„Mazda 6“ (2002 - 2008) – ką naujo siūlo japonai?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Mazda6__Small_
  • Mazda5__Small_
  • Mazda4__Small_
  • MaZda1__Small_
  • MAzda3__Small_
  • MAzda2__Small_

„Mazda 6“ yra viena geidžiamiausių vidutinės klasės japoniškų mašinų. Pirkėjus ji pavergė dizainu. Tokia malonia išvaizda negali pasigirti joks konkurentas. Be to, „Mazda 6“ sukurta naudojant „Ford Mondeo“ platformą, tad, jeigu mokate ir mėgstate važinėti, jums šis automobilis turėtų teikti malonumą. Tiesa, reikia pasiruošti, kad už puikią išorę ir geras važiavimo savybes reiks mokėti važiavimo patogumu. Automobilis išsiskiria labai kieta pakaba ir labai silpna garso izoliacija.

„Mazda 6“ parduodamos visame pasaulyje, tad atvežtos gali būti ir iš Europos, ir iš Amerikos.

Amerikietiškas modelis gali turėti 2,3 l 4 cilindrų arba 3 l V6 variklį. Pagal kainą šias mašinas pirkti apsimoka, todėl antrinėje rinkoje jų nedaug. Deja, apie jų eksploatacijos specifiką žinių kol kas trūksta. Žinoma tik tiek, kad beveik visi amerikietiški modeliai turi automatines PD, su kuriomis mašiną pirkti ne itin rekomenduotina.

Apie dyzelines mašinos iš Europos taip pat žinių kol kas trūksta, tad belieka nagrinėti benzininius modelius, kurių pasiūla nemaža.

Kaip ir daugumas japoniškų automobilių, jos pagamintos labai kruopščiai. Nerasite brangios apdailos ar techniškai sudėtingų sprendimų kaip vokiškuose automobiliuose, užtat surinktas automobilis be priekaištų. Durys, skirtingai nuo giminingo „Mondeo“, užsidaro ne su metaliniu garsu, o minkštai pokštelėdamos.

Deja, dažymo ir antikorozinės kėbulo apsaugos kokybė taip pat japoniška. Jei mašina žiemą važinėjama mieste, kur keliai barstomi druska, jau po poros metų gali nusitrinti slenksčiai, užpakalinių ratų arkos ir chromuotos detalės, o uždarose ertmėse pasirodyti lengvos rudos nuosėdos. Tai dar nėra tragedija, bet mašina laikas pasirūpinti.

Elektros įranga streikuoja retai. Kai kuriuose mašinose strigdavo žibintų korektorius, bet paprastai šis gedimas buvo taisomas pagal garantiją.

Kartais sugenda keleivio buvimo daviklis. Tokiu atveju laisvos dešinės sėdynės signalizatorius dega net sėdint keleiviui, tad avarijos atveju saugos pagalvė ir diržai neveiks. Jei daviklis suges pasibaigus garantijai, teks pakrapštyti piniginę, nes jis tiekiamas kartu su saugos pagalve.

Europoje buvo siūlomos mazdos su trimis benzininiais varikliais – 1,8; 2 ir 2,3 l. Šiai mazdai užtenka net bazinio 1,8 l 120 AG variklio, bet geriausios važiavimo savybės atsiskleidžia važiuojant su 2 l 141 arba 2,3 l 166 AG varikliais. Pastarieji turi modifikaciją „Sport“, nors nieko labai sportiško nėra.

Varikliai beveik vienodi ir patikimi. Jie turi „amžiną“ grandininį KPM prievadą, kurį tikrinti reiktų tik nuvažiavus 200 000 km, o vožtuvais reiktų pasirūpinti maždaug po 150 000 km.

Nepaisant to, galima išgirsti istorijų apie „užkaltus“ variklius. Taip būna dėl dviejų priežasčių. Visų pirma – šie varikliai mėgsta tepalą, kurio 1000 km gali prisireikti nuo 200 iki 500 ml. Jei nuolat nekontroliuosite tepalo lygio, jis tikrai pasibaigs. Kadangi toks tepalo „rijimas“ japoniškoms mašinoms nėra būdingas, savininkai dažnai pamiršta tikrinti tepalo lygį ir taip pribaigia variklį.

Be to, dėl ant kelių barstomos druskos gali pradėti tekėti radiatorius. Dideliame mieste jo gali užtekti 2–3 sezonams. Kai aušinamojo skysčio nebelieka, variklis pradeda kaisti. Avarinės temperatūros daviklis signalą perduoda pavėluotai – kai variklis verda. Jei nesekate temperatūros daviklio rodmenų, ruoškitės variklio remontui.

Dėl to vieningos nuomonės apie šio automobilio variklio patikimumą nėra.

Iki 2005 m. „Mazda 6“ montuodavo mechaninę 5 pavarų arba automatinę 4 pavarų dėžę. Vėliau kiekviena iš jų gavo po papildomą pavarą. Mechanikai šie pakeitimai atsiliepė neigiamai, o štai automatas normaliai pradėjo veikti tik atnaujintose mašinose.

5 pavarų MPD pretenzijų nėra. Tepalus rekomenduojama keisti kas 60 000 km, o sankaba, tinkamai su ja elgiantis, tarnauja 120 000–150 000 km. Naujose pavarų dėžėse pastebima sinchronizatoriaus gedimo atvejų. Keisti tenka krumpliaratį, įvorę ir sinchronizatorių.

Senasis 4 pavarų automatas, kurį Europoje turėjo tik mašinos su 2 l varikliais, deja, trumpaamžis – kartais sugenda dar per garantinį laikotarpį. 5 pavarų APD tokių problemų neturi. Tad, jei nenorite laikyti mašinos remontui atsidėję papildomų pinigų, iki 2005 m. pagamintų „Mazda 6“ su APD verčiau nepirktite.

Vienintelė silpna važiuoklės vieta – priekinių stebulių guoliai, kurie tarnauja 30 000–60 000 km. Kadangi originalai tokie trumpaamžiai, pasibaigus garantiniam laikotarpiui apsimoka pirkti gerus neoriginalius, kurie kainuoja gerokai pigiau. Kita vertus, guoliai nėra neįperkami, tad su jų pakeitimu verčiau nelaukti, nes vėliau gali tekti remontuoti ir ABS daviklius, ir suportus.

Jei mašina dažnai važinėja druska barstomais keliais, po kelių metų gali oksiduotis priekiniai stabdžių suportai ir pradėti tekėti hidraulinio vairo stiprintuvo vamzdelis. Laimė, suportai nesunkiai remontuojami, o naujo tipo vamzdelis pagamintas taip, kad greičiau surūdys pati mašina. Dar gali pradėti belsti vairo velenas, kurį užtenka patepti.

Visos kitos vairo sistemos ir pakabos detalės tarnauja daugiau negu 100 000 km. Kiek – dar nežinoma. Tikėtina, kad daugiau dėmesio važiuoklei gali prisireikti po nuvažiuotų 120 000–150 000 km.

Mūsų sąlygomis žvakės tarnauja maždaug 20 000 km. Pagalbinių agregatų prievado diržai – 100 000 km. Laikui bėgant gali tekti praplauti įpurškimo sistemą ir droselinės sklendės bloką. Kažkokių didelių būdingų variklio gedimų, reikalaujančių nemažų išlaidų, kol kas nepastebėta. Aišku, nekalbant apie variklio perkaitimo arba tepalo trūkumo sukeltas pasekmes.

Patikimumo sumetimais „Mazda 6“ iš pirmų rankų pirkti galima. Svarbiausia, kad tai nebūtų senas automatas. Tai pat nerekomenduotini 2,3 l varikliai, „ryjantis“ daug tepalo. Aišku, „ryja“ ir silpnesni varikliai, be ne tokiais dideliais kiekiais. Beje, juk nesunku kartą per mėnesį patikrinti tepalo lygį. Jei bijote kiauro radiatoriaus, nepamirškite, kad tai – nenuspėjamas dalykas, galimas bet kokioje japoniškoje mašinoje, o davikliai paprastai apie pavojų informuoja pavėluotai.

Daugiau esminių pretenzijų „Mazda 6“ nėra. Tai patikimas ir ištvermingas automobilis. Jei pavyks išvengti didelių išlaidų, eksploatacinės nebus labai didelės.

Gero kelio.

„Mazda 6 1.8 i 16V“ techninės charakteristikos

Bendri duomenys

Varantys ratai: priekiniai

Kuro markė: benzinas, AI 95

Vidutinės kuro sąnaudos l/100 km: 8

Maksimalus greitis km/val.: 197

100 km/val. pasiekia per, s: 10,7

Kėbulas

Tipas: sedanas

Durų skaičius: 4

Vietų skaičius: 5

Variklis

Variklio tūris, cm3 : 1789

Galia AG/ aps./min.: 120/5500

Maitinimo sistema: paskirstytas įpurškimas

Pavarų dėžė

Tipas: mechaninė, 5 pavaros

Stabdžiai

Priekiniai: diskiniai ventiliuojami

Užpakaliniai: diskiniai

Matmenys ir svoris

Ilgis, mm 4670

Plotis, mm: 1780

Aukštis, mm: 1435

Ratų bazė, mm: 2670

Provėža, mm: 130

Bendra masė, kg: 1300

Pilna automobilio masė, kg: 1840

Bagažinės tūris, l: 490

Kuro bako tūris, l: 64

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: