Mikroautobusų tikrinimai bus tęsiami
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 2008_lrt_logo
  • 100_3112__Large_

Mokesčių inspekcija po sėkmingos vieno mėnesio maršrutinių taksi tikrinimo akcijos tokią priežiūrą nusprendė tęsti ir toliau.

Išsiaiškinti nuslėptas sumas suinteresuoti ne tik inspektoriai, bet ir šių vežėjų asociacija. Jos teigimu, neduodami kvitų, vairuotojai kenkia įmonėms, kuriose dirba, todėl rizikuoja tapti bedarbiais.

Apie rugpjūtį vykusį reidą maršrutinių taksi įmonės žinojo iš anksto. Tolimesni akcijos veiksmai, planuojama, vyks iki metų pabaigos, tačiau patikrinimas bus kitoks, nei vykęs vasarą, ir apie jo laiką nebus pranešta.

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojo Mindaugo Almanto teigimu, įmonės ir toliau stebimos, atidžiai tikrinamosios jų pateiktos deklaracijos.

Maršrutiniai mikroautobusai, anot inspektorių, toliau bus tikrinami ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje.

Per rugpjūčio reidus sostinėje prievaizdų akiratin pateko aštuonios įmonės. Užfiksuota beveik šimtas pažeidimų, pusė iš jų - dėl neišduotų kvitų.

Kad vairuotojai ne visada būna sąžiningi, rodo ir statistika - reido metu kai kurių įmonių apyvarta išaugo keturis kartus.

„Tokios akcijos skatina sąžiningumą tarp vairuotojų. Tai ne tik susiję su mokesčių slėpimu - jeigu vairuotojas neduoda bilietėlio, jis slepia pajamas nuo savininko. Verslininkai suinteresuoti vairuotojų sąžiningumu, nes sąžiningas vairuotojas duoda daug daugiau pelno pačiai įmonei, ne tik valstybei", - kalbėjo Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis.

Vasarą Mokesčių inspekcija buvo įspėjusi, kad baus ne tik nesąžiningus vairuotojus, bet ir kvito nereikalaujančius keleivius. Tačiau sankcijos taikytos tik vairuotojams. Bausti keleivių inspektoriai nežada ir šįkart, tačiau primygtinai ragina prašyti kvito. Tuo metu vairuotojai ir vėl baudų neišvengs - šios svyruoja nuo 200 iki 500 šimtų litų.

O apgavystei pasikartojus, baudą esą teks mokėti ir įmonei, kurioje vairuotojas dirba. Jau dabar Vilniuje pinigai išieškomi iš dviejų įmonių. Maršrutinių taksi bendroves vienijančios asociacijos vadovo teigimu, dalis vasarą sukčiavusių vairuotojų - atleisti.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.