Prancūzijos transportininkai dalijosi patirtimi vežant keleivius
Atnaujinta: 2020-03-09

Kovo 17 d. Prancūzijos transporto specialistai Lietuvos transportininkams seminare pristatė naują Europos Parlamento iniciatyvą - steigti ES šalyse kompetentingas institucijas, atsakingas už visuomenės aptarnavimo įsipareigojimų vežti keleivius kelių ir geležinkelių transportu vykdymą.

„Tikiuosi, kad jūsų patirtis ir žinios ne tik padės mūsų transportininkams konkurencinėje keleivių vežimo rinkoje, bet ir padidins atsakomybę už teikiamų viešųjų paslaugų visuomenei gerinimą", - sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dėkodamas seminaro rengėjams - Prancūzijos transporto specialistams Christopher Richard ir Bernard Chantemesse.

Susisiekimo ministerijos, Transporto investicijų direkcijos, Valstybinės geležinkelio inspekcijos ir AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovai seminare gavo žinių apie kompetentingos institucijos steigimo tikslus ir funkcijas. Ši institucija, atsakinga už viešųjų paslaugų vežti keleivius kelių ir geležinkelių transportu teikimą, turi būti įkurta vadovaujantis nauju Europos Parlamento Tarybos reglamentu.

Žinios seminare buvo pateiktos remiantis Prancūzijos patirtimi organizuojant keleivių vežimą kelių ir geležinkelių transportu. Išklausant informaciją apie kompetentingos institucijos, atsakingos už tokių paslaugų teikimą, organizacijos tikslus ir funkcijas, buvo aptariami Prancūzijos transportininkų veiklos principai ir galimybės juos pritaikyti Lietuvoje.

Burgundijos regiono Tarybos Transporto direktoriaus pavaduotojas Christopher Richard, lygindamas Burgundiją su Lietuva, pristatė transporto veiklos organizavimo vežant keleivius savo regione sistemą. O Dvynių projekto „Visuomenės aptarnavimo įsipareigojimų vežti keleivius geležinkelių transportu sutarčių pagal ES naujų teisės aktų nuostatas vykdymas" vadovas Lietuvoje Bernard Chantemese pateikė galimų panašių sprendimų Lietuvoje būdus.

Dvynių projekto, kurį Lietuvai padeda įgyvendinti Prancūzija ir Belgija, tikslas - padėti Lietuvos institucijoms geriau integruotis Europos Sąjungos transporto sektoriuje teisinėmis, investicinėmis bei administracinių sugebėjimų priemonėmis. Pagal šį projektą Susisiekimo ministerijai bei atitinkamoms institucijoms teikiama pagalba rengiant įstatymus kelių ir geležinkelių transporte, civilinėje aviacijoje bei įgyvendinant Europos Sąjungoje priimtus reglamentus šiose srityse.


J. Paulauskas
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.