Patarimai motociklų ir motorolerių vairuotojams – 5 dalis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • corbis

Corbis nuotr.Vieniems oficialus sezono uždarymas reiškia važinėjimo pabaigą, kitiems - priešingai, naujo sezono ir naujų iššūkių laiką. Tam reikia ne tiek jau daug. Viena sąlygų - tinkami šilti drabužiai. Akinius nuo saulės ir lengvą striukę turėtų pakeisti tvirtas šalmas ir šilta striukė. Dar galima pagalvoti apie specialias pirštines įmautes ant vairo. Žinoma, lietus ar šlapdriba - ne patys maloniausi kelionės palydovai, tačiau tinkamai pasirengęs kelionei jausitės ne ką prasčiau negu automobilyje. Be to, vairuotojams išlipant iš automobilio reiks lietsargio, o jūs visada būsite pasiruošę gamtos išdaigoms. Motorolerių vairuotojai apskritai gali būti ramūs, nes jų net ir kojos puikiai apsaugotos.

Turėkite omenyje ir tai, kad orams subjurus keliuose formuosis spūstys, kurias jūs, sėdėdami ant dviratės transporto priemonės, galėsite lengvai įveikti.

Žinoma, atsipalaiduoti nereiktų. Šaltis neišgelbės nuo „kasdienių sunkumų", o lietus situaciją tik pablogins. Pirmas rimtas pavojus - seni automobiliai ir lėtai atitirpstantys jų stiklai. Atminkite, kad vairuotojai, sėdintys automobilyje aprasojusiais, aplytais langais, nelabai mato, kas vyksta aplinkui. Būkite pasirengę pavojingiems ir nenuspėjamiems jų manevrams.

Venkite kelio žymėjimų

Keliuose atsiranda neslidus žymėjimas, tačiau dauguma kelių dar turi seną, slidų žymėjimą. Sausu oru jis pavojaus nekelia, tačiau sušlapęs tampa slidus kaip ledas. Automobilių vairuotojai to dažniausiai nepastebi, o motociklų vairuotojai turėtų būti ypač atidūs. Jeigu vienas ratas iš dviejų netenka sukibimo su keliu, jūs patenkate į nepavydėtiną situaciją. Ypač pavojingos pėsčiųjų perėjos, nes čia ant kelio žymėjimo gali užvažiuoti abu ratai. Tad visada venkite baltų juostų. Per lietų jos gali būti mirtinai pavojingos, bet, jei išmoksite jų vengti geru oru, prasidėjus liūtims sunkumų kilti netūrėtų.

Ir kiti pavojai...

Jeigu vyksta kelių remonto darbai, balta juosta gali būti nusitrynusi arba blogai matoma. Gali ji būti ištepta ir kitomis kelių remontui naudojamomis medžiagomis. Juosta bus dar slidesnė. Atminkite, kad „ledu" per lietų tampa ir tokie metaliniai daiktai kaip kanalizacijos dangčiai, grotelės ir kt. Jeigu dangčiai yra netoli šviesoforų, t. y. tos vietos, kur planuojate stabdyti, būkite ypač atidūs. Be to, būtent prie šviesoforų ir sankryžų iš automobilių varva tepalai ir kiti skysčiai, kurie, nesėkmingai sutapus aplinkybėms, užtikrins jums puikų slydimą. Stabdyti pradėkite iš anksto ir neužimkite centrinės gatvės dalies. Taip bus saugiau.

Jei balos išvengti nepavyko

Jeigu pataikote ratu į balą, sukibimo su keliu nelieka. Motociklas kartu su jumis pradeda slysti. Šiuo atveju kuo platesni ratai, tuo lengviau suvaldyti motociklą. Būtent todėl automobiliai su plačiais ratais lengvai įveikia tokias kliūtis, o motociklai gerokai sunkiau. Stenkitės apvažiuoti užlietas kelio vietas, juolab, kad neaišku, ką slepia didelė bala. Jeigu pasirinkimo nėra, kirskite balą vienodu greičiu, tvirtai laikydami akceleratorių. Jokiu būdų staigiai nestabdykite ir neatlikite staigių manevrų.

Apšalę ratai

Atsargiai su apšalusiais ratais. Kol nenuvažiavote poros kilometrų ir padangos nesušilo, jos blogai sukibs su keliu. Jeigu taip atsitiks anksti ryte, kai lauke rasa arba lietus, jūs tikrai slydinėsite. Atminkite, kad jūs, variklis ir stabdžiai sušils greičiau negu ratai. Beje, jeigu ratai sušilo, o jūs - tinkamai apsirengę, vis tiek įpraskite laikytis toliau nuo priekyje važiuojančių automobilių. Jeigu vanduo iš po ratų pataikys į jus, matomumas gerokai suprastės. Geriausia važiuoti šalia automobilio. Jūs ne tik gerai matysite tai, kas vyksta priekyje, bet ir turėsite vietos manevrams.

Atminkite:

Venkite kelio žymėjimų. Jeigu taip įprasite elgtis vasarą, tai ir rudenį, prasidėjus liūtims, sunkumų nekils.

Pašalus, iškritus rasai ar lyjant kelio danga ruošia daugybę staigmenų. Tepalų dėmės, kelių žymėjimo linijos, kanalizacijos dangčiai, ventiliacijos grotelės, purvas - visa tai, jeigu lyja, slysta.

Nelėkite, jei priešais šviesoforas arba pėsčiųjų perėja. Jeigu staiga teks stabdyti, ši zona - pati nepalankiausia.

Atsargiai su balomis. Motociklui ne tik sunkiau jas įveikti, bet ir pati bala gali turėti paruošusi staigmeną.

Nespaudykite akceleratoriaus ir stabdžio, jei pataikėte į balą. Nedarykite staigių manevrų. Jei jaučiate, kad priekinis ratas stabdo neužtikrintai, atitinkamai stabdymo jėgas paskirstykite tarp priekinio ir užpakalinio ratų.

Būkite atsargūs pirmosiomis naujos dienos valandomis. Apšalę ratai blogai sukibs su paviršiumi. Jiems reikia laiko sušilti.

Bus daugiau...

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)