Saugiausias automobilis pasaulyje
Atnaujinta: 2020-03-09
 • 148216_1_5
 • 148215_1_5
 • 148214_1_5
 • 148213_1_5
 • 148212_1_5
 • 148250_1_5
 • 148211_1_5
 • 148217_1_5
 • 148218_1_5
 • 148219_1_5
 • 148220_1_5
 • 148221_1_5
 • 148238_1_5
 • 148239_1_5
 • 148240_1_5
 • 148241_1_5
 • 148243_1_5
 • 148249_1_5

Jau po keletos savaičių, paskutinį vasaros mėnesį - rugpjūtį, „Volvo" oficialiai pristatys naujos kartos „XC90", kuris pasiūlys gausiausią ir technologiškai pažangiausią standartinę saugumo įrangą, kurios neturės ne vienas šiuo metu rinkoje esantis automobilis. Naujos technologijos priartins bendrovę prie jos tikslo - iki 2020 metų sukurti tokius automobilius, kuriuose nežūtų ir rimtai nesužalotų nė vienas žmogus.


Septynvietis, visais ratais varomas visureigis „XC90" turės dvi, dar niekur nematytas saugumo technologijas: nuslydimo nuo kelio apsaugą ir automatinę stabdymo sistemą, kuri automobilį sustabdys sankryžoje. Šios naujovės sudarys saugos funkcijų rinkinį, kuris užtikrins, kad naujasis „XC90" bus vienas saugiausių kada nors sukurtų automobilių pasaulyje.

 

„Šiandien mūsų saugumo politikos pradžios taškas yra toks pat, koks buvo prieš 87 metus - tikroviškos situacijos", - sako dr. Peteris Mertensas, „Volvo Car Group" tyrimų ir plėtros viceprezidentas. „Mes tiriame duomenis. Mums įdomūs skaičiai. Dirbame su naujomis technologijomis. Viso šio darbo rezultatas - vienas saugiausių kada nors sukurtų automobilių".

 

1 naujovė: nuslydimo nuo kelio apsauga

Nuslydimas nuo kelio yra dažnas eismo įvykis, kurį lemia skirtingos priežastys, pavyzdžiui, vairuotojo dėmesio blaškymas, nuovargis ar prastos oro sąlygos. Žinoma, kad pusė visų mirties atvejų JAV keliuose įvyksta, nes transporto priemonės nuslysta nuo kelio. O Švedijoje eismo įvykiai, kuriuose dalyvauja viena transporto priemonė, apima vieną trečdalį visų lengvųjų automobilių avarijų, kurios baigėsi mirtimi ar rimtu sužalojimu.

 

Šie statistiniai duomenys „Volvo" kelia itin didelį susirūpinimą. Nors šiuo metu nėra jokių reguliavimo ar vertinimo bandymų, kuriais būtų galima nustatyti automobilio pajėgumą „susidoroti" su eismo įvykiais, įvykusiais dėl nuslydimo nuo kelio, bendrovė nusprendė sukurti technologiją, kuri apsaugotų transporto priemonės keleivius, jei įvyktų tokia situacija.

 

„Mūsų atsidavimas saugumui nesibaigia bandymu ar įvertinimu", - teigia prof. Lotta Jakobsson, „Volvo cars" saugumo centro vyresnioji techninės saugos specialistė. „Mums svarbu išsiaiškinti, kodėl ir kaip įvyksta eismo įvykiai bei nelaimingi atsitikimai ir sukurti technologiją, kuri užkirstų jiems kelią. Mes sukuriame, automobilių pramonė mus seka".


Siekdama išspręsti šias problemas, „Volvo Cars" sukūrė sistemą „Safe Positioning". „Safe Positioning" reiškia, kad jei automobilis pradeda slysti nuo kelio, naujasis „Volvo XC90" nustato, kas vyksta, ir stipriai suveržia saugos diržus, kad keleiviai liktų savo vietose. Diržai stipriai veržiami tol, kol automobilis juda.

 

Siekiant apsaugoti automobilio keleivius nuo stuburo sužalojimų, tarp sėdynės ir sėdynės rėmo sukurta energiją sugerianti sistema, kuri sušvelnina vertikaliąsias jėgas, susidarančias, kai automobilis kietai nusileidžia ant paviršiaus. Šis sprendimas gali vienu trečdaliu sumažinti vertikaliųjų jėgų poveikį. Todėl automobilio keleiviai gali išvengti stuburo sužalojimų, kurie yra rimta ir gana dažna tokių situacijų pasekmė.

 

„XC90" taip yra integruotos technologijos, padedančios vairuotojui išvengti nuslydimo nuo kelio: funkcija „Lane Keeping Aid" taiko papildomą vairo sukimo momentą, jei nustato, kad automobilis netyčia bando išvažiuoti iš eismo juostos, o „Driver Alert Control", kuri taip pat yra standartinės komplektacijos automobilio funkcija, aptinka ir įspėja vairuotoją, kad jis yra pavargęs arba neatidus. „XC90" netgi turi „Rest Stop Guidance" - funkciją, nukreipiančią vairuotoją į artimiausią poilsio zoną.

 

2 naujovė: automatinis stabdymas sankryžose

„XC90" yra pirmasis automobilis pasaulyje su automatinio stabdymo technologija, kuri suveikia, jei vairuotojas sukasi priešais atvažiuojančią transporto priemonę. Tai yra dažna situacija judraus miesto sankryžose bei greitkeliuose, kuriuose greičio riba yra aukštesnė. Naujasis „Volvo XC90" nustato galimą avariją ir automatiškai stabdo, kad išvengtų susidūrimo arba sušvelnintų avarijos pasekmes.

 

„Šios dvi pasaulinės naujovės yra geri pavyzdžiai, kaip naujosios technologijos padeda spręsti esmines realias eismo problemas. Ši strategija priartina mus prie mūsų tikslo - kad iki 2020 m. naujuose „Volvo" žūti arba rimtai susižaloti būtų neįmanoma", - sako prof. Lotta Jakobsson.


Platus naujojo „XC90" saugumo funkcijų asortimentas

Naujasis „XC90" taip pat turi ir daug kitų saugumo naujovių:


Priešavarinė smūgio iš galo apsaugos sistema

Į galą nukreipti radarai nustato, jei smūgis iš galo yra neišvengiamas - automobilis iš anksto suveržia saugos diržus, taip išlaikydamas keleivius reikiamose padėtyse. Taip pat pradeda mirksėti lemputės, įspėjančios apie gale esantį vairuotoją, bei aktyvuojami stabdžiai, kurie padeda sumažinti poveikį keleiviams.


„Volvo Cars" sukūrė ne tik naują sėdynių konstrukciją, kurioje integruota naujos kartos novatoriška sistema „Whiplash Protection System" (WHIPS), bet ir naują holistinę priešavarinę smūgio iš galo apsaugos funkciją, kuri padeda sumažinti kaklo sužalojimų skaičių.

 

Novatoriška apsivertimo prevencijos ir apsaugos sistema

Naujojo „XC90" standartinę komplektaciją sudaro ir naujausios kartos apsivertimo stabilumo valdymo („Roll Stability Control") sistema. Joje naudojami pažangūs jutikliai, kurie nustato apsivertimo riziką. Jei ji aukšta, apribojamas variklio sukimo momentas ir pradedamas stabdyti vienas ar keli ratai, taip mažinant apsivertimo tikimybę.

 

Jei apsivertimas yra neišvengiamas, aktyvuojamos pripučiamos užuolaidos. Jos, kad padėtų išvengti galvos traumų, ilgam laikui padengia visas tris sėdynių eiles.


Visos septynios „XC90" sėdynės turi pirotechninius sagos diržų įtempiklius, kurie taip pat aktyvuojami apsivertimo atveju.

 

City Safety" automatinio stabdymo funkcijos

„City Safety" yra bendras visų „Volvo Cars" automatinio stabdymo funkcijų, kurios naujajame „XC90" yra standartinė įranga, pavadinimas.


Naujosios susidūrimo išvengimo sistemos tikslas yra padėti vairuotojui tais atvejais, kai yra didelė rizika susidurti su kita transporto priemone, pėsčiuoju ar dviratininku, pasitelkiant intuityvią perspėjimo strategiją ir stabdymo palaikymo sistemą. Jei susidūrimas yra beveik neišvengiamas, o vairuotojas nereaguoja į pavojų, sistema pradeda stabdyti autonomiškai.

 

„City Safety" yra viena pažangiausių standartinių avarijos prevencijos sistemų, kurias galite rasti moderniame automobilyje. Dabar ji aptinka dviračius ir pėsčiuosius, nesvarbu, kada važiuotumėte - dieną ar naktį", - aiškina Lotta Jakobsson. „Dabar mes galime garantuoti saugumą tiek vairuotojui bei keleiviams, tiek kitiems eismo dalyviams nuo aušros iki sutemų, nes sukūrėme išmanesnę, greičiau veikiančią ir itin jautrią kamerą bei pažangią poveikio kontrolės sistemą".

 

Pažangesnė sistema „Road Sign Information"

„XC90" yra pirmasis automobilis rinkoje su technologija „Road Sign Information", kuri įtraukta į automobilio standartinę komplektaciją. Patobulinome šią sistemą: dabar vairuotojas priešais jį esančiame ekrane gali matyti dar daugiau ženklų, pavyzdžiui, įvairių tipų informacinius ženklus.

 

Išspręsta nematymo zonos problema

„Blind Spot Information System" informuoja apie transporto priemones nematymo zonose. Ši sistema taip pat perspėja vairuotoją apie transporto priemones, kurios greitai artėja iš galo.


Queue Assist"

„Queue Assist" leidžia saugiai ir patogiai važiuoti lėtose eilėse sekant priekyje važiuojančią transporto priemonę. Greitėjimas, stabdymas ir vairavimas yra valdomi automatiškai.

 

„Šiais laikas išsiblaškymas ir neatsargumas yra dažniausios nelaimingų atsitikimų kelyje priežastys. „Adaptive Cruise Control" ir „Queue Assist" garantuoja, kad vairuosite saugiai ir galėsite atsipalaiduoti monotoniškose vairavimo situacijose, nes pats automobilis padės jums vairuoti ir pasirinkti greitį", - aiškina prof. Lotta Jakobsson.


Tvirtesnis visomis prasmėmis

Kad išlaikytų keleivio erdvę nepažeistą avarijos atveju, naujasis „XC90" tikrąją žodžio prasme buvo sukurtas visais atžvilgiais tvirtesnis. Tam itin plačiai buvo pritaikytas karštuoju būdu apdorotas boro plienas, kuris yra tvirčiausias šiuo metu automobilių kėbulų pramonėje naudojamas plienas.

 

Visas saugos rėmas, saugantis automobilio keleivius, yra pagamintas iš karštuoju būdu apdoroto boro plieno ir skirtas maksimaliai keleivių apsaugai bet kokio tipo avarijose. Karštuoju būdu apdorotas plienas sudaro apie 40 proc. viso kėbulo svorio.

 

„Tai yra maždaug penkis kartus daugiau nesu pirmos kartos „XC90". Kiek mums žinoma, nė vienas iš mūsų konkurentų nenaudoja tiek daug šio itin tvirto plieno", - sakė prof. Lotta Jakobsson.

  

Naujasis „XC90": pasitelkus novatoriškus „IntelliSafe" sprendimus, sudėtingas automobilio statymas ir manevravimas ankštose aikštelėse taps paprastas ir saugus

 

Naujasis „Volvo XC90", sukurtas atsižvelgiant į automobilių pirkėjų lūkesčius, pasižymės novatoriškais sprendimais, kurie sudėtingą automobilio statymą ir manevravimą ankštose aikštelėse pavers paprastu ir saugiu.


„IntelliSafe" technologijos apima pažangesnę automatinę „Park Assist Pilot" sistemą, kuri leis pastatyti automobilį judant atbuline eiga bei lygiagrečiai ar įstrižai įvažiuoti į stovėjimo vietą ir išvažiuoti iš jos. „XC90" taip pat turės didelį pagrindinį ekraną, kuriame vairuotojas matys skaitmeninį 360 ° aplink automobilį esančios vietos vaizdą iš viršaus.


„Keletas mokslinių institutų atliktų tyrimų atskleidė, kad iki dviejų trečdalių vairuotojų jaučiasi nejaukiai, kai automobilį reikia statyti ankštoje vietoje. Papildomos parinktys, pvz., pažangi „Park Assist Pilot" sistema ir vaizdo iš viršaus ekranas, paverčia šias potencialiai įtemptas situacijas tiesiog patogiu, tiksliu ir saugiu manevravimu", - teigia dr. Peteris Mertensas, „Volvo Car Group" tyrimų ir plėtros skyriaus viceprezidentas.


Dar labiau ištobulinta „Park Assist Pilot" funkcija palengvins tiek lygiagretų, tiek įstrižą automobilio statymą perimdama ir valdydama vairą, kol vairuotojas perjunginės pavaras ir valdo automobilio greitį.


Ultragarsiniai jutikliai aptinka statymo vietą

Automobilio manevravimas yra paremtas informacija, gaunama iš dvylikos ultragarsinių jutiklių, išdėstytų aplink visą automobilį. Kai vairuotojas aktyvuoja „Park Assist Pilot" norėdamas lygiagrečiai pastatyti automobilį, jutikliai pradeda skenuoti automobilio šoną ieškodami laisvos statymo vietos. Kai išmatavus mažiausia 1,2 karto už automobilio ilgį didesnę sritį tokia vieta aptinkama, vairuotojas perspėjamas garso signalu ir pranešimu prietaisų skydelyje. Kai automobilis statomas statmenai ar įstrižai, statymo vietos plotis turi būti vienu metru platesnis už paties automobilio plotį.


Tuomet, kol automobilis pastatomas, vairuotojui ekrane palaipsniui pateikiami tekstiniai nurodymai ir animacijos prietaisų skydelyje.


Vaizdas iš viršaus

Naujasis „XC90" taip pat turės „360° Surround View" funkciją, kuri sudarys sąlygas vairuotojui matyti vaizdą iš viršaus ir peržiūrėti aplink esančias zonas, lyg būtų ant automobilio stogo.

Vaizdo iš viršaus funkcija veikia naudojant keturias paslėptas kameras su išgaubtais lęšiais: viena sumontuota priekyje, po vieną - kiekviename šoniniame veidrodėlyje, ir viena - virš galinio automobilio registracijos numerio.


Naudodamas „360° Surround View" funkciją vairuotojas gali matyti visus aplink automobilį esančius vaizdus: iš priekio, galo ir šonų.


„360° Surround View" funkcija yra itin naudinga situacijose, kai vairuotojas nemato tiesioginio vaizdo, pvz., išvažiuojant iš siauro įvažiavimo, kai šonuose yra kliūčių, arba kai reikia įjungti atbulinę pavarą judant su priekaba ar priekabiniu nameliu, - teigia Peteris Mertensas. „360° Surround View" taip pat yra nepakeičiama pagalbininkė statant automobilį tuo atveju, kai, pvz., norite įsitikinti, kad nė viena automobilio dalis neišlenda už statymo vietos ribų".


FunkcijaCross Traffic Alert"

Naujojo „XC90" „IntelliSafe" sprendimai taip pat apima „Cross Traffic Alert" funkciją, kuri „prižiūri" galinį vaizdą, kai automobilis iš statymo vietos išvažiuoja atbuline pavara. Sistema perspėja vairuotoją siųsdama garsinį signalą ir įspėjimą pagrindiniame ekrane, kai automobilis prie objekto priartėja arčiau negu 30 m iš bet kurios pusės.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Šeimos elektromobilis: pasirinkimas nedidelis, tačiau kokybiškas

Naujų elektromobilių pasiūla sparčiai plečiasi, tačiau elektra varomos transporto priemonės besidairantiems žmonėms neretai tenka ieškoti kompromisų.

Nauji „Audi S3 Sportback“ ir „S3 Limousine“

Daugiau greičio, daugiau galios, daugiau važiavimo malonumo

Kokį automobilį rinktis: benzininį, dyzelinį ar hibridinį?

Kokio tipo varikliu varomo automobilio įsigijimas šiuo metu būtų ekonomiškai patraukliausias variantas.

Automobilių ekonomiškumas auga ne tik techninių duomenų lentelėse

Akivaizdu ir tai, jog nebeliko automobilių, neva turinčių neįtikėtinas 3 l / 100 km siekiančias sąnaudas.

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

„Euro NCAP“ išbandė 11 naujų modelių saugumą

Europos organizacija „Euro NCAP" nelabai seniai

Automobiliui „Renault 6“ – 45 metai

2013 m. spalio mėn. sukako 45 metai nuo tos dienos, kai...

Trivietis elektromobilis „Nissan BladeGlider“

Išskirtinis pastarųjų metų automobilių parodų bruožas

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"