Pavojingiausios Vilniaus sankryžos (3) - Savanorių pr. – Žemaitės g. – V. Pietario g.
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 1
  • 2
  • 3
  • zankryza
  • masinos
  • fura
  • zenklas
  • sviesoforas

Autoreviu.lt, prisidėdamas prie situacijos Vilniaus gatvėse gerinimo, kartu su Vilniaus m. VPK viešosios policijos Eismo priežiūros tarnyba tęsia bendrą didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusį projektą, kurio tikslas – informuoti tinklalapio skaitytojus apie sudėtingiausias (avaringiausias) sostinės gatves, ten dažniausiai įvykstančius eismo įvykius, pateikti praktinių patarimų, kaip išvengti eismo įvykių, kaip reiktų elgtis vienoje ar kitoje sankryžoje

Šį kartą bus apžvelgiama sankryža tarp Savanorių pr. – Žemaitės g. – V. Pietario g. Šiandien tai viena intensyviausių Vilniaus sankryžų. Situacijas komentuoja Vilniaus m. VPK viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas komisaras Egidijus Tučis.

Eismo įvykių statistikos apžvalga:

2007 metais minėtoje sankryžoje įvyko 1 įskaitinis įvykis, sužalotas vienas žmogus, buvo 92 techniniai eismo įvykiai. Per 2008 metus toje pačioje sankryžoje įvyko du įskaitiniai įvykiai, sužaloti 3 žmonės, 19 techninių eismo įvykių. Tiesa, techninių įvykių statistika nėra tiksli, nes pagal pasikeitusią tvarką apie neįskaitinį įvykį policijai pranešti nebūtina (plačiau apie tai http://www.autoreviu.lt/portal/index/article/4066#article ).

E. Tučis pažymėjo, kad sankryža sudėtinga, nes šiuo metu tai viena pagrindinių miesto gatvių. Ja važiuoja ne tik lengvieji automobiliai ir viešasis transportas, bet ir į pramoninius rajonus vykstantys sunkvežimiai ar į Vilniaus autobusų stotį traukiantys autobusai. Pastačius aplinkkelį, situaciją turėtų pagerėti. Kol kas padėtis ganėtinai sudėtinga.

Su kokiomis problemomis susiduria vairuotojai šioje sankryžoje?

2

1. Sukimas į kairę, kai šviesofore nėra atskiros, reguliuojančios šį posūkį, sekcijos.

(Tokia sekcija yra tik nuo Žemaitės gatvės. Važiuojant kitomis trimis kryptimis jos nėra). Tai – tipiška daugelio Vilniaus sankryžų problema. Vairuotojai, norėdami pasukti į kairę, turi praleisti tiesiai judantį automobilių srautą. Kadangi daugelis mūsų vairuotojų geltoną šviesoforo signalą supranta ne kaip „dėmesio“, o kaip „eismas leidžiamas“, nespėjus iš sankryžos išvažiuoti vienai transporto priemonei, į ją jau važiuoja kita arba esančios sankryžoje skuba baigti savo manevrą iki užsidegant raudonam šviesoforo signalui. E. Tučis pataria: „Jei esate sankryžoje ir matote, kad tuoj užsidegs raudonas šviesoforo signalas, palaukite ir tik tada baikite manevrą. Pagal Kelių eismo taisykles, užsidegus raudonam šviesoforo signalui, kitomis kryptimis judantys automobiliai privalo sankryžoje esančiam automobiliui leisti baigti pradėta manevrą“. KET 203 p. „Įsijungus leidžiamajam šviesoforo signalui, vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, išvažiuojančioms iš sankryžos važiuojamųjų dalių sankirtos numatyta kryptimi (jeigu manevras pradėtas, kai jų krypties signalas buvo leidžiamasis), ir praleisti baigiančius pereiti važiuojamąją dalį pėsčiuosius“.

 

3

2. Papildoma sekcija, reguliuojanti posūkį į kairę, leidžiantis Žemaitės gatve.

Paradoksas, bet tai tiesa. Viena papildoma sekcija keturių krypčių sankryžoje tampa eismo įvykių priežastimi. Kadangi posūkio į kairę ir važiavimo tiesiai signalas dega skirtingą laiką, ties posūkiu sustojęs sunkvežimis ar autobusas tampa rimta kliūtimi lengvųjų automobilių vairuotojams, kurie, negalėdami matyti vieni kitų, bando važiuoti į sankryžą ir ten susiduria. Šiuo atveju galima patarti tik vieną – judėkit lėtai. Jei prie sankryžos sustojęs autobusas arba sunkvežimis užstoją už jo esantį plotą, įvažiuoti į sankryžą reiktų pamažu, ypač atidžiai stebint erdvę už didžiulės transporto priemonės, nes daugelis vairuotojų, pametę geltoną šviesoforo signalą, mano, kad „eismas leidžiamas“. Vieni skuba išvažiuoti iš sankryžos degant geltonam šviesoforo signalui, o kiti – į ją įvažiuoti.

 

1

3. Vairuotojų neatidumas ir sankryžos specifika.

Taip, tai dar viena sankryža, į kurią įvažiuojant iš V. Pietario gatvės pusės reikia nepamiršti stebėti kelio ženklių ir kelio žymų (eismo kryptys juostose). Atminkite, kad iš šios sankryžos pusės eismo juostos eina ne tiesiai, o lenktai. Privažiuoti prie sankryžos yra trys juostos, o išvažiuoti tik dvi. Vairuotojai, įpratę, kad juostos visada eina tik tiesiai, dažnai į tai neatkreipia dėmesio ir mėgina pervažiuoti sankryžą išvažiuodami iš savo juostos. Jie pažeidžia Kelių eismo taisykles. Nenuostabu, kad tokie mėginimai dažnai baigiasi eismo įvykiais.

Vairuotojai, pirmą kartą atvykę į Vilnių ir nesusipažinę su eismo ypatumais, artėdami prie tokios intensyvios sankryžos, kokia šiandien yra mūsų nagrinėjama, t.y. Savanorių pr.–Žemaitės–V. Pietario g. sankryža, turėtų atidžiai stebėti kelio ženklus ir kelio dangos žymėjimą. Įprasta, kad eismo juostos eina tiesiai, tačiau Vilniuje yra ir daugiau vietų, kur gatvės turi posūkius, todėl priverstos „suktis“ ir transportui skirtos juostos.

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai gruodį?

Būkime atsakingi ir drausmingi, gerbkime ir saugokime vieni kitus

Unikali eismo kontrolės sistema pasvers važiuojančias mašinas

Iš viso keliuose bus įrengti trys tokie kontrolės postai.

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai rugsėjį?

Rugsėjį - ypatingas policijos dėmesys eismo saugumui

Kaip važiuoti Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos žiedinėse sankryžose

Žiedinių sankryžų naujovės Vilniuje – gera praktika prieš vykstant į užsienį

Tyrimas: kas vairuotojams kelia teigiamas emocijas?

Laimingi žmonės priverčia šypsotis \ \

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai birželį?

birželio mėnesį organizuojamos prevencines saugaus eismo užtikrinimo priemonės \ \

Sukėlus eismo įvykį neverta pasikliauti ant automobilio stiklo paliktu rašteliu

Kad ir koks menkas atrodytų eismo įvykis, kurį sukėlė vairuotojas, pasitraukimas iš vietos gali brangiai kainuoti tiek moraline, tiek materialine prasme

Įsigalioja naujos transporto priemonių registravimo taisyklės

Privalomoji techninė apžiūra - prieš registravimą ir kitos naujovės \

9 punktai, pagal kuriuos pareigūnai galės panaikinti techninės apžiūros galiojimą

Transporto priemonėms, kurios neatitinka techninių reikalavimų ir kelia grėsmę eismo saugumui, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą turės teisę panaikinti policijos ir Inspekcijos pareigūnai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: