir neekologiški visureigiai?