Lizingu pirktas automobilis ir jo keitimas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_0005__Small_

Lizingu pasiėmėte automobilį. Pasivažinėjęs supratote, kad tai nėra jūsų mašina, o gal tiesiog norite ją pakeisti kita? Deja, prisiklausius visokių istorijų apie baudas už lizingo sutarties nutraukimą arba didžiulius mokesčius už parduodamą automobilį, toks noras atrodo nerealus? Kažkada taip gal ir buvo, bet šiandien, pasak „DnB Nord lizingo“ Lengvųjų automobilių lizingo skyriaus vadybininko Gintaro Uselio, automobilį galima pasikeisti. Yra keli galimi variantai.

Vienas variantų – tiesiog parduoti turimą automobilį ir lizingu ar iš karto nusipirkti kitą. Tiesa, reikia kai ką žinoti. Pirma – nepamirškite, kad automobilis ne Jūsų, o lizingo, tad reikės gauti lizingo leidimą parduoti. Be to, pirkėjas turės ne sumokėti grynuosius, o pervesti pinigus į banko nurodytą sąskaitą. Taigi, parduoti turguje tikrai negalėsite. Bankas dažniausia automobilį leidžia parduoti, tačiau susiduriama su dar viena problema. Jeigu parduodamu automobiliu važinėjote trumpiau negu trejetą metų, nepatartina jį parduoti brangiau, negu jis buvo pirktas. Lizingo bendrovė pagal LR gyventojų pajamų mokesčio 22 straipsnio 2 dalies 1 punktą ir to paties įstatymo 23 straipsnio 1 dalį privalo pervesti Valstybinei mokesčių inspekcijai gyventojų pajamų mokestį, kuris sudaro 15 proc. pardavimo kainos, jeigu turtas nebuvo užregistruotas pardavėjo vardu ilgiau negu 3 metus. Ši suma „įšaldoma“ Mokesčių inspekcijoje apie 1 mėnesį, nes pardavėjas turi sulaukti pažymos iš lizingo bendrovės, kad buvo pervesta 15 proc. nuo pardavimo sumos. Su šia pažyma ir pirkimo pardavimo sutartimi vykstama į Mokesčių inspekciją ir susigrąžinama visa pinigų suma, arba Mokesčių inspekcija atskaičiuoja 15 proc. nuo pelno, o kitus – grąžina. Kitaip sakant, jeigu automobilį pirkote už 20 000 Lt, o po pusmečio sugebėsite jį parduoti už 22 000 Lt, nuo 2 000 Lt teks sumokėti 15 proc. mokestį. Jeigu tokį automobilį parduosite už 19 000 Lt, jokių papildomų mokesčių mokėti nereikės. Pardavus automobilį taip pat nereiks mokėti jokių baudų už lizingo sutarties nutraukimą, nebent pačioje sutartyje numatyta kitaip.

Kitas galimas automobilio pasikeitimo būdas – parduoti jį automobilių salonui. Jūs nuvažiuojate į patikusį automobilių saloną ir išsirenkate automobilį. Aptariate sąlygas ir informuojate lizingo bendrovę apie savo ketinimus pasikeisti transporto priemonę. Vėliau tereikia savo automobilį palikti salone, o iš salono išvažiuoti naujuoju. Deja, taip pat yra problemų. Salonas jūsų automobilį nupirks savo specialistų nustatyta kaina, kuri gali skirtis nuo rinkos kainos. Taigi, jeigu jūs už automobilį bankui skolingas 20 000 Lt, o salonas pasiūlo jums už jį 19 000 Lt, 1 000 Lt bankui teks sumokėti jums patiems. Kita vertus, jei bankui esate skolingas 20 000 Lt, o salonas iš jūsų automobilį nuperka už 21 000 Lt, tas 1 000 Lt bus priskaičiuotas prie įmokos už naują automobilį. Taigi, viskas priklauso nuo to, kaip jūsų automobilį įvertins salonas.

Yra ir dar vienas būdas, tačiau juo naudojamasi labai retai. Tai greičiau alternatyva finansinių sunkumų turinčiam klientui, o ne galimybė įsigyti naują automobilį. Taigi tai įsipareigojimų perleidimas, kai senasis lizingo gavėjas perleidžia visus įsipareigojimus naujajam lizingo gavėjui. Perleidimo procedūra sudėtinga ir daroma išimtiniais atvejais. Pvz., bankrutuojančioms įmonėms ar fiziniams asmenims leidžiama susirasti klientą ir perleisti įsipareigojimus kitai įmonei ar fiziniam asmeniui. Naujoji įmonė vertinama finansiškai ir leidžiama perleisti automobilį, jeigu ji pajėgi mokėti už jį. Toks būdas lizingo bendrovei priimtinesnis, negu tas, kai riekia reikalauti per teismą skolų ar atimti turtą.

Jeigu jaučiate rimtų finansinių problemų, verčiau jau spręskite problemas su lizingo bendrove, slėptis neverta, nes paskui galima sulaukti dar didesnių nemalonumų. Be to, atminkite, kad taip nusikračius nepatinkančio automobilio ateityje gali iškilti problemų norint pasinaudoti lizingu, tad šio būdo, esant galimybei, reiktų vengti.

 

V. Misevičius

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.<-->

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

ESTT: nubrėžtos automobilio durelės stovėjimo aikštelėje – draudiminis (eismo) įvykis

Kai automobilis apgadinamas transporto priemonėms stovint vietoje, šiuo metu draudikai atsisako išmokėti draudimo išmoką. Vis dėlto tokia išmoka asmeniui priklauso.

Draudikai įspėja: 5 situacijos, dėl kurių laukia daugiausiai galvos skausmo

5 klasikinės situacijos, kurias gali tekti spręsti savarankiškai net ir turint privalomą vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą.

Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA"...

Krovinių ir vilkikų draudimas – padėtis Lietuvoje šiandien

Lietuvoje kyla aistros dėl krovinių ir krovininio transporto draudimo kainų.

Automobilių vagysčių industrija

Paradoksalu, tačiau automobilių vagystės...

Kas dažniau sukelia eismo įvykius – vyrai ar moterys?

Nepriklausomai nuo šalies ir jos gyventojų plaukų spalvos, beveik visame pasaulyje populiarūs anekdotai apie ...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: