Pernai "Statoil" sutaupė 23 tūkst. tonų CO2 dujų
Atnaujinta: 2020-03-09

Praėjusiais metais "Lietuva Statoil" apsaugojo aplinką nuo 23 tūkst. tonų CO2. Tai buvo pasiekta prekiaujant automobiliniu kuru su biodegalų dalimi ir kuro priedais.

4,29 proc. iš pernai "Statoil" parduotų degalų sudarė biokuras, gaminamas iš augalinės kilmės atsinaujinančių šaltinių. 95 euro markės benzine ir benzine 95 euro su priedu "Ultima" 5 proc. sudarė etanolis, gaminamas naudojant natūralias žaliavas. Bio benzine E-85 etanolis sudarė 85 proc. Dyzeline 5 proc. dalį užėmė riebalų rūgščių metilo esteris (RRME), pagamintas iš biologinės kilmės žaliavos.

"Ekologinę pusiausvyrą išlaikanti plėtra yra vienas svarbiausių mūsų kompanijos veiklos principų. Mažindama CO2 išmetimą, "Lietuva Statoil" nori prisidėti prie Europos Sąjungos užsibrėžto tikslo pasiekti, kad Žemės paviršiaus temperatūra nepakiltų daugiau negu 2 laipsniais Celsijaus", - teigė "Lietuva Statoil" Rinkodaros departamento direktorė Daiva Jokšienė.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros vedėjo prof. habil. dr. Romualdo Juknio, per pastaruosius trejus metus Lietuvoje CO2 išmetimai paaugo maždaug 20 proc. "Visame pasaulyje šių pastebimai didėja. 75 proc. jų išskiriama deginant organinį kurą - naftą, anglis, gamtines dujas, o 25 proc. bendro CO2 kiekio išmetama transporto sektoriuje. Dėl nuolat kylančios CO2 koncentracijos didėja klimato kaitos pavojus, šios dujos neigiamai veikia žmonių sveikatą, gamtos ekosistemas ir išteklius", - sakė prof. habil. dr. R. Juknys.

Pasak jo, transporto sektoriuje naudojant biodegalus, kenksmingas CO2 dujų perteklius kaupiasi ne taip greitai, kaip vartojant tik įprastą kurą. "Biokuro gamybai naudojamos natūralios augalinės kilmės žaliavos. Augdamos jos absorbuoja CO2, o vėliau iš jų pagamintas kuras degdamas tą pačią medžiagą grąžina į aplinką. Taip susidaro uždara cirkuliacija ir CO2 koncentracija auga keliskart lėčiau", - sakė R. Juknys.

Remiantis Europos Aplinkos agentūros duomenimis, Baltijos jūros valstybių kontekste Lietuva šiuo metu yra antra pagal į aplinką išmetamų CO2 dujų kiekį. Daugiausiai CO2 dujų į aplinką patenka Estijoje, mažiausiai - Latvijoje. Iš viso Baltijos valstybėse išskiriama 0,3 proc. visų pasaulyje išmetamų CO2 dujų.

"Lietuva Statoil" yra pirmoji ir vienintelė įmonė Lietuvos rinkoje prekiaujanti aplinkai draugiškais degalais - biobenzinu E-85.

Apie "Lietuva Statoil"

Tarptautinei naftos ir dujų kompanijai "Statoil" priklausanti bendrovė "Lietuva Statoil" yra viena iš mažmeninės prekybos naftos produktais lyderių Lietuvoje, valdanti 71 degalinių tinklą. Šiuo metu 23-juose Lietuvos miestuose veikia 65 pilno aptarnavimo "Statoil" degalinės ir 6 bendrovės Lietuva Statoil" valdomos automatinės "1-2-3" degalinės. Kompanija "Lietuva Statoil" yra viena pagrindinių investuotojų Lietuvoje. 2007 m. "Lietuva Statoil" pirmoji rinkoje pristatė aplinkai draugiškus degalus - bioetanolį E-85 ir yra vienintelė rinkoje prekiaujanti šiais degalais.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Daiva Jokšienė
UAB "Lietuva Statoil" Rinkodaros departamento direktorė
Tel. 8 5 2686528
E. paštas ltdajo@statoil.com

Paulė Pupinytė
Projektų vadovė
Integrity PR
Tel.: 268 5135
paule@integrity.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Taupumo ralį laimėjo „Volkswagen“ atstovai

Finišavus dvi dienas trukusiam ekonominiam raliui...

Taupumo rezervų ieškos Lietuvos ir Lenkijos keliais

Vairuotojai, mokantys taupyti ir taupantys degalus

Tarptautinė konferencija – Baltijos „Žaliojo greitkelio“ infrastruktūros plėtra

Vakar, balandžio 28 d., Klaipėdoje įvyko tarptautinė konferencija, kurioje buvo ...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.

Ieškos naujų ekonomijos rezervų

Kasdieną vis nauja kuro kainų pasiutpolkė šalies degalinėse verčia griebtis už galvų net ir tuos, kurie ...

Pigaus benzino era baigėsi

Vairuotojus dar šiemet gali išmaudyti šalto dušo srovė - yra ženklų, rodančių, kad metų pabaigoje litras benzino Lietuvos degalinėse gali kainuoti 5 litus. \

Dyzelino upės neužtvenkiamos

Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos vilkikų bei automobilių bakuose kasdien įvežama apie 40 tonų degalų, kurie rinkoje tiesiog „išgaruoja".

„VAŽIUOK PROTINGAI IR TAUPIAI“

Per dieną žygio dalyviams teks įveikti net 426,670 km. trasą ir asfalto, ir žvyro keliais.

Naujausi skelbimai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: