Leistinas greitis – ne visada saugus
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Halls_Winter_Rally_akimirkos_nuotr

Šį savaitgalį Utenos apylinkes „šturmuos" žiemos pramogų išsiilgę žiūrovai bei greičiausi Lietuvos bei užsienio lenktynininkų ekipažai. „Halls Winter Rally 2014" organizatoriai kartu su Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos bei Utenos rajono savivaldybe, vykdydami iniciatyvą „Mes už saugų kelią!", žiemos ralio varžybomis akcentuoja saugaus ir tolerantiško vairavimo svarbą kasdieniame eisme.

Saugaus greičio nesilaikymas kelių eismo taisyklėse įvardijamas kaip pagrindinė priežastis kelių eismo įvykių. Tarp vairuotojų vyrauja nuomonė, kad viršyti greitį keliais kilometrais per valandą nėra nieko blogo ir neturi jokių neigiamų pasekmių. Tačiau net ir leistinas greitis - ne visada būna saugus. Kuomet vyrauja nepalankios oro sąlygos, bet koks greičio viršijimas, o kartais net ir leistinas greitis, gali stipriai padidinti eismo įvykių riziką. O tai ypač aktualu žiemos sezonui.

Susisiekimo ministerijos specialistai pastebi, kad žiemos sezono metu dauguma eismo įvykių kyla dėl leistino greičio viršijimo bei neįvertinus eismo sąlygų ir nesugebėjimo pasirinkti saugaus greičio iškylančioms situacijoms.

„Neretai vairuotojai klysta manydami, kad leistinas greitis yra saugus greitis. Saugų greitį lemia daugybė veiksnių: vairuotojo patirtis, oro sąlygos, padangų kokybė, kelio danga, automobilio techninė būklė ir pan. Todėl atsižvelgiant į šiuos veiksnius, saugus greitis gali tapti gerokai mažesnis už leistiną", - kalbėjo Vidmantas Pumputis, Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento saugaus eismo skyriaus vedėjas.

Pasak specialisto, žiemą ypatingai reikia stebėti oro sąlygas, kelio dangą bei eismo intensyvumą.

„Žiemą valdyti automobilį yra daug sunkiau nei vasaros metu. Esant pavojingai situacijai ar netikėtumui kelyje, bandant laiku sustabdyti automobilį, prailgėja jo stabdymo kelias. O viršytas greitis šioje situacijoje nė vienam vairuotojui nepagelbės. Juk ir lenktynininkai prieš prasidedant sezonui, kuris pirmiausia vyksta žiemos metu, darosi specialius testo ruožus, vertina savo vairavimo įgūdžius, automobilio techninę būklę ir pan. Jeigu lenktynininko tikslas prieš kiekvienas varžybas yra aukštas rezultatas turnyrinėje lentelėje, tai kiekvienam vairuotojui, kasdien važinėjant kelyje, tikslas turėtų būti saugiai pasiekti keliones tikslą, nesukeliant diskomforto sau ir kitam eismo dalyviui", - sakė Susisiekimo ministerijos atstovas.

Renginio globėja Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos bei Utenos miesto savivaldybė jau nebe pirmus metus vykdo akciją „Mes už saugų kelią!". Kasmet žiemos ralio metu renginio žiūrovai raginami imti teigiamą pavyzdį iš lenktynių dalyvių: vairuojant neprarasti budrumo, taip pat nuolat analizuoti ir tobulinti savo vairavimo įgūdžius.

Be to, renginio žiūrovams, besiruošiantiems stebėti „Halls Winter Rally", organizatoriai rekomenduoja apsilankyti oficialaus puslapio www.hallswinterrally.lt rubrikoje „Jūsų saugumui", kur surašytos pagrindinės ralio stebėjimui skirtos taisyklės.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dakaras 2020: Pietų Amerika ar Afrika?

Vos baigėsi 2019 m. Dakaro ralis, prasidėjo spekuliacijos dėl maratono 2020-aisiais.

Kur šį savaitgalį stebėti „Samsonas Motorsport Rally Utena“

Kur stebėti lenktynes ir kokios įdomiausios greičio ruožų vietos?

Automobilių ralio stebėjimo tradicijos pasaulyje

Žiemos virusas, kuris nepalieka abejingų \ \ \ \

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

„Renault Sport“ kolekcija

Vakar Rygoje Pabaltijo šalių žurnalistai susipažino su "Renault" sportinių automobilių gama

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

„Bike show millennium 2012“

Jau esame įpratę, kad birželio pradžioje...

Motociklininkų sezono atidarymas Alytuje

Foto reportažas iš Alytaus

Baikerių viduržiemis 2012

Prabėgusį savaitgalį, tradiciškai, netoli Vilniaus ...