Ratų suvedimo stendas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Stend-B
  • volvo-B

Šiandien servisuose naudojama pati įvairiausia įranga. Vienas pavyzdžių yra ratų suvedimo stendai.
Dažniausiai jie skirti tikrinti ir reguliuoti išvirtimo kampą automobiliams su 12–20 colių skersmens ratlankiais. Stenduose naudojami tokie šiuolaikiniai elementai ir technologijos, kaip bekontakčiai magnetiniai rezistiniai posūkio ir nuolydžio davikliai, didelės raiškos CCD kameros, duomenis perduodančios aukšto dažnio radijo kanalu (Bluetooth) ir pan.
Ratų suvedimo kampų tikrinimo ir reguliavimo kompiuteriniai stendai yra matavimo įrenginys, skirtas kontroliuoti pagrindinius bet kurio tipo lengvųjų automobilių ratų, kurių ratlankiai nuo 10 iki 20 colių, ašių pagrindinius parametrus. Įrenginys leidžia matuoti ir reguliuoti valdomų ir nevaldomų ratų reguliavimo kampą. Jis sėkmingai gali būti naudojamas automobilių servisuose, techninio aptarnavimo stotyse, diagnostikos centruose.

Ratų suvedimo stendas

Įrenginys leidžia matuoti:
I. priekinių ir galinių ašių:
– visą ir individualų ratų suvedimo kampus,
– ratų išvirtimo kampą,
– ratų pasislinkimo kampą,
– ašių simetrijos kampą.

II. priekinių ašių (valdomų ratų):
–ratų ašies pasukimo išilginio nuolydžio kampą,
– ratų ašies pasukimo skersinio nuolydžio kampą.

Įrenginys, naudodamas tikslius daviklius, pasižyminčius stabiliu veikimu matuojamų dydžių diapazone, išmatuoja kampinius parametrus, nusakančius automobilio ašių ir ratų padėtį.
Įrenginį sudaro precizinių daviklių ir matavimo rezultatų apdorojimo mikroprocesorių sistemos, kompiuterinis stovas su elektroniniu bloku, sukurtas naudojant personalinio kompiuterio bazę, su spausdintuvu, nuotolinis valdymas (be kabelio) ir pagalbinių įrenginių komplektas.
Davikliai sukomponuoti keturiuose matavimo blokuose – dviejuose priekiniuose ir dviejuose galiniuose. Kartais galima naudoti tik du priekinius blokus, bet tada, reguliuojant ratų suvedimą, ne visada galima nustatyti centrine vairo padėtį. Matavimo blokai yra su magnetiniais rezistiniais posūkio davikliais, skirtais matuoti kampus horizontaliuose plokštumose ir magnetiniais rezistiniais davikliais – skirtais matuoti kampus vertikaliose plokštumose. Šie blokai skirti matuoti ratų posūkio ašies išvirtimo ir pasvirimo kampus.

Paprastai kalbant įrenginiai skirstomi į tokias kategorijas: 1. „Uždarojo kontūro“, kur yra 8 davikliai, matuojantys horizontalių plokštumų posūkio kampus ir leidžiantys išmatuoti visus pasislinkimo ir simetrijos kampus; 2. „Atvirojo kontūro“, kur yra 6 davikliai, matuojantys horizontalių plokštumų posūkio kampus ir leidžiantys išmatuoti pagrindinius pasislinkimo ašies kampus, t.y. priekinio tilto pasislinkimo kampą, traukos veikimo jėgos kampą, tačiau neleidžia išmatuoti galinio tilto pasislinkimo ir geometrinės ašies nukrypimo kampo. 3. „2 MB“, kuriame yra 4 davikliai, matuojantys horizontalių plokštumų posūkio kampus ir leidžiantis išmatuoti tilto suvedimo ir pasislinkimo kampą tik vienoje ašyje. Norint išmatuoti kitos ašies kampus, tenka perstumti „MB“, o tam gaištamas papildomas laikas. Be to, reguliuojant suvedimą ne visada pavyksta nustatyti centrinę vairo padėtį.

Bet kokiu atveju toks įrenginys leidžia kontroliuoti visų keturių automobilio ratų ašių padėtį. Matavimo procesas vyksta perjungiant programas klaviatūra ar nuotolinio valdymo pulteliu.
Į įrenginio personalinio kompiuterio atmintį suvesta duomenų bazė, kurioje telpa informacija ne apie vieną automobilį. Diagnostinės kontrolės proceso metu informacija apie ratų kampų padėtį nuolat siunčiama į įrenginį ir pateikiama įrenginio ekrane kartu su automatiniu parametrų įvertinimu, lyginant juos su nustatytomis techninės dokumentacijos normomis. Duomenų bazėje taip pat gali būti atskirų modelių automobilių reguliavimo schemos ir jų apkrovimo schemos atliekant kontrolę.

Dažnas įrenginys turi matavimo daviklių kalibravimo programas ir kalibravimo įrenginius, leidžiančius operatyviai išsaugoti ir atnaujinti informaciją apie pagrindinių daviklių parametrus.

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: