Prigyja dalinimosi automobiliu paslauga „eCito“
Atnaujinta: 2020-03-09

Dalinimosi automobiliu paslauga, populiari Vakarų Europoje, vis labiau prigyja ir Vilniuje, tvirtina gegužės mėnesį „eCito" paslaugą pradėjusi teikti bendrovė „Ekomobility". Kiekvieną mėnesį augusi bendrovės apyvarta rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, pakilo 39 proc.
Šiuo metų vidutinis „eCito" automobilių užimtumas Vilniaus mieste sudaro 19 proc. Pagal šį rodiklį bendrovė sparčiai vejasi Europos dalinimosi automobiliais vidutinio užimtumo standartą, kuris šiuo metu sudaro 33 proc.
„Ekomobility" duomenimis, vienodai dažnai šiuolaikiškus automobilius nuomojasi tiek įmonės, tiek privatūs asmenys. Vidutiniškai jie išsinuomojami dvejoms valandoms, per kurias nuvažiuojama apie 15 kilometrų. Tuo tarpu per savaitgalio išvykas į kitus šalies miestus vilniečiai nuvažiuoja ir 300-400 kilometrų.
„Vis dažniau į mus kreipiasi verslininkai teiraudamiesi, kokiam konkrečiam laikotarpiui galėtų išsinuomoti automobilį ir kiek jiems tokia nuoma atsieitų. Visą šią informaciją jie gali gauti internetinio puslapio skaičiuoklėje iš karto. „eCito" automobilius renkasi ir kituose šalies miestuose artimuosius nusprendę aplankyti ar tiesiog savaitgalio išvyką Lietuvai pažinti susiorganizavę vilniečiai bei užsieniečiai", - teigė Rolandas Statulevičius, bendrovės „Ekomobility" generalinis direktorius.
Pasak R. Statulevičiaus, dažniausiai „eCito" automobilius sostinės gyventojai nuomojasi darbo dienomis tarp 11 ir 14 valandos, vykdami į verslo susitikimus ar pietų. Beveik 70 proc. automobilius besinuomojančių klientų mašiną rezervuoja likus 2 val. iki išvykimo, apie 9 proc. - iki jo likus 2-5 val., o 3 proc. vairuotojų automobilį užsisako prieš parą. Išsinuomoti mašiną tą akimirką, kai jos prireikia, bando tik 1 proc. bendrovės klientų.
„Šie duomenys rodo, kad žmonės moka planuoti savo laiką bei susitikimus ir kruopščiai iš anksto jiems pasirengia", - pastebi R. Statulevičius.
Neseniai naują „eCito" automobilių aikštelę prie verslo centro „Alfa" įsteigusi bendrovė numato plėsti teikiamą paslaugą ir į kitus šalies miestus. Šiuo metu bendrovė savo automobilių parke turi 10 „eCito" automobilių. Rezervavus „eCito" automobilį internetu galima pasirinkti, iš kurios vietos patogiausia jį pasiimti: „Green Hall", „Eikos", „Vilniaus Verslo Uosto" stovėjimo aikštelių ar Vilniaus oro uosto.
Įmonė „Ekomobility" pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti „eCito" dalinimosi automobiliu paslaugą. Ši bendrovė užsiima ir kitomis inovacijomis automobilių verslo srityje - parduoda elektra varomas transporto priemones.

Daugiau informacijos:
Agnė Ivanauskaitė,
Terrier | online & offline communications
Tel: +370 686 96520, E-mail: agne@leterrier.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.