Pagalbinės priemonės
Atnaujinta: 2020-03-09

Jei teks atlikti remontą toli nuo garažo ar servisų, žinokite, kad visada galite pasinaudoti pagalbinėmis priemonėmis.

Maisto prekių parduotuvės

Po remontų nešvarias rankas galima nuplauti augaliniu aliejumi, maistine soda, garstyčiomis. Acto esencija, atskiesta per pusę su vandeniu, puikiai tiks užrūdijusių vietų atmirkymui.

Nepradėtas plastikinis gazuoto gėrimo butelis puikiai pravers, jei neužteks turimo gesintuvo. Supurtykite jį kaip reikiant, plonu virbu pradurkite skylę butelio apačioje ir nukreipkite į ugnį. Neturite virbo? Atsukite galvutę ir liekite į ugnį. Butelis daug patikimesnis už daugelį miltelinių gesintuvų, kurių veiksmingumas dažnai būna abejotinas.

Kramtomoji guma galima ne tik užtaisyti įskilimą akumuliatoriaus korpuse, bet ir panaudoti ją kaip universalų hermetiką – sraigtinėms jungtims ir net korpuso ertmėms. Aišku, prieš tai gumą bent kelias minutes reikia pakramtyti. Normalus, polimerizuojantis hermetikas geriau, bet jei tokio nėra, tiks ir kramtomoji guma.

Aliumininę foliją iš saldainių pakuočių galima naudoti kaip besilydančias elektros saugiklių dalis. Iš jos išpjautą 5–7 mm pločio juostelė įspraudžiama į senąjį saugiklį.

Taip pat maisto prekių parduotuvėse visada yra polietileninių maišelių, kurie puikiai tinka supilti „tosolui“, jei po ranka nėra kito indo.

Pramoninių prekių parduotuvės

Jei kelyje trūko, tarkim, akseleratoriaus paminos arba sankabos spyruoklė, ją galima pakeisti paprasta skalbinių gumyte. Norint gauti reikiamą tamprumą, jos gabaliuką reikia sulenkti kelis kartus.

Vietoj trūkusio akseleratoriaus prievado arba variklio dangčio atidarymo lyno galima panaudoti žvejybinį 0,8–1 mm valą, ploną gitaros stygą, teniso raketės stygą ir pan.

Siuvimo adata arba saugus žiogelis puikiai tiks stiklo ploviklio purkštuko srovės krypties reguliavimui.

Jei remontuodami mašiną toli nuo namų sunaudojote visus skudurus, nepirkite naujų. Jus išgelbės tualetinio popieriaus rulonas. Tiesa, popierius tvirtumu nusileidžia tekstilei ir jo reikės daugiau, tačiau tai bus pigiau negu nauji marškinėliai.

Kanceliarinės prekės

Tokiose parduotuvės patyrę automobilistai lankosi dažnai. Jose galima nusipirkti plastilino, kuris puikiai saugo nuo korozijos sriegines jungtis, ir minkštų pieštukų, kurie puikiai tinka žvakių sriegių įtrynimui. Kartoninis įdėklas puikiai tiks pasigaminti tarpinių. Čia pat galima nusipirkti apvalų cirkulį, kuriuo bus galima žymėti apvalias kiaurymes tarpinėje. Viela, iš kurios pagamintos didelės kanceliarinės sąvaržėles, kelionėje pakeis apkabas. Suspaudus jų galus išeis plonas atsuktuvas karbiuratoriaus reguliavimui.

Ūkinės prekės

Vertėtų atkreipti dėmesį į pigius indų ploviklius. Šios priemonės puikiai nuplauna išteptas rankas, automobilio kėbulą, variklį ir t.t. Plaunančiomis savybėmis jie nusileidžia firminiams plovikliams, tačiau pigesni, netoksiški, negadina rankų odos, nes pritaikyti indams ir rankoms. Be to, tokių šampūnų parduodama visur.

Etilo spiritas tokiose parduotuvėse parduodamas kaip techninis spiritas, denatūratas, jo yra kai kuriuose langų plovimo skysčiuose. Pastaruosiuose jis turi plaunamųjų priedų ir gali būti per daug atskiestas. Patikrinti paprasta – reikia pamėginti uždegti šlakelį skysčio. Spiritas be vandens lengvai sudegs, nepalikdamas drėgmės. Jo galima pilti į kurą, kad neužšaltų benzino tiekimo sistema (stiklinė spirito bakui benzino).

Palyginus su medicininiu, techninis spiritas gerokai pigesnis ir kartais jį galima naudoti kaip variklio kurą. Tarkim, sustojote likus iki degalinės keliems kilometrams. Benzino negaunate, o parduotuvėje yra denatūrato. Pirkite jį ir pilkite į baką. Tiesa, benzinui skirtas karbiuratorius, gavęs spirito, dirbs sunkokai, variklis vos temps, tačiau išmetimas bus beveik sterilus. Kadangi spiritas bake greitai garuos, į aukštesnę pavarą perjunkite anksčiau, kad judėtumėt 50–60 km/val. Taip pat reiktų žinoti, kad spiritas dega labai karštai, todėl per šalčius juo gali ir nepavykti važiuoti: karbiuratoriaus difuzoriuje užšąla vandens kondensatas.

Sodo prekių skyriuje rasite tai, kas pravers, jei plyš „krosnelės“ žarnelė. Mašinai puikiai užteks ir pusmetrio žarnos. Jei plyšo radiatoriaus žarnelė, plyšusią vietą reikia išpjauti ir į jos vietą įstatyti 38 mm plastikinį vamzdelį. Polietilenu galima užtaisyti išmuštą langą.

Jei pakeliui prireiks minkštų varinių laidų, jų galima nusipirkti elektros skyriuje.

Vaistinės

Čia visada gausite distiliuoto vandens. Talką galima naudoti kamerų pabarstymui prieš montuojant padangas. Tai ypač aktualu naujai vulkanizuotose vietose.

Jei žiemą mašinoje prasidėjo problemos su kuro tiekimu (užšąla vandens lašai kuro tiekimo sistemoje), sustokite ir prapūskite jį per į siurblį ateinančią žarnelę. Tada eikite į vaistinę, nusipirkite spiritinio antpilo ir supilkite į kuro baką.

Vaistinėje gausu įvairiausių tepalų. Jei kelyje pradėjo triukšmauti stebulės arba pusašės guolis, nelaukite, kol jis užstrigs arba subyrės, praplaukite jį benzinu, jei reikia, įstatykite separatorių ir sutepkite tepalu. Tam puikiai tiks vazelinas arba bet koks kitas jo turintis tepalas. Blogiausiu atveju tiks tepalai su lanolinu.

Ricinos aliejus neutralus bet kokiai gumai, todėl juo sutepa surenkamų stabdžių apmovas. Ricinos ir nitroemalės mišinys (1:5) – neblogas hermetikas.

Glicerinas (bespalvis tirštas skystis) – unikalus tepalas. Panaudojus jį nesunkiai galima nuplauti vandeniu. Jis visiškai neutralus bet kokiai medžiagai, nekenksmingas ir ekologiškai švarus. Jis, kaip ir ricinos aliejus, tinka tepti stabdžių movas. Montuojant stiklus juo tepama tarpinė, guminė spynelė ir montažinė virvė. Montuojant padangas jis žymiai efektyvesnis už muilo tirpalą: juo suteptos padangos juda kaip per sviestą.

Kiekvieno patyrusio vairuotojo garaže visada bus kelios mažos guminės klizmutės, kuriomis labai patogu išsiurbti skystį iš rezervuaro, kurio negalima palenkti arba apversti. Dažniausiai taip atsitinka dirbant su karbiuratoriumi, stabdžių sistemos ir sankabos bakeliais.

Jei kelyje pradėjo tekėti radiatorius, vairuotojas paprastai išleidžia „tosolą“ ir užkemša krosnelės žarnelę. Tai nėra geriausias variantas. Pirma, tai reikalauja daug darbo, antra – toliau važiuoti drebant nuo šalčio ir aprasojusiais stiklais nesaugu. Jei srovė nedidelė, kartais verčiau pasiekti namus nieko neliečiant ir tik papildant skystį. Kita vertus, važioti „tosolo“ baloje ir uostant jo garus – kenksminga ir nemalonu. Be to, po tokios kelionės kėbulo paviršiaus danga tikrai atšoks. Nuo šios problemos padės išsigelbėti vaistinėje nupirktos sauskelnės. Kiekvienas jų gali sugerti iki litro skysčio. Sauskelnes reikia dėti po „tosolo“ palašu ir keisti, kai prisipildys.

Guminis elastinis bintas laikinai gali pakeisti spyruoklę. Pleistras (rulonas) pravers taisant elektros įrangą. Jis ne toks atsparus skysčiui kaip polimerinė lipni juostelė, bet žymiai už ją tvirtesnis ir lipnesnis, todėl juo kartais galima laikinai mechaniškai sujungti detales. Gero kelio.

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.