Saugių naujų mokslo metų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3524__Large_

Ankstyvais rytais žemę dengiantis rūkas, vėstantis oras, parduotuvių kanceliarijos reikmenų skyriuose šurmuliuojantys vaikai ir jų tėveliai primena, kad artėjantis ruduo greit paskelbs naujų mokslo metų pradžią. Rudenį intensyvesnis eismas: į gatves ir kelius išvažiuoja daugiau mašinų, pagausėja ir pėsčiųjų.

Rudeniui artėjant, Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad saugumas kelyje visų pirma priklauso nuo vairuotojo.

Vairuotojams:
niekada neskubėkite kelyje;
ypač dėmesingai pravažiuokite:
pėsčiųjų perėjas;
stoteles (jei stotelėje stovi autobusas, tikėkitės, kad pro jo priekį ar galą netikėtai gali išbėgti vaikas ar suaugęs).

Vaikams:
niekada neskubėkite kelyje;
keliu eikite tik kaire puse;
prieš eidami per kelią visada sustokite, apsidairykite, įsiklausykite;
neikite per kelią pro stovintį automobilį ar kitą kliūtį, ribojančią matomumą.

Ar žinote, kad dažniausiai vaikai (kaip pėstieji) eismo įvykiuose nukenčia kelyje tarp mokyklos ir namų (dažniau grįždami iš mokyklos, tada jie būna atsipalaidavę, nesusikaupia, nes po pamokų labiau pavargę), o dažniausios nelaimės įvyksta po pamokų, kai vaikai žaidžia, lanko vieni kitus, eina į įvairius užsiėmimus ir pan.)?

Naujiems mokslo metams ruošiasi ne tik mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai, bet ir kelininkai, kurie kaip ir kiekvienais metais stengiasi, kad kelias į mokyklą būtų saugesnis. Valstybinės reikšmės keliuose prie mokyklų peržiūrimos eismo sąlygos: atnaujinamos pėsčiųjų perėjos, kelio ženklai, greičio mažinimo kalnelių horizontalusis ženklinimas, nustatomi ir šalinami prie mokyklų esantys eismo organizavimo trūkumai.

Daugelis mokinių vis dar gyvena vasaros įspūdžiais, todėl priminti apie saugų elgesį kelyje pats laikas. Kelius prižiūrinčios regioninės valstybės įmonės vietinėje ir regioninėje žiniasklaidoje skelbs informaciją apie saugų eismą, organizuos ne vieną akciją su švietimo ir kelių policijos darbuotojais. Akcijų metu pėstieji ir dviratininkai bus skatinami turėti atšvaitus ir kitas priemones su šviesą atspindinčiais elementais (prasidėjus rudeniui tai labai aktualu), platins leidinius saugaus eismo tema pradinukams, skelbs saugaus eismo informaciją internete.

Rugsėjo pirmąją renginyje, kuris vyks Vilniaus Simono Daukanto aikštėje, bus transliuojami vaizdo klipai saugaus eismo tema, primenama saugaus eismo svarba.

Kiekviename regione mokslo metų pradžioje vyks daug įvairių renginių, akcijų, skirtų atkreipti dėmesį į saugų eismą. Paminėsime keletą iš jų:
- valstybės įmonė ,,Vilniaus regiono keliai" vienoje iš mokyklų įrengs saugaus eismo klasę.
- valstybės įmonės ,,Kauno regiono keliai" darbuotojai rengs akciją ,,Saugus kelyje". Numatyta aplankyti Jonavos rajono Žeimių vidurinę mokyklą, kur bus rodomas spektakliukas bei filmukai apie saugų eismą.
- valstybės įmonė ,,Klaipėdos regiono keliai" rugsėjo 3 d. prie prekybos centro „Akropolis" kartu su dvasininkais, kelių policijos atstovais organizuoja renginį vaikams.
- valstybės įmonė „Šiaulių regiono keliai" toliau gražina aplinką - numatyta piešiniais saugaus eismo temomis ir užrašais išpiešti kelių stotelių paviljonus. Mokinių išpieštuose tvarkinguose stotelių paviljonuose smagiau laukti autobuso ir vaikams, ir suaugusiems.
- valstybės įmonės ,,Panevėžio regiono keliai" darbuotojai mokslo metų pradžioje dvidešimt vienoje regiono mokykloje surengs susitikimus ir pokalbius su mokiniais.
- valstybės įmonė ,,Alytaus regiono keliai" vykdys akciją ,,Ne tu vienas kelyje". Prieš mokslo metų pradžią radijo stotyje FM99 bus skelbiama informacija saugaus eismo tema, o laidoje vaikams ,,Tauškučių skrynelė" bus surengtas konkursas.
- valstybės įmonės ,,Marijampolės regiono keliai" iniciatyva saugaus eismo vaizdo klipai bus transliuojami miesto informaciniame ekrane.
- valstybės įmonė „Utenos regiono keliai" Anykščių ir Zarasų kelių tarnybose surengs tradicines atvirų durų dienas, kur mokiniai galės susipažinti su kelininkų darbu, jų naudojama technika, bus demonstruojami filmukai saugaus eismo tema.
- valstybės įmonė ,,Tauragės regiono keliai" kartu su švietimo ir policijos darbuotojais surengs saugaus eismo konkursus moksleiviams.
- valstybės įmonė ,,Automagistralė" rugsėjo 1 d. kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda esančiose švieslentėse skelbs informaciją, skirtą mokslo metų pradžiai.

Prisiminkime, kad tik nuo mūsų pačių kultūringo elgesio, tarpusavio pagarbos priklausys mūsų kelionių sėkmė. Saugokime vieni kitus kelyje.


Eismo saugumo skyrius

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Ko nesuprantame vieni apie kitus kelyje?

Saugaus vairavimo tema nuolat linksniuojama ir ...

Nacionalinis kelių eismo taisyklių egzaminas

Prabėgusį penktadienį visoje Lietuvoje vyko ....

Apie pasikeitimus, suteikiant teisę vairuoti motociklus ir triračius

Žiema - laikotarpis, kai Lietuvos moto gyvenimas apmiršta...(papildyta)

„Geriausiojo vairuotojo“ titulo pernykštis nugalėtojas nebegins

Taigi, paskutinį rugsėjo sekmadienį sveikinsime

Geriausi vairuotojai sieks pakartoti pergales

Pernai geriausio Lietuvos vairuotojo titulą...