Pavojingiausios Vilniaus sankryžos (7) - žiedinė Olandų g. sankryža
Atnaujinta: 2020-03-09
  • schema_Olandu
  • olandu_kombinuota-copy
  • IMG_3601__Small_
  • IMG_3602__Small_
  • IMG_3606__Small_
  • IMG_3607__Small_
  • IMG_3609__Small_

Autoreviu.lt, prisidėdamas prie situacijos Lietuvos keliuose gerinimo, kartu su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba tęsia bendrą projektą. Jo tikslas - informuoti tinklalapio skaitytojus apie sudėtingiausias (avaringiausias) gatves, avarines situacijas, dažniausia įvykstančius eismo įvykius, pateikti praktinių patarimų, kaip išvengti eismo įvykių, kaip reikia elgtis konkrečioje sankryžoje ar situacijoje.

Situaciją komentuoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas komisaras Egidijus Tučis.

Šį kartą pakalbėsime apie sankryžą, jau sulaukusia mūsų dėmesio (http://www.autoreviu.lt/portal/index/article/3920). Tiksliau dėmesio sulaukė visos Vilniaus žiedinės sankryžos, nes visose buvo susiduriama su panašiomis problemomis. Deja, prie žiedinės Olandų g. sankryžos (šalia Šv. Petro ir Povilo bažnyčios), tenka grįžti dar kartą.

Siekiant pagerinti eismo situaciją šioje Antakalnio g. dalyje, minėtoje sankryžoje buvo įrengti šviesoforai. Atrodytų, eismo situacija turėtų pasikeisti tik į gerą, bet išėjo kitaip. Įrengiant šviesoforus buvo pašalinti eismą sankryžoje reguliavę kelio ženklai (507, eismo kryptys sankryžoje: nurodo juostų skaičių ir kryptis, kuriomis leidžiama važiuoti kiekviena eismo juosta. Kai leidžiama sukti į kairę, iš kairės kraštinės eismo juostos leidžiama ir apsisukti) ir pakeistas žymėjimas ant asfalto.

Žymėjimas buvo pritaikytas šviesoforu reguliuojamai sankryžai, bet tokia ši žiedinė sankryža taip ir netapo. Šviesoforai įrengti, bet retas kuris yra matęs juos veikiančius. Vairuotojai, nelikus kelio ženklų, vadovaujasi žymėjimu ant važiuojamosios kelio dalies, todėl padaugėjo nedidelių eismo įvykių.

Pasak E. Tučio, eismo įvykių skaičius šioje sankryžoje smarkiai išaugo ir, kol nebus grąžinti anksčiau joje stovėję kelio ženklai arba nebus eismą reguliuojančių šviesoforų, padėtį sankryžoje gali pakeisti tik patys vairuotojai.

Artėjant prie minėtos sankryžos reikia apgalvoti, kuria kryptimi bus važiuojama toliau. Jeigu planuojama apsukti visą sankryžą, reiktų iš anksto planuoti persirikiavimą į kairę juostą ir ja važiuoti iki reikiamo išvažiavimo.

Jeigu aišku, kad iš sankryžos iškart bus išvažiuojama, rekomenduojama užsiimti dešinę juostą ir išsukti norima kryptimi.

Jeigu tenka apvažiuoti pusę žiedo ar daugiau, įvažiuoti į sankryžą vertėtų iš kairės juostos, o vėliau, neprivažiavus reikiamo posūkio, persirikiuoti į dešinę juostą ir reikiamoje vietoje išsukti. Jokiu būdu nepalikite šio manevro paskutinei akimirkai ir, bent jau tol, kol eismą reguliuoja tik žymėjimas ant važiuojamosios kelio dalies, nesukite iš sankryžos iš kairės juostos, nes padidėja eismo įvykio tikimybė. Statistika rodo, kad tokių eismo įvykių pastaruoju metu šioje sankryžoje įvyksta daug, o nustatyti, kas tikrai buvo eismo įvykio kaltininkas, o kas teisus - šiuo metu sudėtinga. Taigi, jei norite sutaupyti laiko ir nervų, žiedinėje Olandų g. sankryžoje būkite labai atidūs ir visus manevrus numatykite iš anksto.

V. Misevičius

Nuotraukos Kristės P.

Schemos: O. Anglickienės, Vilniaus Savivaldybės

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai gruodį?

Būkime atsakingi ir drausmingi, gerbkime ir saugokime vieni kitus

Unikali eismo kontrolės sistema pasvers važiuojančias mašinas

Iš viso keliuose bus įrengti trys tokie kontrolės postai.

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai rugsėjį?

Rugsėjį - ypatingas policijos dėmesys eismo saugumui

Kaip važiuoti Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos žiedinėse sankryžose

Žiedinių sankryžų naujovės Vilniuje – gera praktika prieš vykstant į užsienį

Tyrimas: kas vairuotojams kelia teigiamas emocijas?

Laimingi žmonės priverčia šypsotis \ \

Ką tikrins kelių policijos pareigūnai birželį?

birželio mėnesį organizuojamos prevencines saugaus eismo užtikrinimo priemonės \ \

Sukėlus eismo įvykį neverta pasikliauti ant automobilio stiklo paliktu rašteliu

Kad ir koks menkas atrodytų eismo įvykis, kurį sukėlė vairuotojas, pasitraukimas iš vietos gali brangiai kainuoti tiek moraline, tiek materialine prasme

Įsigalioja naujos transporto priemonių registravimo taisyklės

Privalomoji techninė apžiūra - prieš registravimą ir kitos naujovės \

9 punktai, pagal kuriuos pareigūnai galės panaikinti techninės apžiūros galiojimą

Transporto priemonėms, kurios neatitinka techninių reikalavimų ir kelia grėsmę eismo saugumui, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą turės teisę panaikinti policijos ir Inspekcijos pareigūnai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: