Nelegaliems vežėjams skelbia karą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Sekundes_logo__WinCE_
  • autobusas

Autobusų stotyse šūkaujantys ir keleivius neteisėtai renkantys vairuotojai nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio turės būti ypač budrūs - pareigūnai jiems paskelbė karą.

Visą vasarą vyks Valstybinės kelių transporto inspekcijos ir policijos organizuojama akcija. Jos metu bus siekiama sumažinti neturinčių licencijų, bet vežiojančių keleivius už atlygį, fizinių asmenų veiklą.Vairuotojai nelegalai bus gaudomi autobusų stočių teritorijose ir jų prieigose ar net keliuose.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos Panevėžio regiono departamento direktoriaus pavaduotojas Romas Vyšniauskas informavo, kad prevencinės priemonės bus ilgalaikės. Pareigūnai reidų metu tikrins transporto priemones, jų techninę būklę, vežimo sutartis, licencijas, vairavimo ir poilsio režimo rodmenis ar net vairuotojų blaivumą. Aiškinantis pažeidimus bus naudojama vaizdo ir garso įrašymo technika.

„Tokius reidus darome nuolat, tačiau vasarą tam ketiname skirti ypatingą dėmesį. Norime, kad apie tai žinotų ir nenustebtų nei vairuotojai, nei keleiviai. Negalima pasakyti, kad vasaros sezoną pasirinkome todėl, kad būtent tada suaktyvėja nelegalių vairuotojų veikla ar vairuotojai daro daugiau pažeidimų. Tokią akciją vykdyti labiau skatina sunkmetis. Nes šiandien daug žmonių neturi darbo ir griebiasi atsitiktinės veiklos, o taupantys gyventojai ieško pigesnių, kad ir nelegaliai siūlomų keliavimo būdų", - kalbėjo R.Vyšniauskas.

Baudos - tūkstantinės

R.Vyšniausko teigimu, Panevėžys neišsiskiria licencijų neturinčių ir keleivius viliojančių vairuotojų gausa, kaip kad Vilnius ar Kaunas. Esą didesniuose miestuose yra susidariusi tikra vežėjų nelegalų kasta, kurie neretai piktybiškai nereaguoja ir į policijos pareigūnų reikalavimus.

Vis dėlto ir Aukštaitijos sostinėje pažeidėjų pasitaiko. Apie juos pareigūnams praneša ne tik bendrovės Panevėžio autobusų parko atstovai, bet ir patys vairuotojai ar keleiviai.

„Tie vairuotojai, kurie veiklai neturės licencijos ir kitų reikalingų dokumentų, gali užsitraukti tūkstantines baudas, nes jais susidomi ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Baudas skiria teismas. Jeigu vežėjai turės licencijas, tačiau bus aptikta kitų, smulkesnių pažeidimų, baudą gali skirti ir Valstybinė kelių transporto inspekcija. Bauda gali siekti maždaug nuo 500 iki 1000 litų. Pareigūnai tikrai nesikabinės prie tų vairuotojų, kurie turi licencijas ir važinėja užsakomaisiais reisais", - sakė pašnekovas.

Susidurti su inspektoriais ar policininkais nebus malonu ir licencijos neturinčio vežėjo pasiūlymu susiviliojusiam keleiviui. Jei reido metu jis įklius pareigūnams, gali tekti pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parašyti pasiaiškinimą.

Tarsi piratai

„Sekundės" kalbintas bendrovės Panevėžio autobusų parko generalinio direktoriaus pavaduotojas Alvydas Dirsė teigė, kad per mėnesį pričiumpa po kelis neteisėtus, iš autobusų vairuotojų panosės klientus nušvilpiančius vežėjus. Tokiais pasirūpina pačios bendrovės samdyti apsaugos darbuotojai.

„Mes taip pat giname savo interesus, todėl samdome apsaugą. Aišku, pareigūnai galėtų dažniau kontroliuoti stoties teritoriją ir jos prieigas, gal tuomet mums nebereikėtų rūpintis apsaugininkais. Paradoksalu, bet dalį valstybės institucijų darbo atliekame patys už savo lėšas. Jeigu mūsų apsaugininkai pričiumpa nelegalų vairuotoją, iškviečia policiją ir pažeidėją atiduoda į pareigūnų rankas", - informavo bendrovės vadovo pavaduotojas.

Pasak A. Dirsės, neretai įkliūva tie patys pažeidėjai. Tik vienas kitas vežėjas nelegalas į Panevėžio stotį atklysta iš kito miesto - esą yra susidaręs tų pačių vairuotojų ratas, kurie svetimų įsileisti nelabai nori.

„Pasitaiko, kad vairuotojai visai neturi licencijos. Kiti jas turi, bet keleivius vilioja nuo reisų neleistinoje vietoje - stotyje ar jos prieigose. Niekas prie jų nesikabinėtų, jei jie turėtų savo buveinę, skelbtųsi, žmones vežiotų užsakomaisiais reisais. Mes konkurencijos nebijome, ji žmonėms naudinga. Tačiau dabar nelegalūs vairuotojai elgiasi kaip stočių piratai, vilioja žmones, mokesčių nemoka, dėl to turi galimybę keleivius vežti pigiau. O tai jau tikrai neteisėta", - užtikrino A. Dirsė.

Justė Briedytė,

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: