Pavojingiausios Kauno sankryžos (1) - Savanorių pr.–Pramonės pr.–Šiaurės pr.
Atnaujinta: 2020-03-09
  • pramones-savanoriu_1_situacija
  • pramones-savanoriu_2_situacija
  • kaunas1__Small_
  • kaunas3__Small_
  • kaunas4__Small_
  • kaunas5__Small_
  • kaunas6__Small_
  • kaunas7__Small_

Autoreviu.lt, prie situacijos Lietuvos keliuose gerinimo prisidėdamas ne tik žodžiais, bet ir darbais, plečia savo projekto „Pavojingiausios sankryžos“ ribas. Su mumis mielai sutiko bendradarbiauti Kauno miesto VPK VP Eismo priežiūros tarnyba. Taigi nuo šiol tinklalapyje bus galima susipažinti ir su pavojingiausiomis Laikinosios sostinės sankryžomis. Kadangi už lango vasarą – įprastas daugeliui atostogų metas – šiandien bus pristatyta pirmoji sankryžą, o reguliarią sankryžų apžvalgą pradėsime nuo rudens. Be to, Kaune bus dirbama šiek tiek kitaip negu Vilniuje – čia daugiausia dėmesio bus skiriama toms sankryžoms, kur per metus įvyksta po tris ar daugiau įskaitinių eismo įvykių (tokių eismo įvykių, kuriose nukenčia žmonės).

Šiandien savo skaitytojams pristatome pirmąją pavojingiausią Kauno sankryžą. Tai daugeliui kauniečių ir miesto svečių puikiai pažįstama sankryža Kauno pradžioje – Savanorių pr.–Pramonės pr.–Šiaurės pr. Šiemet šioje sankryžoje įvyko 4 įskaitiniai (4 žmonės sužeisti) ir 19 techninių eismo įvykių. Kodėl taip vyksta ir kaip to išvengti? Situaciją komentuoja Kauno miesto VPK VP Eismo priežiūros tarnybos vyr. specialistas L. Gudonis.

Į ką būtina atkreipti dėmesį šioje sankryžoje?

1 situacija

 Sukantieji iš Pramonės pr. į kairę, į Savanorių pr. nepraleidžia iš Šiaurės pr. tiesiai į Pramonės pr. 2-a juosta važiuojančių transporto priemonių, nes dažnai jas užstoja 3-ia juosta važiuojančios transporto priemonės, o sukantys į kairę neįsitikinę, kad bus saugu pažeisti Kelių eismo taisyklių 199 punkto reikalavimus: „Sukdamas į kairę (apsisukdamas), vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms lygiareikšmiu keliu priešinga kryptimi tiesiai arba į dešinę, o sankryžoje, kur važiavimo kryptimi yra ne daugiau kaip viena eismo juosta, – ir transporto priemonėms, lenkiančioms pagrindiniame kelyje“. Jie suka į kairę ir – įvyksta susidūrimas.

2 situacija

 Iš Savanorių pr. į Pramonės pr. į kairę leidžiama sukti iš 2 ir 3-ios eismo juostų, tačiau kai kurie vairuotojai, sukantys iš 3-ios eismo juostos, pažeidžia Kelių eismo taisyklių 152 punkto reikalavimus: „Reikia sukti taip, kad įvažiuodama į važiuojamųjų dalių sankirtą ir išvažiuodama iš jos transporto priemonė neatsidurtų priešpriešinio eismo juostoje. Jeigu sukti leidžiama keliomis eilėmis, vairuotojas privalo sukti taip, kad nekliudytų sukančiajam gretima eile“. Jie, sukdami į kairę, atsiduria 2-je eismo juostoje, dėl to įvyksta susidūrimai. Sakant paprasčiau, vairuotojai sukdami neturi išvažiuoti iš savo užimamų juostų.

V. Misevičius

Schemos – Orintos Anglickienės.

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai gruodį?

Būkime atsakingi ir drausmingi, gerbkime ir saugokime vieni kitus

Unikali eismo kontrolės sistema pasvers važiuojančias mašinas

Iš viso keliuose bus įrengti trys tokie kontrolės postai.

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai rugsėjį?

Rugsėjį - ypatingas policijos dėmesys eismo saugumui

Kaip važiuoti Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos žiedinėse sankryžose

Žiedinių sankryžų naujovės Vilniuje – gera praktika prieš vykstant į užsienį

Tyrimas: kas vairuotojams kelia teigiamas emocijas?

Laimingi žmonės priverčia šypsotis \ \

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai birželį?

birželio mėnesį organizuojamos prevencines saugaus eismo užtikrinimo priemonės \ \

Sukėlus eismo įvykį neverta pasikliauti ant automobilio stiklo paliktu rašteliu

Kad ir koks menkas atrodytų eismo įvykis, kurį sukėlė vairuotojas, pasitraukimas iš vietos gali brangiai kainuoti tiek moraline, tiek materialine prasme

Įsigalioja naujos transporto priemonių registravimo taisyklės

Privalomoji techninė apžiūra - prieš registravimą ir kitos naujovės \

9 punktai, pagal kuriuos pareigūnai galės panaikinti techninės apžiūros galiojimą

Transporto priemonėms, kurios neatitinka techninių reikalavimų ir kelia grėsmę eismo saugumui, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą turės teisę panaikinti policijos ir Inspekcijos pareigūnai