Programišiai gali pardavinėti svetimus automobilius
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3424__Large_

Tokias nedžiugias išvadas paviešino dviejų JAV tyrimų institutų mokslininkai. Pasak jų, piktavaliai gali per atstumą, nė nesinaudodami jokiais specialiais radioelektroniniais prietaisais, patekti į svetimus automobilius.

Kalifornijos ir Vašingtono universitetų informacinio saugumo ekspertai, išnagrinėję 2009 m. gamybos sedano (modelis ir prekių ženklas neįvardytas) elektroninę įrangą, rado net kelias silpnas programinės įrangos vietas, kurias programišius gali panaudoti norėdamas per atstumą pasiekti ne tik automobilio durų atidarymo, bet ir variklio veiklą kontroliuojančią sistemą.
Pirma silpna vieta buvo rasta panaudojus kenksmingą programinę įrangą, skirtą „Android" operaciniai sistemai. Ši programinė įranga per „Bluetooth" susijungia su automobilio informacine pramogine sistema ir palieka joje kenksmingą programą. Mokslininkų teigimu, ši programa atveria piktavaliams kelią prie kai kurių automobilio elektroninių komponentų. Jie gali perimti automobilio navigacinės sistemos kontrolę (jeigu automobilis turi įmontuotą mobilųjį telefoną ir GPS modulį), nustatyti jo buvimo vietą ir per saugų atstumą atrakinti jo dureles.
Taip programišius gali pardavinėti svetimus automobilius vagims - nebereikia raktų, užtenka turėti „užkrėsto" automobilio valdymui reikalingą programinę įrangą.

Antra, pasiekti minėtas funkcijas ir perimti jų kontrolę piktavaliai gali ir naudodami užkrėstas „MP-3" laikmenas. Kai tik automobilio garso sistema pradeda groti „užkrėstą" dainą, joje esantis trojanas persimeta į automobilio informacinės pramoginės valdymo programinę įrangą. Mokslininkai perspėjo, kad, jei automobilis turi automatinio statymo sistemą, piktavaliai gali per atstumą jį nuvaryti.

Tiesa, išsamūs tyrimų rezultatai ir atitinkami komentarai dar nepaskelbti, tad neaišku, kaip eksperimento dalyviams ir organizatoriams pavyko įsibrauti į automobilio elektroninę sistemą ir kokias funkcijas jiems pavyko „perimti".

Užsienio žiniasklaidos teigimu, šiuo metu mokslininkų darbą nagrinėja JAV Mokslų akademijos padalinys, atsakingas už transporto priemonių elektroninių komponentų valdymo studijas ir tyrimus.

Visgi naujų automobilių savininkams nereiktų nusivilti ar nustoti pirkti „protingas" transporto priemones. Vis dar yra gausybė priemonių, leidžiančių apsaugoti automobilį nuo vagystės. Taip pat galima apsisaugoti ir nuo nusikaltėlių naudojamos elektronikos.

Tarkim, galima pakeisti signalizacijos veikimo principą. Signalizacijos kodui gali būti panaudoti individualūs šifravimo raktai, kurie neleis nusikaltėliams nuskaityti signalizacijos pultelio siunčiamo signalo. Šiuo atveju tarsi vyksta dialogas tarp pultelio ir signalizacijos - vienas „užduoda klausimą", kitas „pateikia atsakymą". Galima automobilyje sumontuoti papildomą daviklį, siunčiantį pavojaus signalą kelių šimtų metrų atstumu.

Be to, automobilių apsaugos specialistai rekomenduoja nepasikliauti vien tik elektroninėmis apsaugos priemonės, o pasirūpinti kompleksine automobilio apsauga.

Parengta pagal užsienio spaudą


Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"