Mokomės saugiai įveikti posūkius
Atnaujinta: 2020-03-09
  • posukis

Posūkiuose avarijos įvyksta ne tik dėl vairavimo patirties stokos. Esama ir objektyvių priežasčių. Labai gaila, tačiau didžioji dalis vairuotojų, kartais ir profesionalų, į jas nekreipia dėmesio. Viena jų — netaisyklinga vairuotojo sėdėsena.

Daugelis žmonių dažnai nukenčia dėl netaisyklingo sėdėjimo prie automobilio vairo. Verta pastebėti, kad vairuotojai dažniausiai avarijos priežastimis įvardija kitus, jų nuomone, reikšmingesnius, veiksnius: blogą kelią, kito vairuotojo klaidas ar netinkamą vairavimą, prastą matomumą, blogą techninę automobilio būklę ir kt. Kita vertus, būtent dėl nerūpestingos sėdėsenos prie vairo vairuotojui pritrūksta kelių dešimtųjų sekundės dalių, tokių reikalingų ekstremalioje situacijoje.

Jei vairuotojas teigia, kad „nespėjo“ sustabdyti automobilio, tai reiškia, kad jis nematė to, kas vyko prieš jo nosį. „Nespėti“ galima, jei sėdynė buvo atstumta gerokai toliau, negu reikia. Žinoma, patogiai atsilošus važiuoti malonu, tačiau greitai pasiekti stabdžių paminą ar pasukti vairą tikrai sudėtinga. Būtent patogi sėdėsena lemia tai, kad vairuotojas praranda sekundės dalis, kurių būtų pakakę automobiliui sustabdyti.

Taisyklingos sėdėsenos prie automobilio vairo galima pasimokyti iš vairuotojų profesionalų. Juk jie ne veltui sako, jog patekus į avarinę situaciją reikia „galvoti rankomis ir kojomis“. Pateikiame keletą patarimų, kurie Jums padės pasirinkti patogią sėdynės padėtį.

Reguliuodami sėdynę, atloškite jos atlošą, o sankabos pedalą nuspauskite iki galo. Sėdynę pristumkite tiek, kad kairė koja būtų šiek tiek sulenkta per kelį. Sėdėdami taip sureguliuotoje sėdynėje prireikus galėsite pasiekti sankabos ar stabdžių paminas labai greitai.

Reguliuodami sėdynės atlošą, viena ranka suimkite vairą pačiame viršuje taip, kad nykštys būtų apačioje. Kita ranka atlenkite atlošą taip, kad jis gerai priglustų prie nugaros. Sėdint tokioje padėtyje galėsite greitai darbuotis rankomis ir jausti visą automobilį.

Užsisekite saugos diržą, kad patikrintumėte, ar patogiai sėdite. Kairę ranką padėkite ant vairo viršaus, o dešine įjunkite trečiąją pavarą. Jei atliekant šiuos veiksmus nereikia atsitraukti nuo atlošo – pasirinkote gerą sėdynės padėtį.

Siūlome išmokti dar penketą nesudėtingų taisyklių, kuriomis vadovaujantis grėsmė patekti į avariją dar labiau sumažėtų:

  1. Įpraskite laikyti vairą už viršaus.
  2. Prisiglauskite prie sėdynės atlošo tiek, kiek įmanoma.
  3. Nuo priekinio lango ir prietaisų skydelio nuimkite viską, kas gali nukreipti Jūsų dėmesį.
  4. Sumažinkite muzikos garsą arba apskritai išjunkite.
  5. Vairuodami nesišnekučiuokite su bendrakeleiviais, ypač kritinėse situacijose.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Ko nesuprantame vieni apie kitus kelyje?

Saugaus vairavimo tema nuolat linksniuojama ir ...

Nacionalinis kelių eismo taisyklių egzaminas

Prabėgusį penktadienį visoje Lietuvoje vyko ....

Apie pasikeitimus, suteikiant teisę vairuoti motociklus ir triračius

Žiema - laikotarpis, kai Lietuvos moto gyvenimas apmiršta...(papildyta)

„Geriausiojo vairuotojo“ titulo pernykštis nugalėtojas nebegins

Taigi, paskutinį rugsėjo sekmadienį sveikinsime

Geriausi vairuotojai sieks pakartoti pergales

Pernai geriausio Lietuvos vairuotojo titulą...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: