Neoninis apšvietimas: pinigų švaistymas ar naudingas priedas?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • topfoto-20080429174_7__Small_

Neoninis pašviesinimas niekaip nėra susijęs su techninėmis automobilio charakteristikomis, tačiau gali papildyti bendrąjį automobilio vaizdą, sukurti nuotaiką ir neįprastą atmosferą, be to, tai patogu – salonas apšviestas.

Puošdamas savo automobilį, kiekvienas savininkas nusistato standartus. Vienam rūpi greiti ir galingi automobiliai, kitam – automobilio išvaizda. Nekintama tik tai, kad mus pasitinka „pagal drabužius“, o juos kuriant neoninis pašviesinimas gali padaryti tai, kam skirta automobilio puošyba: sukurti originalų modelį, išskirti įdomiausias kėbulo detales, leisti pasireikšti automobilio savininko meniniams polėkiams.

Puošiam automobilio dugną?

Neonas skiriasi nuo kitų pašviesinimo tipų, nes tai „dujinės“ lempos, nuo kurių kokybės priklauso šviesos intensyvumas. Čia elektros laukas veikia vamzdelyje esantį išsikrovusį neoną, kuris tampa jonų, atomų ir elektronų mišiniu. Neono lempos šveičia, nes mišinyje esantys elektronai judėdami atsitrenkia į atomus, o tie pradeda šviesti.

Neonas buvo pirmoji medžiaga, naudota kuriant automobilių šviesos dizainą. Šią puošybos rūšį išpopuliarino palyginti nedidelė lempų kaina ir paprastas montavimas. Neoninių lempų komplektą ir lanksčių neoninių pašviesinimų galima įsigyti beveik bet kurioje specializuotoje parduotuvėje. Automobilio dugnui skirtą komplektą paprastai sudaro dvi šoninės neoninės lempos, po vieną lempą priekinei ir užpakalinei dalims, tvirtinimo detalės.

Reikia įvertinti tai, automobilio dugno puošyba neonu tinkamiausia sportiniams automobiliams. Jų žema prošvaisa ir šviesos diodų efektai sukuria į šviečiančią kulką panašaus judraus automobilio įvaizdį.

Automobilio dugną galima puošti neoniniu arba šviesos diodų pašviesinimu. Šviesos diodai patvaresni, jų šviesa ryškesnė, jie ilgiau tarnauja (iki 100 000 val.). Šviesos diodai lengvai atlaiko nedideles deformacijas ir atsparesni nusidėvėjimui, nes gaminami iš akrilo su hidroizoliacija, ne iš stiklo. Aukštas eksploatacines charakteristikas užtikrina jų atsparumas temperatūros pokyčiams. Be to, šviesos diodai ekonomiškesni. Užtenka 12 W akumuliatoriaus, kad jie veiktų normaliai, juos paprasta montuoti ir prižiūrėti. Žinoma, dėl tokių aukštų charakteristikų lempos kainuoja tikrai nepigiai.

Ką galima papuošti neonu?

Pirmiausia automobilio savininkas gali sugalvoti puošti išorę. Tai bene veiksmingiausias būdas patraukti dėmesį tų, kurie mažai nusimano apie puošybą. Neoninių lempų galima nusipirkti įvairių, o kur jas montuoti, išskyrus dugną, sprendžia savininkas. Kai kurie puošia ratų arkas, duslintuvą ar radiatoriaus groteles. Svarbu nepersistengti.

Neoninės lempos prijungiamos skirtingais būdais: prie elektros instaliacijos ar per jungiklį. Kadangi lempų komplektai ganėtinai paprasti, galima prijungti ir pačiam. Jei puošiamas automobilio dugnas, lempas reikia pritvirtinti, vėliau prijungti laidus, po variklio dangčiu pakabinti transformatorių, prijungti prie jo laidus, norimoje vietoje sumontuoti jungiklį. Viską reikia prijungti prie automobilio elektros instaliacijos. Svarbiausia – laikytis montavimo instrukcijos, sumontuoti ir prijungti visas komplekto lempas. Kita vertus, tokia puošyba privers savininką važinėti atsargiau, kitaip lempas teks keisti po kiekvieno greitai įveikto gulinčio policininko.

Labai dažnai salono ir atskirų detalių apšvietimui naudojamas lankstusis neonas. Tai lankstus plastikinis 2–5 mm skersmens vamzdelis. Jei skersmuo optimalus, vamzdelis puikiai priglus ir pasislėps salono plyšiuose. Toks pašviesinimas – tai papildomas salono apšvietimas, pabrėžiantis atskiras detales. Palei grindis sumontuotas pašviesinimas bus toks pats veiksmingas kaip ir daiktadėžės apšvietimas: bus lengviau rasti nukritusius raktus ar kitą smulkmeną. Pašviesinimo spalvą vertėtų paderinti su automobilio kėbulo ir salono apdailos spalva. Jei abejojate savo skoniu, galite paprašyti dizainerio pagalbos. Taip pat nereiktų pamiršti tradicinio spalvų interpretavimo: raudona siejama su judėjimu ir agresija, kelia stiprias emocijas, o žalia spalva veikia raminamai, rožinė džiugina akis ir nuteikia teigiamai, o mėlyna gniuždo.

Ką rinktis?

Sugalvojęs puošti savo automobilį, savininkas turi pasirinkti: montuoti pigų ir trumpalaikį neoninį pašviesinimą ar išleisti daugiau pinigų ir sumontuoti šviesos diodus, kurie tarnaus gerokai ilgiau. Tas savininkas, kuriam puošyba – tai gyvenimo tikslas, tikrai netaupys. Kuriant „kieto“ automobilio įvaizdį, svarbios visos detalės. Brangesnėmis ir kokybiškesnėmis medžiagomis padailintas automobilis ne tik atrodys prestižiškiau, jis rodys, kad savininkas pasiturintis ir mėgsta kokybę.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: