Savaitgalis Jūrmaloje
Atnaujinta: 2020-03-09
 • pirma
 • jurmala
 • jurmala__9_
 • jurmala__26_
 • jurmala__17_
 • jurmala__23_
 • jurmala__1_
 • jurmala__2_
 • jurmala__3_
 • jurmala__4_
 • jurmala__5_
 • jurmala__6_
 • jurmala__9_
 • jurmala__10_
 • jurmala__11_
 • jurmala__12_
 • jurmala__13_
 • jurmala__14_
 • jurmala__15_
 • jurmala__16_
 • jurmala__26_
 • jurmala__17_
 • jurmala__18_
 • jurmala__19_
 • jurmala__20_
 • jurmala__21_
 • jurmala__22_
 • jurmala__23_
 • jurmala__24_
 • jurmala__25_

Tvyrant tokiems karščiams, dažnas tautietis pagalvoja apie savaitgalį prie jūros. Žemaitijos ir Vidurio Lietuvos gyventojams arčiausiai gimtasis pajūris, o sostinės ar Rytų Lietuvos gyventojams gerokai arčiau ir paprasčiau aplankyti kaimyninę Latviją.

Į Latviją

Žinoma, kalbant apie Latviją dažniausiai galvojame apie Jūrmalą - pagrindinį Latvijos ir didžiausią Baltijos valstybių kurortinį miestą. Beje, Jūrmala yra antras pagal plotą Latvijos miestas, esantis 25 km nuo Rygos.

Maršrutas

Būtent šiame kurorte vieną karštųjų liepos savaitgalių lankėsi autoreviu.lt skaitytoja Olga. Džiugu, kad besilankydama svečioje šalyje Olga ne tik pailsėjo, bet ir parsivežė daug nuotraukų ir informacijos, kuri gali būti naudinga ir kitiems, sumaniusiems pailsėti Jūrmaloje, mūsų tautiečiams.

Tikrai bus nežinančių, kad Jūrmalos miestą sudaro mažesnių kurortų juostos. Tai ne vienas ištisas miestas, kaip įpratę Lietuvoje, o rajonai: Kemeriai (Ķemeri), Jaunkemeriai (Jaunķemeri), Sluoka (Sloka), Kauguriai (Kauguri), Vaivariai (Vaivari), Asariai (Asari), Melužiai (Melluži), Pumpuriai (Pumpuri), Jaundubultai (Jaundubulti), Dubultai (Dubulti), Majuoriai (Majori), Dzintariai (Dzintari), Bulduriai (Bulduri) ir Lielupė (Lielupe).

 

Jūrmala

Jūrmaloje veikia vienas pirmųjų Baltijos šalyse vandens pramogų parkų. Kol Lietuvoje nebuvo savų vandens pramogų parkų, į Jūrmalą traukdavo minios tautiečių. Dabar srautai persiskirstė, bet atvykėlių iš Lietuvos čia galima sutikti. Beje, Jūrmalos parkas lieka didžiausias - įdomumu ir plotu jis gerokai lenkia pramogų parką Vilniuje, Druskininkų parkas gal ir gali varžytis, nes turi pirčių zoną. Beje, į latvių vandens pramogų parką bilietą apsimoka pirkti visai dienai - tai kainuos tik truputį brangiau negu 4 valandoms, tačiau visur ramiai spėsite arba, kai nusibos atrakcionai, galėsite tiesiog ramiai pagulėti ir pasideginti.

Nuo Vilniaus iki Jūrmalos - apie 270 km. Iš Vilniaus važiavome pro Panevėžį, per Pasvalio rajoną ir Saločių pasienio postą. Kadangi vizų nereikia, kelionė truko net trumpiau negu iki Palangos.


Galima apsistoti tiek pačioje Jūrmaloje, tiek ir Rygoje. Šiuos miestus skiria apie 20 km, bet patys latviai dažnai Jūrmalą vadina Rygos priemiesčiu. Susisiekimas tarp šių miestų puikus - važiuoja traukinys, pirmyn atgal zuja mikroautobusai. Žinoma, galima važiuoti ir savo transportu. Kadangi mūsų automobilis - dyzelinis, pilno kuro bako užteko ne tik kelionei pirmyn ir atgal, bet ir kasdieniam pasivažinėjimui Ryga-Jūrmala.

Ryga

Apsistojome Rygoje, 3 km nuo senamiesčio esančiame viešbutyje „Vilmāja". Dvivietis kambarys su dušu, TV ir pusryčiais trims paroms kainavo 300 Lt. Manau, gerokai pigiau negu sezono metu Palangoje. Nenorintieji niekur važinėtis gali apsistoti pačioje Jūrmaloje. Čia pasirinkimas toks pat platus kaip ir bet kuriame kitame kurortiniame mieste - nuo kempingo iki 4 žvaigždučių viešbučio miestelio centre. Galima Jūrmaloje apsigyventi ir nuomojamame bute, tačiau legendinių „Palangos bobučių" prie įvažiavimo į miestą nesutiksite. Latviai turi specialius informacinius centrus, kuriuose suteikiama visa reikiama informacija. Žinoma, galima pasiklausinėti ir vietos gyventojų, tik vasarą tikrųjų jūrmališkių miestelyje nelabai daug.
Romantikos mėgėjai puikiai gali leisti laiką palapinėse. Viešbučio „Valensija" kieme vieta palapinei ar kemperiui parai kainuoja apie 50 Lt. Jei kieme bus laikomas automobilis, kaina išauga dvigubai, tad jį verčiau palikti gatvėje už viešbučio. Latviai nori, kad turistai pas juos sugrįžtu, todėl kempingo teritorijoje yra ir tualetas, ir dušas ir net virtuvė. Manau, savo paslaugas mūsų pajūryje siūlantys „verslininkai" tikrai galėtų pasimokyti iš brolių latvių.

Kainos kavinėse panašios kaip ir Lietuvoje. Yra vietų, kur brangiau, yra kur pigiau. Galima maistą pirkti parduotuvėse arba mėgautis poilsiu ir pietauti kavinėse. Du suaugusieji per keturias dienas maistui išleidome apie 400 Lt - maždaug 100 Lt dienai. Galima teigti, kad tai - labai daug, tačiau atostogos tam ir yra, kad pailsėtum nuo darbo, buities ir, žinoma, maisto ruošos.

Ką veikti Rygoje ir Jūrmaloje? Geriausia ilsėtis ir linksmintis. Žinoma, Rygoje gausiu unikalių ir labai įdomių muziejų, tačiau jų lankymą, mano nuomone, vertėtų palikti kitiems metų laikams. Vasarą geriausia leisti pajūryje. Tiksliau, dieną galima praleisti prie jūros, o nakčiai pasiausti grįžti į Rygą.

Ryga niekad nemiega

Automobilio stovėjimas Jūrmaloje kainuoją 1 latą parai - apie 4,70 Lt. Be to, nepaisant politikos ir ne visada draugiškų Latvijos ir Rusijos santykių, Jūrmala - kultūrinis buvusios TSRS centras. Kai lankėmės Latvijoje, Jūrmaloje kaip tik vyko festivalis „Novaja Volna". Į jį suvažiavo žiūrovai iš Rusijos, Baltarusijos ir kitų buvusios TSRS šalių. Įdomu tai, kad daugumas Rusijos estrados žvaigždžių, tiek senųjų, tiek ir naujai iškeptų, mielai koncertuoja „Dzintari" koncertų salėje, tad rusiškos muzikos gerbėjai šį Latvijos kurortą būtinai turėtų aplankyti.

Nenuobodžiaus ir pasirinkusieji poilsį paplūdimyje. Tiesa, perspėju - ramaus, šeimyninio poilsio mėgėjams reiktų pasiieškoti kitos vietos, nes Dzintarių paplūdimyje visą dieną verda aktyvus gyvenimas: paplūdimio baruose didžėjai rengia „Pri party", miksuoja savo miksus paplūdimyje dieną ir taip kviečia pratęsti šventę Rygos naktiniuose klubuose saulei nusileidus.

Beje, Dzintarių paplūdimio poilsiautojų stilius primena Majamio paplūdimių vaizdą iš populiarių Holivudo kriminalinių serialų. Perspėju ir pridedu nuotraukų, kad atsidūrus ten pirmą kartą nereiktų nustebusiems stebeilytis į šalia poilsiaujančius žmones.

Jūrmalos pliažai

Saulei nusileidus Jūrmala neužmiega - visas veiksmas iš paplūdimio persikelia į Jomas gatvę, pagal paskirtį ji panaši į Palangos Basanavičiaus. Gaila, kad gatvė dar nerekonstruota ir dvelkia sovietmečiu, tačiau poilsiautojų srautas vakare ir naktį nemažėja. Pasirinkome vakarus ir naktis leisti Rygoje. Naktinis gyvenimas čia vyksta nuo pirmadienio iki sekmadienio be pertraukos: kasdien kavinėse groja muzikantai, darbo dienomis mieste švenčiami mergvakariai, bernvakariai, tarsi kiekviena diena būtų penktadienis.

Taigi, jei norite aktyvaus poilsio ir smagaus laiko - rekomenduoju Jūrmalą (ir Rygą). Vilniečiams ji arčiau negu mūsų pajūris, kainos panašios, o pramogų pasirinkimas ir servisas gerokai geresnis.

Geros vasaros

Olga

Rezervuoti viešbutį Jūrmaloje galite pasinaudoję hotels.anonsas.lt galimybėmis

Informacija ©www.jurmala.lv

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilio nuoma – kokios yra mano teisės Europoje?

Patarimai nuomojantis automobilį Europoje \ \

Įspūdžiai iš Balio salos

Skaitytojos parengtas foto reportažas

Projektas „Gražioji Lietuva“: savaitgalis Birštone

Kada paskutinį kartą lankėtės šiame Lietuvos kurorte?

Projektas „Gražioji Lietuva“: Iš Vilniaus į Druskininkus

Įpusėjęs pavasaris šiltais orais dar nedžiugina, bet dažnas pasvajoja apie atostogas ir...

2000 km istorijos pro visureigio langą (2-a dalis)

Tęsiame mūsų skaitytojos Vaivos atsiųstą pasakojimą apie 2000 km. kelionę iki Juodosios jūros.

2000 km istorijos pro visureigio langą - Ukraina (1-a dalis)

Senuosiuose Trakuose startavo projektas „2000 km istorijos": dešimt raitelių išjojo Juodosios jūros link. Raiteliams ir žirgams buvo skirta daug dėmesio, tačiau buvo pamiršti nuopelnai komandos, lydėjusios raitelius šiame nelengvame žygyje. \

Reportažas iš Perto, Australijos

Kaip ir mūsų didieji miestai, Pertas kenčia nuo spūsčių. Ypač didelės jos greitkeliuose tarp 16 ir 18 valandos.

Automobiliu - pasisemti kelionių įspūdžių

Laisvės pojūtis, neužmirštami įspūdžiai ir galimybė sutaupyti vilioja leistis į atostogų kelionę automobiliu.

Kelionė iš Vilnius į Ventės ragą

Vis dažniau pasigirsta, kad nepažinę savo krašto bandome ieškoti grožio kitur. Tai tiesa.