„Kia Soul” į Lietuvą atvyksta apdovanotas už dizainą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Kia_Soul_if_Product_Design_Award__Europe_market_spec___1_
  • Kia_Soul_if_Product_Design_Award__Europe_market_spec_SUV_Styling_Pack_
  • Išsiskiriantis kompaktinis padidinto pravažumo automobilis dar prieš pasirodymą rinkoje laimėjo „iF" apdovanojimą už puikų dizainą
  • Lietuvą pirmieji „Kia Soul" pasieks gegužę

- Naujasis „Kia Soul", kurio premjera surengta praėjusių metų Frankfurto automobilių parodoje, buvo apdovanotas „iF Product Design Award" apdovanojimu, skiriamu už geriausią dizainą.

Pelnydamas šį garbingą „iF" apdovanojimą, kultinis jau antros kartos kompaktinis visureigis tęsia savo pirmtako laimėjimų seriją.

2009 m. pirmosios kartos „Kia Soul" tapo pirmuoju Korėjoje pagamintu automobiliu, kuris iškovojo puikų „Red Dot design award" apdovanojimą už automobilio dizainą. Nuo to laiko net 16 įvairių „Kia" automobilių buvo apdovanojami šių dviejų organizacijų įvairiais už dizainą skiriamais prizais.

Būtent dėl savo įsimintino dizaino „Kia Soul" turi daugybę fanų visame pasaulyje, nuo 2008 m. pabaigos, kai buvo pradėta pirmojo „Soul" gamyba, juos įsigijo daugiau kaip 760 000 žmonių.

Naujos kartos „Kia Soul" buvo kuriamas koncerno dizainerių komandos, kuriai vadovavo „Kia Motors Corporation" ir „Hyundai Motors Corporation" prezidentas bei vyriausiasis dizineris Peter Schreyer. Šiame modelyje panaudota nemažai konceptinio „Kia Track'ster" modelio elementų, kuris buvo pristatytas 2012 m. Čikagos automobilių parodoje ir tai atspindi naujojo modelio charakterį - tai puikiai atpažįstamas „Kia" šeimos kompaktiškasis SUV automobilis.

„Didžiausias iššūkis, su kuriuo teko susidurti kuriant naują modelį, buvo siekis išlaikyti stiprų atpažįstamą charakterį, kuris „Kia Soul" padarė tokiu populiariu. Tačiau tuo pat metu reikėjo automobiliui suteikti naujoviškumo" - sako Peter Schreyer. „Būtent todėl aš esu toks laimingas, kad automobiliui buvo suteiktas šis apdovanojimas. Tai įrodo, kad mūsų komanda susitvarkė su jai kelta užduotimi. Naujasis „Kia Soul" yra daug labiau išsiskiriantis ir įsimintinas, pasižymintis savitu charakteriu".

Nauja platforma, geresnės valdymo savybės ir išsiskirianti išvaizda

Nepaisant išoriško panašumo, „Kia Soul" yra visiškai naujas automobilis. Nei vienas kėbulo elementas nėra identiškas, o erdvus interjeras taip pat visiškai perdirbtas. Dabar automobilyje yra dar daugiau erdvės kojų ir galvos srityje, panaudota daugiau kokybiškų interjero medžiagų ir siūloma gausybė naujausių komforto atributų.

Naujasis „Soul" pasižymi gerokai pagerinta garso izoliacija. Naujo modelio progreso pagrindas yra visiškai nauja platforma, kuri yra panaši į naudojamą „cee'd" modelio konstrukcijoje. Tai suteikia automobiliui juntamai geresnes valdymo savybes. Automobilio pirkėjams bus siūlomi du modernaus 1,6 l variklių variantai: benzininis su tiesioginiu degalų įpurškimu (132 AG / 97 kW) arba turbodyzelis (128 AG / 94 kW).

Kaip ir jo pirmtakas, naujasis modelis pasiūlys galybę įvairių privalumų ir patobulinimų. Priklausomai nuo komplektacijos, bus galima užsisakyti, pavyzdžiui, įvairų spalvų interjero detales. Naujasis „Soul" yra pirmas „Kia" modelis, kuriame galima užsisakyti kitokios spalvos automobilio stogą, o SUV stilistinis paketas, kuris buvo ir modelyje, laimėjusiame prestižinį „iF" apdovanojimą už dizainą, numatyta speciali juoda „piano black" buferių, slenksčių, ratų arkų ir stogo apdaila.

„iF" apdovanojimas už dizainą

Šis apdovanojimas pradėtas teikti nuo 1953 metų ir teikiamas kasmet. Tai vienas prestižiškiausių ir svarbiausių apdovanojimų visame pasaulyje už puikų produkto dizainą. Šis apdovanojimas vadinamas „Formgerechte Industrie­erzeugnisse" („Geras industrinis dizainas"), jį įsteigė „Hannover Messe" ir tai yra vienas didžiausių industrinio dizaino konkursų pasaulyje.

2014 metais konkurse dalyvavo net 3 249 produktai iš 55 pasaulio šalių, kurie varžėsi septyniolikoje kategorijų. „Kia Soul" nugalėjo „Transporto dizaino" kategorijoje.

Oficiali apdovanojimų įteikimo ceremonija bus surengta vasario 28 dieną Miunchene „Munich Creative Business Week" vyksiančio renginio metu. Visi apdovanoti produktai bus pirmą kartą eksponuojami „iF" dizaino parodoje Hamburge, „HafenCity". Be to, visus laimėtojus galima rasti ir internete www.ifdesign.de bei specialioje „iF design" aplikacijoje išmaniuosiuose telefonuose.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...