Patarimai įsigyjant naudotą transporto priemonę
Atnaujinta: 2020-03-09
  • DSC08577

Renkantis naudotą automobilį dažniausiai lemia jo kaina. Paprastai automobiliai, kurie buvo naudoti komerciniams tikslams, parduodami pigiau, nes buvo registruoti kaip lengvieji krovininiai automobiliai (N1 klasė). Lengvasis krovininis automobilis nuo lengvojo automobilio dažnai išore nesiskiria niekuo, vidus prieš parduodant taip pat gali būti pertvarkytas - įtaisytos sėdynės ir kt. Įsigijęs tokį, pigesnį automobilį, vėliau sužinojęs, kad tokiam automobiliui privalomoji techninė apžiūra turi būti atliekama kiekvienais metais, pilietis nustemba, kad tai lengvasis krovininis automobilis, be to, važiuojant magistraliniais keliais būtina įsigyti vinijetę, kurios kaina vieneriems metams - 600 Lt (bauda nesumokėjus kelių mokesčio - nuo 600 iki 900 Lt). Šios situacijos galima išvengti, tik, prieš perkant automobilį, reikėtų pasižiūrėti į automobilio dokumentus - lengvųjų automobilių klasė žymima M1, krovininių - N1. Šią informaciją prieš registraciją VĮ „Regitra" visada galima pasitikrinti.

Teisės aktai numato galimybę pakeisti automobilio klasę, tačiau tam reikia papildomų išlaidų: atlikti techninę ekspertizę ir mokėti valstybės rinkliavą.

Norint pakeisti transporto priemonės klasę iš N1 į M1, privaloma iš gamintojo ar jo įgaliotojo atstovo gauti raštišką patvirtinimą, kad transporto priemonėje sumontuota stabdžių sistema atitinka transporto priemonių, skirtų vežti keleivius, reikalavimus, taip pat stabdžių sertifikato, variklio skleidžiamo triukšmo, variklio išmetamųjų teršalų, sėdynių tvirtinimo, diržų tvirtinimo bei diržų sertifikatų kopijas. Gavus raštišką patvirtinimą ir sertifikatus, būtina atlikti techninę ekspertizę kurios metu nustatoma, ar visos transporto priemonės konstrukcija atitinka transporto priemonių, suprojektuotų ir pagamintų vežti keleivius, reikalavimus. Atsižvelgiant į techninės ekspertizės išvadas, sprendžiama, ar transporto priemonė gali būti perregistruojama kaip lengvasis automobilis.

VKTI informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...